فريب پيش فروش واكسن كووید 19 را نخوريد

معاون غذا و دارو دانشگاه گفت:  فريب پيش فروش واكسن كووید 19 را نخوريد و اين مسئله تنها در فضاي مجازي مطرح شده و افرادي كه اين اخبار را نشر مي دهند، تنها قصد فريب مردم را دارند.

دکتر محسن تقی زاده اظهار داشت: تأثير داروي رمدسيوير در درمان كرونا نيز از مواردی است كه اميد مي رود در بهبود بيماران مبتلا به بيماري كوويد 19 اثر بخش باشد.

وی گفت: هرچند ممكن است اين دارو نيز مانند سایر داروهايي كه قبلاً استفاده می شد (هيدروكسي كلروكين، تاميفلو و ...) داراي اثربخشي كم و يا عوارض جانبي زيادي باشد و مصرف آن منطقي نباشد.

وی، با اشاره به اینکه رمدسيوير تجویزی توسط متخصصان برای بیماران بستری بر اساس پروتکل درمانی تامین می شود، افزود: تجویز موارد خارج از بيمارستان آن در حال حاضر ممنوع است و مصرف اين داروها به دليل کاربرد خاص می تواند عوارض شديدتري را براي بيماران ايجاد كند.

دکتر تقی زاده تصریح کرد: واكسن كروناي ايراني در فاز حيواني ماده اوليه واكسن در چند شركت داخلي توليد شده و واكسن ايراني كرونا همانطور كه وزير  بهداشت اعلام كردند، فاز حيواني را با موفقيت سپري كرده است.

وی ادامه داد: طبعا اولويت هر كشور در صورت توليد واكسن، مردم همان كشور است. به همين دليل ما نيز در تلاش هستيم تا با استفاده از تكنولوژي و دانش موجود در كشور اين واكسن را توليد نماييم اما درصورت توليد و فروش اين واكسن در ديگر كشورها و عدم امكان توليد آن در داخل كشور، از واكسن هاي وارداتي نيز استفاده خواهد شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه ادامه داد: جهت درمان بیماری کووید 19 از داروهاي سنتي و گياهي استفاده نكنيد زیرا هنوز هيچ دارويي چه در طب سنتي و چه در داروهاي شيميايي وجود ندارد كه مجوز و تاييديه‌اي از سازمان غذا و دارو به عنوان مرجع رسمي صدور مجوزهاي دارو در كشور، داشته باشد.

انجام عمل جراحی قلب باز همزمان دو دریچه قلب در کاشان

 
سرپرست مجتمع آموزشی درمانی شهید بهشتی کاشان، از انجام موفقیت آمیز عمل جراحی قلب باز همزمان دو دریچه قلب در این مرکز خبر داد.
 
به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا شریف گفت: این عمل روی خانم 32 ساله کاشانی، توسط تیم جراحی قلب این مرکز انجام شد.
 
وی افزود: این بیمار به دلیل تنگی نفس و درد حاد در قفسه سینه و تنگی شدید دو دریچه قلب با داشتن سابقه انجام عمل جراحی قلب باز در دوران کودکی به این مرکز مراجعه کرده که پس از انجام معاینات و آزمایشات لازم و تشخیص نهایی کادر پزشکی؛ برای انجام عمل جراحی آماده گردیده و عمل مهم و سخت تعویض دریچه میترال و تری کوسپید توسط تیم بیمارستانی صورت پذیرفت.
 
دکتر شریف تصریح کرد: بیمار پس از عمل جراحی به بخش مراقبت های ویژه جراحی قلب منتقل شد و در حال حاضر با داشتن هوشیاری کامل در وضعیت عمومی مناسب به سر می برد.
وی ادامه داد: در این عمل که در اتاق عمل جراحی قلب باز این مرکز انجام گرفت، تیمی مشتمل بر دکتر محمدصادق پورعباسی جراح و سرپرست گروه و دکتر موسوی سرپرست گروه بیهوشی قلب و کادر اتاق عمل قلب انجام شد.
 
وی، درباره خدمات درمانی قابل ارائه به بیماران قلبی در این مرکز گفت: مرکز قلب بیمارستان شهید دکتر بهشتی کاشان متشکل از بخش های اتاق عمل قلب باز، آنژیوگرافی، بخش های آی سی یو قلب، سی سی یو و بستری به صورت شبانه روز و با همکاری پرسنل مجرب در بخش های مختلف با پیشرفته ترین امکانات، آماده ارائه خدمات درمانی کلیه اعمال جراحی قلب به همشهریان عزیز می باشد.
 
گفتنی است مركز قلب این بیمارستان با جديدترين تجهيزات استاندارد و به روز دنيا و تيم مجرب و با سابقه جراحي در 30 بهمن ماه 1389 با حضور وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي راه اندازی شد و اولین عمل جراحی قلب باز در اسفند 1389 انجام و پس از حضور دکتر پورعباسی در تیرماه سال 1390 فعالیت مستمر خود را آغاز کرد.

بررسی اختصاص اعتبار برای پیشگیری و درمان بیماری سالک برای دانشگاه علوم پزشکی کاشان

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر کاشان گفت: اختصاص اعتباراتی برای پیشگیری و درمان بیماری سالک از استانداری اصفهان به دانشگاه علوم پزشکی کاشان در حال بررسی است.
 
