test

کاشان- ایرنا- رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل گفت: نزدیک به 236 هزار و 298 مترمربع از زمین های دولتی این شهرستان در پنج سال گذشته آزادسازی شده است.مجتبی آراسته روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارزش ریالی این زمین ها که با همکاری دستگاه قضائی و نیروی انتظامی قلع و قمع شد،

ادامه مطلب: test

مراسم شب شعرشاعرانه ها در منزل استاد هدایتی برگزار شد .

 در حاشیه مراسم  شب شاعرانه ها مصاحبه ای با پارمیدا هدایتی یکی از اعضای این انجمن انجام دادیم که از نظرتان میگذرد :
سوال:ضمن معرفی خودتون بفرمایید که چند سالتونه و از چند سالگی در عرصه ی شعر ورود پیدا کردین؟؟
 جواب:بنام خدا من پارمیدا هدایتی هستم کلاس پنجم مدرسه شهید صادقی و شش سالگی به انجمن‌های شعر وارد شدم و خیلی هم به شعر علاقه دارم و از پدرم یاد گرفتم چون پدر خودش شاعر هست و پدر بزرگ مرحوم هم شاعر بودن و سقاخوانی می‌کردند و من در خانواده ای متولد شدم که همگی شاعر بودند و اهل شعر و ادب .
سوال :اولین شعری که سرودی چه شعری بود؟
جواب:  فلک اسباب دولت را زبهر ناکسان دارد.هما گر  سایه ای دارد برای استخوان دارد و یک شعر هم برای مادرم سرودم که چند بیت از این رو اینجا یادآور می شوم .چشم در راه تو منم مادر. آمدی یک شبی به این شبها در خوابم که بود طولانی. بود این خواب ترین رویا بغلم کردی و به من گفتی دوستت دارم تورا تورا مادر و... ت 
سوال: اولین کسی که شما را در این راه تشویق و همراهی کرد چه کسی بود؟
 جواب: پدرم. 
سوال :توصیه و پیامت برای هم سن و سال هات چیه اگر بخواهند یه روزی مثل شما شاعر شوند؟
 جواب: استعداد هاشون رو کشف کنند و به دنبال علاقه شان بروند و از مشورت با بزرگان مخصوصاً پدر و مادر کمک بگیرند و در این راه صادق و راستگو باشند.
احسان متقی ، خبرنگار سلام کاشان

آئین پایتختی کتاب ایران در باغ فین

شهردار کاشان در آیین پایتختی کتاب ایران: کتابخانه چندهزارساله سیلک متعلق به تمام ایرانیان است
سعید ابریشمی راد در آیین پایتختی کتاب ایران در باغ فین با تبریک روز جهانی کتاب اظهار کرد: آن موقع كه رسالت پیامبر اکرم(ص) با کتاب آغاز شد خداوند در حقیقت این امر را بر همگان در طول تاریخ روشن کرد که تنها راه سعادت و تکامل بشر عبور از مسیر علم و دانش است .

وی تصریح کرد: جوامع و ملت ها اگر بخواهند ماندگار باشند باید خود را مجهز به ابزاری کنند که تمام تمدن ها به داشتنش افتخار می‌کنند و آن داشتن يك فرهنگ غني همراه با دانش است.

شهردار کاشان، در ادامه به ظرفیت های فرهنگی کاشان به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال جاری نیز اشاره کرد و افزود: كاشان کتابی است که هر برگش به تصویر اندیشمندان فقها،عالمان،هنرمندان، دانشمندان و آفرینندگان نقش علم و ادب مزین است.

ابریشمی راد تأکید کرد: و چه فرصت نیکویی كه کتابخانه چند هزار ساله سیلك به عنوان  پایتخت کتاب ایران متعلق به همه ايرانيان باشد.

وی با بیان اینکه اگر به دنبال توسعه پایدارهستیم باید فرهنگ جامعه را ارتقا بدهیم گفت: اهتمام به موضوع ترویج کتاب در مدیریت شهری کاشان فرمایشی نیست.

ابریشمی راد با اشاره به اینکه حمایت از کتاب و کتابخوانی به عنوان يك ميراث معنوي ماندگار در بستر فرهنگی جامعه کاشان مطرح است بیان کرد: رویکرد مهم در این دوره مدیریت شهری، ارتقای فرهنگ عمومی جامعه و توسعه شهر بر مبناي ظرفیت‌های اجتماعی است.