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، دکتر علیرضا مفرح، رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر کاشان در هفتاد و دومین جلسه رسمی این شورا مورخ (24/9/97) گفت: پس از ارسال نامه فرماندار کاشان به پیوست نامه دکتر مروجی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان برای بحث بیماری سالک، و مباحث آموزشی و اقدامات لازم در این زمینه، دکتر رضایی استاندار اصفهان پنج شنبه گذشته با دعوت از روسای دانشگاه های علوم پزشکی جلسه ای را برگزار نمود.
 
وی با اشاره به حضور دکتر مروجی در ارتباط با بیماری سالک از دانشگاه علوم پزشکی کاشان در این جلسه افزود: این نشست نتایج خوبی داشته و قرار شده است در ارتباط با بحث اعتبارات مربوط به لانه کوبی و سم پاشی و تاحدودی اقدامات مداخله درمان ،بودجه هایی را برای دانشگاه علوم پزشکی کاشان اختصاص دهند که نتایج آن اعلام خواهدشد.
 
به گفته وی، مقرر است مکاتبه ای نیز با فرمانداری آران و بیدگل انجام شود تا نسبت به برگزاری نشستی مشترک بین شورای سلامت دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل در ارتباط با موضوعات فی مابین در ارتباط با موضوعات مبتلابه بهداشتی این دوشهرستان از جمله بحث کشتارگاه و چاله زباله برگزارشود که در حال پیگیری آن هستیم.
 
رئیس شورای اسلامی شهر نیز دریافت نتایج بررسی این مسائل و اقدامات آن را به صورت مکتوب خواستارشد و گفت: پپیگیری این مسائل که با موضوع سلامتی مردم و موضوعات پیشگیرانه هزینه های کلان درمان درگیر است بسیار مهم و ضروری است.

تجهیز بیمارستان_فوق_تخصصی_آیت_الله_یثربی به دستگاه سنگ شکن پیشرفته

رضا نعناکار با اعلام این خبربیان کرد: دستگاه سنگ شکن از بهترین برندهای روز دنیا و از کشور آلمان خریداری شده که میزان سرمایه گذاری آن بالغ بر  8 میلیارد تومان  می باشد که در حال  نصب در بیمارستان_فوق_تخصصی_آیت_الله_یثربی می باشد و به زودی راه اندازی می شود. وی افزود: در حال حاضر شهرستان کاشان فاقد دستگاه سنگ شکن برون اندامی می باشد  و بیماران ناچار هستند برای درمان به شهرهای قم، تهران و اصفهان مراجعه کنند که با  خرید این دستگاه مشکلات بیماران مرتفع می گردد. مدیرعامل موسسه محب سلامت خاطر نشان کرد: مجوزهای لازم از سازمان های مربوطه اخذ گردیده و به زودی راه اندازی خواهد شد. لازم به ذکر است،جهت رفاه بیماران و سهولت در خدمات دهی با کلیه بیمه های پایه و تکمیلی قرارداد منعقد خواهد گردید.

انجام عمل جراحی هپاتیکوژژونستومی رو –ان –وای به روش لاپاروسکوپی

برای اولین بار در منطقه شمال اصفهان:

انجام عمل جراحی هپاتیکوژژونستومی رو ان وای به روش لاپاروسکوپی

برای اولین بار در مجتمع بیمارستانی شهیـد دکتــر بهشتی کاشـان عمـل جـراحی هپاتیکــوژژونستــومی رو –ان –وای به روش لاپاروسکوپی انجام شد.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر محمد عیـــدی فلوشیپ لاپاروسکوپی و متخصص جراحی های آندوسکوپیک در این باره گفت: خانمی 25 ساله با حملات مکرر تب و ایکتروکلانژیت (زرد شدن پوست) مراجعه نموده که بعد از بررسی های درمانی و انجام آزمایشات لازم، تشخیص کیست کلدوک داده شد.وی، با اشاره به انجام عمل جراحی فوق به روش لاپراسکوپی ادامه داد:  بعد از تعبیه 5 عدد پورت، کیست مزبور تا ناف کبد برداشته شد و سپس به کمک روده باریک مسیر جدیدی به ناف کبد برای تخلیه صفرا ایجاد شد.دکتر عیدی تصریح کرد: بیماری فوق از نوع نادرترین بیماری هاست که تقریبا در هر صد هزار نفر برای یک مورد اتفاق می افتد و در خانم ها شایع تر است.دکتر عیدی، با اشاره به انجام این عمل جراحی به صورت بسیار نادر، گفت: این عمل برای دومین بار در کشور و اولین بار در کاشان انجام شد.وی ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان و پزشکان مجرب اتاق عمل بیمارستان شهید بهشتی افزود: خوشبختانه بیماری که تحت عمل جراحی قرار گرفته در حال حاضر در بخش بستری  و حال عمومی وی مساعد می باشد.

 

شرایط اهدای پلاسما و محل های جدید دریافت پلاسما در کاشان اعلام شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: پلاسمادرمانی به صورت کاملا رایگان در بیمارستان شهید بهشتی کاشان انجام می شود.محمد حاجی جعفری در گفت و گو با خبرنگار اهل کاشانم با اشاره به انجام روش پلاسمادرمانی برای بهبود وضعیت بیماران بدحال کرونایی اظهار داشت: در این روش آنتی بادی واقع در پلاسمای خون بیمار کرونایی که دو تا چهار هفته از بهبود او گذاشته است به بیمار کرونایی بدحال تزریق می شود تا بدن او نیز در مقابل کرونا ایمن شود.وی با اشاره به اینکه این روش درمانی به صورت کاملا رایگان انجام می شود، ابراز داشت: گیرنده پلاسما در این روش درمانی هیچ وجهی پرداخت نمی کند.معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: در یک روش درمانی دیگر که نوعی از دیالیز و به نام هموپرفیوژن معروف است، از نوعی کاتریج استفاده می شود که این کاتریج کاملا وارداتی شامل نوعی فیلتر است که این فیلتر سموم را از بدن میگیرد.وی با بیان اینکه این کاتریج مورد حمایت بیمه ها نیست و قبلا توسط خیرین تهیه میشد، بیان داشت: در حال حاضر این کاتریج باید خریداری شود و برای هر دوره درمانی مبلغی نزدیک هفت میلیون تومانن لازم است.حاجی جعفری با بیان اینکه در هموپرفیوژن برای هر بیمار سه تا پنج بار این روش درمانی انجام می شود، یادآور شد: بیمارستان شهید بهشتی کاشان آن قسمتی که مربوط به دستگاه های این روش درمانی است را در اختیار دارد ولی برای هر بیمار باید کاتریج مخصوص آن استفاده شود که این کاتریج آزاد است.وی افزود: از عموم همشهریان عزیز که قبلا کرونا گرفته و دو تا چهار هفته از بهبودی آنان گذشته است دعوت می کنیم برای اهدای پلاسمای خون خود با مراجعه به یکی از سه مراکز سازمان انتقال خون کاشان، بخش دیالیز اخوان و بیمارستان شهید بهشتی پلاسمای خود را برای مداوای بیماران بدحال کرونایی اهدا کوحاجی جعفری در پایان تاکید کرد داوطلبان حتما قبل از مراجعه حضوری برای اهدای پلاسما، ابتدا با شماره ۵۵۴۴۲۰۱۵ و ۵۵۴۴۴۰۱۶ از ساعت ۸ لغایت ۱۴ تماس حاصل کرده و اعلام آمادگی کرده و کارشناسان پس از آن با داوطلبان تماس می‌گیرند.

موافقت قطعی با تاسیس مرکز تحقیقات بیوشیمی و تغذیه در بیماری های متابولیک در دانشگاه

رئیس دانشگاه، از موافقت قطعی با تاسیس مرکز تحقیقات بیوشیمی و تغذیه در بیماری های متابولیک در دانشگاه خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر ابراهیم کوچکی گفت: به استناد رأی صادره در دویست و شصت و هشتمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی مورخ 28/5/97 با تاسیس مرکز تحقیقات بیوشیمی و تغذیه در بیماری های متابولیک در دانشگاه موافقت قطعی به عمل آمد.

 

وضعیت کاشان در ایام محرم قرمز پیش بینی می شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشان با بیان اینکه وضعیت کاشان در ایام محرم قرمز پیش‌بینی می‌شود، گفت: پیشنهاد شده تا محدودیت‌های تجمعی در این ایام تداوم داشته باشدمسعود دهقانی ضمن اشاره به پیشنهاداتی مبنی بر چگونگی نحوه برگزاری مراسم‌های ماه محرم در کاشان اظهار داشت: پیشنهادات خود را به ستاد مقابله با کرونا شهرستان کاشان ارائه کردیم و تصمیم نهایی با هماهنگی مقامات بالا اتخاذ و ابلاغ می‌شودوی با بیان اینکه بسیاری از هیئات مذهبی کاشان باید اقدامات لازم در خصوص آماده‌سازی مراسم‌ها را انجام دهند، افزود: پیش‌بینی ما آن است که کاشان در ایام محرم و صفر در شرایط قرمز قرار داشته باشد و نظر ما آن است که محدودیت‌های تجمعی همچنان باید در کاشان وجود داشته باشدوی با بیان اینکه کادر درمان ما در صورت عدم رعایت این تجمعات نمی‌تواند پاسخگوی بیماران حاد تنفسی باشد، گفت: تصمیم نهایی در خصوص برگزاری مراسم‌ها با هماهنگی استان انجام و اعلام می‌شود

پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان به مناسبت روز پزشک و داروساز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، در پیامی روز پزشک و دارو ساز را به جامعه پزشكي، اساتيد، اعضاي هيات علمي، پزشكان و داروسازان شاغل در دانشگاه تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، متن پیام دکتر ابراهیم کوچکی به شرح ذیل است:

یکم شهریور ماه، زاد روز دانشمند بزرگ و طبيب برجسته و نامدار ايراني، شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا به عنوان روز پزشک و پنجم شهریور به مناسبت میلاد محمد زکریای رازی پزشک، فیلسوف و شیمی دان ایرانی به عنوان روز داروساز نامگذاری شده است.پزشکان ضامن سلامت جامعه بوده و به عنوان تامین کنندگان امنیت روحی بیماران، فرشتگان نجاتی هستند که درد جسم را با روح بلندشان در سایه لطف الهی التیام می بخشند و آسایش و آرامش خاطر خود را در راه تأمین سلامت بیماران هزینه می‌نمایند و به هنگام هجوم دشمنان به سرزمین مقدس اسلامی ایران سینه خود را سپر بلا نموده و با سلاح دانش و مهارت به مبارزه با ستمگران متجاوز پرداختند.در تکمیل زنجیره ارزشمند درمان برای یک بیمار دردمند، بدون شک، داروساز یکی از اصلی ترین حلقه های به هم تنیده شده و موثر مورد نیاز در این مسیر مقدس است که در تلاش براي شفای بیمار نقشی بی مانند دارد.ضرورت دارو و داروسازی و نقش آن درتامین سلامت بیماران اهمیت و جایگاه ویژه ای دارد و در شرایط کنونی این عزیزان با عزم مثال زدنی در خودکفایی تولیدات دارویی در زمینه توسعه و پیشرفت کشور گام هایی بلند برداشتند.اینجانب روز پزشک و داروساز را به جامعه پزشکی و داروسازی کشور به ویژه همکاران شاغل در دانشگاه تبریک عرض می نمایم و امیدوارم  این عزیزان در سایه ایزد منان، همواره هدف عالی شفابخشی را که فطرت آشنای تمامی انسان هاست، سرلوحه تلاش بی وقفه خود قرار دهند.

 

ماسک بزنيم تا از انتقال و گسترش کرونا ویروس جلوگیری کنیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: ماسک بزنيم تا از انتقال و گسترش کرونا ویروس جلوگیری کنیم.

به گزارش وب دا، دکتر سید علیرضا مروجی، به روند افزایشی ابتلا به ویروس کووید 19 در منطقه اشاره کرد و افزود: استفاده از ماسک در اماکن عمومی، حضور حداقلی در مجامع و پرهیز از اجتماعات به ویژه در فضاهای سربسته و شستن یا ضدعفونی کردن دست ها از مهمترین توصیه ها به مردم است.وی، عدم استفاده از ماسک‌های آلوده، شل و گشاد ، پرهیز از قرار داردن ماسک زیر بینی، عدم لمس قسمت جلویی ماسک، اجتناب از برداشتن ماسک حین صحبت با دیگران، پرهیز از قرار دادن ماسک در محل دسترسی دیگران، شست و شوی دست ها قبل و بعد از لمس کردن ماسک، بررسی ماسک از نظر سلامت، استفاده از قسمت رنگی به سمت بیرون، قرار گرفتن قسمت فلزی روی بینی، پوشاندن کامل دهان، بینی و چانه، عدم فاصله بین صورت و ماسک، برداشتن ماسک از قسمت بند آن و دور کردن ماسک از مقابل صورت و انداختن ماسک استفاده شده در سطل زباله بعد از قراردادن در کیسه پلاستیکی را از جمله شرایط استفاده از ماسک ذکر کرد.رئیس دانشگاه تصریح کرد: ماسک به هیچ وجه نباید برای کودکان زیر دو سال و یا افرادی که هوشیار نیستند استفاده شود.وی، تماس و قطرات تنفسی و ناقلان ویروس کرونا را دو مسیر اصلی برای انتقال ویروس کووید19 بیان کرد و یادآور شد: قطرات تنفسی زمانی‌ ایجاد می‌شود که فرد آلوده صحبت، سرفه یا عطسه کند و  شخصی که در تماس نزدیک با فرد آلوده باشد در معرض قطرات تنفسی عفونی بالقوه خواهد بود.دکتر مروجی ادامه داد: همچنین این قطرات ممکن است بر روی سطوحی که ویروس بر روی آن زنده می‌ماند، فرود آیند. بنابراین، اشیا و سطوح تماس با فرد آلوده یا قطرات آلوده می‌توانند مسیر انتقال ویروس باشند.وی اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی گزارش‌هایی مربوط به انتقال ویروس کووید-۱۹  ارائه کرده و شواهد موجود در مورد انتقال از افراد دارای علامت، افراد دارای پیش از بروز علامت و افراد بدون علامت اما آلوده به کووید-۱۹ ارائه داده است.دکتر مروجی یادآور شد: شواهد موجود نشان می‌دهد که این بیماری، از همه این افراد و البته بیشتر توسط موارد دارای علامت، منتقل می‌شود.وی گفت: دوره نهفتگی یا کمون برای کووید-۱۹ به‌طور متوسط بین ۵ تا 7 روز است، اما می‌تواند تا ۱۴ روز هم طولانی شود. در این دوره، که به آن دوره قبل از علامت داشتن هم می‌گویند، افراد آلوده می‌توانند ناقل بوده و ویروس را به دیگران منتقل کنند در حالیکه بازشناسی این افراد بسیار دشوار به نظر می رسد و یافته های پژوهشی حاکیست تست مولکولی برخی افراد پس از ۱ تا ۳ روز از مواجهه با ویروس کووید-۱۹ و قبل از بروز علائم، می تواند مثبت باشد.رئیس دانشگاه اظهار داشت: بنابراین، این امکان وجود دارد که افراد آلوده به کرونا بتوانند ویروس را حتی قبل از بروز علائم منتقل کنند. انتقال ویروس از فردی که علامتی ندارد نیز از طریق قطرات تنفسی یا از طریق لمس اشیاء یا سطح آلوده به ویروس صورت خواهد گرفت.