 

برگزاری مراسم شب شعر انجمن ادبی شاعرانه ها

در پایان مراسم برگزاری شب شعر انجمن ادبی شاعرانه ها درکاشان خبرنگار ما ، احسان متقی مصاحبه ای با استاد علی اصغر هدایتی مدیر این انجمن انجام داده است که از نظرتان میگذرد: 
سوال: استاد ضمن خودتون بفرمایید که در چه سالی حس شعر و شاعری در وجود شما متبلورشد؟؟؟
 جواب: به نام ،خدا علی اصغر هدایتی هستم متولد ۱۳۴۹ و ۴۹ ساله که امسال مصادف شده با ۴۹ سالگی بنده و سال ۱۳۷۰ اواخر ۶۹ وارد انجمن‌های ادبی شدم و قبل از آن هم شعر به صورت جسته و گریخته میگفتم ولی از سال ۱۳۷۰ وارد انجمن‌های ادبی شدم جهت ورود به این عرصه
 سوال: اولین شعری که سرودی چه شعری بود؟؟؟
 جواب: اولین شعرم، دفتر شعر سپیدم گم شده و غزل های جدیدم گم شده این اولین بیتی بود که به ذهنم خطور کرد قبل از اینکه وارد انجمن‌های ادبی شوم که بعد از ورود به انجمن با دوستان و بزرگان ادبیات کاشان آشنا شدم .
سوا:ل آیا در این مدت کتابی هم به چاپ رسانده اید یا نه؟؟؟؟
 جواب :بله. تصویر سبز تابستان 1375 ،کوچه‌های احساس زمستان 1375، هفته های آبی پائیز1380،یک چمدان بغض1395، و لورکا برایم شعر می‌خواند 1396 و در گرگ و میش اسکله و بندر که در حال مراحل پایانی چاپ است.
 سوال:استاد چه عاملی باعث شد  که شما به سوی شعر گرایش پیدا کنید ؟؟؟
جواب: از دوران کودکی من، کلام آهنگی در خانواده ما بود بوده و رواج داشته است و اجداد من همه سقاخوان بودند و سقاخوانی می کردند به مرور زمان در ذهن ما تداعی گر شد و کلام آهنگین از ابتدای کودکی با ذهن ما عجین شده و ملکه ذهن ما گردید .
سوال : به عنوان یک استاد   صاحب نام در عرصه شعر و اینکه شما در حال حاضر مدیر انجمن شاعرانه ها در کاشان هستید پیامتون برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند در عرصه شعر ورود کنند چیست؟
 جواب: در وهله اول شعر خودش یک عشق است علاقه شعر کسب نیست هر کس که عشق و علاقه به شعر دارد قطعاً سوق پیدا خواهد کرد و اگر علاقه نباشد هرگز این اتفاق نخواهد افتاد و من از عزیزانی که عاشق این هنر والا هستند درخواست می کنم که به شعر امروز بپیوندند و در هر عرصه شعر امروز کار کنند و با پشتوانه شعر متقدمین شعر امروز را بشناسند و بخوانند و در این راه گام بردارند.
 سوال: به اعتقاد شما شعر یعنی چه و به چه کسی شاعر می گویند؟
 جواب: شعر یعنی عشق یعنی تخیلات یعنی شاعرانگی به کسی شاعر می گویند که تخیلات داشته باشد به شعر تعریف نظم کلام موزون مقفاست ولی تعریف شعر کلام موزون مقفای معیل، یعنی آن کس که شعر را از نظم متفاوت می‌کند و آن زلال انگیزشی و تخیلات است و اگر تخیلات و خیال انگیزی باشد و صور خیال، این شعر است ولی اگر نباشد آن نظمی بیش نیست.
 سوال: بیشتر شعرهای شما براساس چه پایه ای است؟
 غزلیات یا رباعیات؟
 جواب: من بیشترین سرودهایی که در این خصوص انجام می‌دهم غزل سرایی است. دوبیتی پیوسته هم دارم و اخیراً سه بیتی های پیوسته که نمی‌دانم خودم کشف کردم و یا نقطه.... ولی سه بیتی پیوسته هم می سرایم .
سوال :کلام پایانی از آغاز????????
 سوال کلام پایانی از آغاز تاکنون چند بیت شعر سروده های جواب من چیزی حدود ۴ شب غزل و یا بیشتر دارند و دوبیتی های پیوسته هم دارم قالب های دیگر هم مثل مثنوی جان هم کم دارم ولی در کل بیشترین کار من غزل است و چیزی حدود چند هزار بیت شعر دارم و غزل پایان مصاحبه با استاد علی اصغر هدایتی مدیر انجمن ادبی شاعران ها در کاشان
 سوال :کلام پایانی، از آغاز تاکنون چند بیت شعر سروده  اید ؟
جواب :من چیزی حدود 400 غزل و یا بیشتر دارم و دوبیتی های پیوسته هم دارم قالب های دیگر هم مثل مثنوی که ان هم کم دارم ولی در کل بیشترین کار من غزل است و چیزی حدود چند هزار بیت شعر دارم و غزل. پایان مصاحبه با استاد علی اصغر هدایتی مدیر انجمن ادبی شاعران ها در کاشان
 احسان متقی خبرنگار سلام کاشان