جهش شناسایی شده در کرونا ویروس جدید نشان‌دهنده مسری‌تر شدن این ویروس است

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه گفت: جهش شناسایی شده در کرونا ویروس جدید نشان‌دهنده مسری‌تر شدن این ویروس است.به گزارش وب دا، دکتر حمیدرضا بنفشه افزود: تحقیقات جدید منتشر شده، نوعی جهش ژنتیکی جدید در ویروس کرونا را شناسایی کرده که می تواند منجر به مسری تر شدن این ویروس شده و حتی می تواند به آلودگی مجدد افرادی منجر شود که به دلیل ابتلای به این ویروس در گذشته در خون خود آنتی بادی های ضد این ویروس را نیز داشته باشند.وی تصریح کرد: دانشمندان دریافتند این جهش مربوط به پروتئین های اسپایک سطح ویروس می باشد و باعث می شود تا ویروس سریعتر به سلول های میزبان نفوذ کند و همانندسازی سریعتری داشته باشد اما این جهش باعث افزایش کشندگی ویروس برای مبتلایان نمی شود.دکتر بنفشه، با بیان اینکه دانشمندان دریافتند ویروس ها اغلب برای فرار از آنتی بادی های ایجاد شده توسط سیستم ایمنی بدن، جهش می یابند، ادامه داد: این پدیده ویروسی که باعث ایجاد تغییرات کافی برای جدایی از ویروس اصلی می شود به عنوان رانش آنتی ژنی شناخته می شود.معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، با بیان اینکه صحت تحقیقات جدید در آینده مشخص می شود، افزود: استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی ضروری است.

به همت خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

17دستگاه مانیتورینگ آنلاین در مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی نصب و راه اندازی شد

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی کاشان از نصب و راه اندازی 17 دستگاه مانیتورینگ آنلاین علائم حیاتی و دستگاه سانترال (مرکزی) در بخش عفونی این مرکز خبر داد.به گزارش وب دا، دکتر محمدرضا شریف گفت: بخش عفونی این مرکز با استفاده از کمک های خیرین گرامی و اعتبارات دانشگاه، به سیستم مانیتورینگ آنلاین علائم حیاتی بیماران بستری و دستگاه سانترال مجهز شد.وی با اشاره به نقش خیرین سلامت در تجهیز بخش عفونی، افزود: برای تجهیز و راه اندازی این دستگاه ها، خیرین سلامت شهرستان هزینه خرید یک دستگاه سانترال مرکزی و 7 عدد مانیتورینگ را پرداخت و مابقی از محل اعتبارات بیمارستان و دانشگاه هزینه شده است.دکتر شریف تصریح کرد: این دستگاه برای نمایش علائم حیاتی بیمار (کنترل ضربان و ریتم قلب، تعداد و نوع تنفس، فشار خون، درجه حرارت بدن و میزان اکسیژن خون شریانی) به‌ طور مستمر به‌ کار می‌رود و اطلاعات مربوطه را بر روی صفحه نمایش بالای سر بیمار و ایستگاه پرستاری نشان می دهد و در شرایط نامطلوب بیمار، هشدارهای لازم را به تیم درمانی می‌دهد.

بیش از 1700 عمل موفق جراحی قلب باز در کاشان انجام شده است

سرپرست مجتمع بیمارستان شهید بهشتی کاشان گفت: 1740 عمل جراحی قلب باز از بدو تاسیس مرکز جراحی قلب باز تاکنون در این بیمارستان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر محمدرضا فاضل افزود: این مرکز علاوه بر خدمات دهی به بیماران قلبی شامل بیماری های کرونر، مادر زادی و دریچه ای منطقه کاشان، بیماران قلبی از سایر استان ها و شهرستان های همجوار را نیز پذیرش می نماید.

وی، با بیان اینکه بخش جراحی قلب باز این بیمارستان در سال 1389 با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی وقت و همچنین دکتر محمدصادق پورعباسی فوق تخصص جراحی قلب باز افتتاح و در تیرماه 1390 رسماَ فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: این بخش یکی از پیشرفته ترین مراکز جراحی قلب کشور با امکانات آی سی یو پیشرفته و مجهز به اتاق های وی آی پی و با کادری مجرب می باشد.

دکتر فاضل، میزان هزینه اعمال جراحی قلب را در این بیمارستان براساس تعرفه دولتی بیان و تاکید کرد: با اجرای طرح ملی تحول نظام سلامت در کشور بیماران بستری فقط 10 درصد از هزینه های درمان خود را پرداخت می کنند.

وی در پایان، از تمامی پزشکان، پرستاران و پرسنل اتاق عمل قلب و آی سی یو قلب بیمارستان که نهایت تلاش خود را در جهت بهبود و سلامت بیماران انجام می دهند، تشکر کرد.

 

ماسک لازم است اما کافی نیست

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: ماسک در جلوگیری از انتقال و گسترش کرونا لازم است اما کافی نیست.

دکتر عباس تقوی اردکانی افزود: استفاده از ماسک‌ در سطح جامعه اگر با نادیده گرفتن سایر اقدامات اساسی مانند رعایت بهداشت دست­ها و رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات غیرضروری، باعث ایجاد احساس امنیت کاذب شود و اثربخشی بهینه و مورد انتظار در پیشگیری از انتقال و شیوع بیماری را لزوما نخواهد داشت.وی، در ادامه به پویش ملی "من هم ماسک می‌زنم"اشاره کرد و از تمام مردم و همشهریان خواست با پیوستن به این پویش در قطع زنجیره بیماری کووید 19 حوزه سلامت را یاری کنند.دکتر تقوی تصریح کرد: مواجهه و مقابله با ویروسی که هیچ واکسن و داروی قطعی ندارد و تنها راه مقابله با آن در حال حاضر، رعایت دقیق و جدی پروتکل‌های بهداشتی و البته استفاده از ماسک و فاصله گذاری فیزیکی است.وی اظهار داشت: در این راستا  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  در راستای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و رئیس محترم جمهوری برای اطلاع رسانی هدفمند و وسیع و فرهنگسازی در این رابطه و جلب مشارکت اجتماعی با همکاری رسانه ملی، رسانه های گروهی و سایر نهادهای دولتی و مردمی پویش استفاده همگانی از ماسک با شعار محوری و هشتگ #من_ ماسک_ میزنم را راه اندازی نموده است.معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان ادامه داد: در صورت حفظ و ارتقای مداوم مشارکت اجتماعی در استفاده از ماسک و مراقبت از ماسک زدن دیگران و تداوم این روند، در  هفته ها و ماه‌های آتی می‌توان انتظار کاهش مجدد و حتی چشمگیر موارد ابتلا و فوت به کووید۱۹ را داشت.

موفقیت دانشجویان دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در کنگره بین المللی ایمپلنت های دندانی

 

سرپرست دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از موفقیت دانشجویان این دانشکده در کنگره بین المللی ایمپلنت های دندانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر مهدی دباغ گفت: در رقابت دانشجویی با موضوع ایمپلنت های دندانی  دانشجویان رشته دندانپزشکی این دانشکده شامل نگار یزدانی در بخش ارائه سخنرانی مقام دوم، نگار یزدانی و نگین نکویی مهر در مسابقه علمی تیم دونفره مقام اول، فاطمه صانعیان و نرگس الماسی در بخش عملی مقام اول و عاطفه علیزاده و سها اسلمی در بخش عملی مقام دوم  این موفقیت ها را به دست آوردند.

گفتنی است: چهارمین همایش بین المللی ایمپلنت های دندانی در مردادماه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

استفاده از ماسک باید به سبک زندگی مردم تبدیل شود

معاون درمان دانشگاه عنوان کرد:استفاده از ماسک باید به سبک زندگی مردم تبدیل شود

معاون درمان دانشگاه گفت: در راستای جلوگیری از افزایش ابتلا به بیماری کووید 19، استفاده از ماسک باید به سبک زندگی مردم تبدیل شود.به گزارش وب دا، دکتر محمد حاجی جعفری به افزایش مبتلایان به کووید19 در منطقه اشاره کرد و افزود: موارد ابتلا به ویروس کرونا بعد از ماه رمضان، به دلیل برگزاری مراسم عروسی، عزا و دورهمی های خانوادگی بیشتر شده است.وی با اشاره به عدم حضور در تجمعات به ویژه اگر در فضای سرپوشیده، یادآور شد: البته رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شستن دست‌ها نیز سهم بسزایی در پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید 19 دارد.دکتر حاجی جعفری تصریح کرد: چنانچه فرهنگ استفاده از ماسک را با قدرت اجرا کنیم، قطعا در هفته‌ های آینده شاهد کاهش موارد بستری در بیمارستان‌ها خواهیم بود.وی اظهار داشت: اگر در جمعی چهار نفر ماسک زده و یک نفر ماسک نزده و مبتلا باشد، می‌ تواند بین ۳۰ تا ۵۰ درصد کسانی که ماسک زده‌اند را هم مبتلا کند، بنابراین تذکر دادن به کسانی که ماسک نمی‌زنند توسط خود مردم می‌تواند کمک کننده باشد.معاون درمان با اشاره به بدون علامت بودن ۸۰ درصد از افراد مبتلا، تاکید کرد: درصورتی که بیمار دارای علائم وخیم باشد حتما به بیمارستان مراجعه کند و افراد با علائم مختصر طبق پروتکل های بهداشتی در منزل بمانند.

بیش از 1/5 میلیون فرد مبتلا به هپاتیت B و C در دنیا وجود دارد

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از ابتلای بیش از یک میلیون و پانصد  هزار نفر  به بیماری هپاتیت در دنیا خبر داد.به گزارش خبرنگار ما ازکاشان-بصیرتی سید علیرضا مروجی  روز یکشنبه همزمان با روز جهانی هپاتیت  در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  در دنیا بیش از  یک میلیون و پانصد هزار نفر مبتلا  به بیماری هپاتیت هستند که   هر سال  بیش از یک میلیون به این آمار اضافه می شود.معاون بهداشتی دانشگاه کاشان  افزود: 28 کشور در دنیا کمیته ملی حذف هپاتیت تشکیل دادند  که یکی از آنها  ایران است.

وی با  بیان این مطلب که حذف هپاتیت نگاه جامع سلامت نگری کشورها را در بر میگیرد  بیان کرد: بیشترین علل شیوع  بیماری هپاتیت ویروسها هستند که برای حذف این بیماری واکسن، آموزش  و  شناخت و درمان در چشم انداز برنامه  کشورها گنجانده شده است.وی اضافه کرد: هپاتیت 5 نوع ویروس دارد که شایع ترین   آن ویروس B  و C  است     و از راههای تماس جنسی و  خون   منتشر می شود و  بیشترین آمار  را  هپاتیت .B  به خود اختصاص داده است.مروجی با اشاره  به این که در  بهترین حالت از هر 10  نفر در دنیا یک نفر از مبتلا بودن خود با خبر است  گفت:. فردی که راههای انتقال را  بداند   در صورت  مشکوک بودن   می تواند به  مراکز  مشاور بیماریهای  رفتاری         مراجعه و مشاوره و آزمایش بشود.وی   تصریح کرد در سه سال  اخیر مرگ ناشی از هپاتیت  به دلیل پیشرفتهای پزشکی  کاهش یافته است   که پیشگیری های پزشکی و واکسناسیون  علل این کاهش  است.معاونت  حوزه بهداشت دانشگاه چشم انداز دنیا را  تا سال 1410   تشخیص و درمان  90  درصدی این بیماری عنوان کرد و  افزود:  آموزش   پیشرفته (Shep )  برای  این بیماری در افراد معتاد  ، خانمها ی رفتار پر خطر ، مادران باردار و زندانیان   و کودکان کار و خیابانی  الزامی   است.وی تصریح کرد  : 500   هزار نفر افراد مستمر اهدا کننده خون   در کشور نیز  واکسینه خواهند شد .

مروجی  افراد مبتلا به  هپاتیت B در کاشان را تا امروز 76 نفر  و مبتلایان به هپاتیت  C را 20 نفر اعلام کرد  .

وی افزود: از امسال  سالانه بیش از 50هزار  نفر آموزش  را در کاشان  خواهیم داشت  که با هدف گسترش و تقویت واکسناسیون - اطلاع رسانی برای تشخیص فرد و حمایت از درمان بیمار صورت خواهد

خبرنگار: فاطمه بصیرتی

 

 

موافقت با تاسیس مرکز رشد فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی کاشان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از موافقت با راه اندازی مرکز رشد فناوری سلامت در این دانشگاه خبر داد.به گزارش وب دا، دکتر سید علیرضا مروجی، به نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این راستا اشاره کرد و گفت: به استناد رای صادره در دویست و هفتاد و هفتمین جلسه شورای گسترش دانشگاه­های علوم پزشکی، مورخ 21/2/99، راه­ اندازی مرکز رشد فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان مورد موافقت قرار گرفت.وی افزود: این مرکز تحت نظر متخصصین حرفه ای که با ارائه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه حرفه های جدید توسط کارآفرینانی که در قالب واحدهای نوپای فعال در زمینه های مختلف منتهی به فناوری تشکیل شده اند و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فن دارند، پشتیبانی می کند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار امیدواری کرد: تاسیس این مرکز، در آینده می‌تواند نقطه عطفی جهت شکوفایی هرچه بیشتر علمی و پژوهشی و زمینه استقرار شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه باشد.گفتنی است دانشگاه علوم پزشکی کاشان در حال حاضر دارای 10 مرکز تحقیقاتی، پزوهشکده علوم پایه کاربردی و دو واحد توسعه تحقیقات بالینی می باشد.

 

برای اولین بار در کاشان: عمل جراحی لوبکتومی لوب میانی ریه به روش توراکوسکوپی انجام شد

برای اولین بار، عمل جراحی لوبکتومی لوب میانی ریه به روش توراکوسکوپی توسط دکتر عیدی فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی در مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان انجام شد.

به گزارش وب دا، به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه علوم پزشکی کاشان، این عمل جراحی بر روی آقای 48 ساله کاشانی با سابقه کیست هیداتیدکبدی انجام شده است.

دکتر عیدی فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی، ضمن موفقیت آمیز بودن این عمل جراحی گفت: در این عمل جراحی بدون برش باز، گاز co2 داخل قفسه صدری زده می شود و بعد از گذاشتن پورت های 5 و10میلی متری لوب میانی ریه آزاد و لوبکتومی انجام می شود.

وی افزود: حداقل برش جراحی و کمترین دستکاری محل عمل جراحی که نهایتا منجر به راه اندازی و بهبودی سریع تر بیمار می گردد، از مهم ترین مزایای این عمل می باشد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان از همه همشهریان خواست پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، در راستای پیشگیری از پیک دوم ویروس کووید 19، از همه همشهریان و مردم خواست پروتکل های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند.دکتر سید علیرضا مروجی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: استفاده از ماسک در اماکن عمومی و شلوغ نقش بسیار مهمی در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا دارد و استفاده از آن برای سالمندان و افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند، بسیار ضروری است.دکتر مروجی، به روند افزایش موارد تست های مثبت مردم منطقه در هفته های اخیر اشاره کرد و این آمار حاکی ازآن است که کرونا هنوز تمام نشده است.وی تصریح کرد: بایستی مثل گذشته پروتکل های بهداشتی مورد توجه قرار گیرد و تا با تعامل یکدیگر ویروس کووید 19 را مهار کنیم.رئیس دانشگاه، با بیان اینکه در شرایط فعلی باید با اهتمام و تلاش جمعی، بر کاهش شمار مبتلایان تمرکز کنیم، تصریح کرد: همه مردم باید با دقت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، زیرا در صورت عدم رعایت این پروتکل‌ها، ممکن است به شرایط ناراحت کننده اسفندماه برسیم.

استقبال دامداران و پرورش دهندگان طیور شهرستان از اعتبارات صندوق توسعه ملی:

به گزارش روابط عمومی ، مهندس مجید احمدی مقدم رئیس اداره بهبود تولیدات دامی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کاشان گفت : از اردیبهشت ماه سال جاری تا کنون تعداد 38 طرح صنعتی پرور ش دام و طیور شهرستان به منظور تامین سرمایه در گردش جهت استفاده  از تسهیلات صندوق توسعه ملی تکمیل پرونده نموده اند

. احمدی مقدم افزود : ارزش ریالی این تسهیلات به مبلغ 96097 میلیون ریال می باشد که می تواند نقش موثری در فعال سازی  واحد های پرورش دام و طیور شهرستان ایفا کند .

 

زمانبندی و نحوه اجرای طرح غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در شهرستان کاشان

با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت مبنی بر احتمال اوج‌گیری شیوع بیماری کرونا در نیمه دوم سال تاریخ اجرای برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان از ۱۵ تیرماه تا پایان مهرماه است. .

.در سال‌های گذشته برنامه مذکور دو ماه ادامه داشت که با توجه به پروتکل‌های جدید این مدت به چهار ماه افزایش می‌یابد.

.در استان‌های گرمسیر زمان اعلام شده تا یک ماه قابل تمدید است.

.برای به حداقل رساندن تماس‌های بین فردی، غربالگری در سال جاری صرفا با دستگاه انجام می‌شود و استفاده از چارت E در پایگاه‌های غربالگری ممنوع است.

.با توجه به کوتاه شدن مدت زمان غربالگری با دستگاه احتمال ابتلا کاهش می‌یابد و تعداد مراکز نیز امسال با توجه به شیوع کرونا کاهش یافته است.

.براساس پروتکل‌های اجرایی، غربالگران در صورت داشتن علائم تب، لرز، سرفه، گلودرد، تنگی نفس و سایر علائم سرماخوردگی یا سابقه تماس با بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا مجاز به انجام غربال نیستند. .

.انجام غربال توسط غربالگران با سابقه ابتلا به کوید ۱۹ تا یک ماه بعد از اطلاع ممنوع است.

.در صورت وجود هر یک از علائم، والدین و کودک باید از مراجعه خودداری کنند.

.تنها یکی از والدین مجاز است به همراه کودک وارد پایگاه شود. تمام مراجعان نیز باید ماسک داشته باشند.

.مراجعان در صورت داشتن دستکش باید آن‌ها را در بدو ورود خارج کرده، دور انداخته و دست‌های خود را با مواد ضدعفونی کنند.

.فاصله ۱.۵ متری از سایرین و غربالگر نیز باید حفظ شود.

.مکان غربالگری و اتاق انتظار در صورت امکان باید مجزا بوده و حتما از تهویه مناسب برخوردار باشند و به صورت مستمر ضدعفونی شوند.

.در صورت عدم امکان جداسازی مکان غربال و اتاق انتظار فواصل ایستادن مراجعان باید توسط خطوط قابل رویت یا پارتیشن جدا شوند.

.مواد ضدعفونی کننده دست باید در دسترس مراجعان باشد.

.هیچ گونه مجله، کتابچه و بروشور نباید در اتاق انتظار باشد و به والدین داده شود.

.باید از کاور و یا ملحفه یک بار مصرف بر روی صندلی غربالگری کودک استفاده شود.

.به خانواده‌ها توصیه می‌شود تا بعد از بازگشت به منزل والدین کارت سلامت یا سنجش را برای دو تا سه روز در محلی جداگانه بگذارند.هزینه امسال انجام برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان ۳ تا ۶ سال در مراکز غیردولتی ۶۶۰۰ تومان است.

برنامه ی غربالگری بینایی در پایگاه ثابت بهزیستی(واقع در بلوار شهیدان خاندایی) در روزهای فرد هفته از ساعت ۹ تا ۱۳ و در پایگاه های سیار بشرح جدول پیوست خواهد بود.

بیش از 70 هزار نفر از پورتال قلب سالم کاشان بازدید کردند

معاون بهداشتی دانشگاه گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، بیش از 70 هزار نفر از پورتال قلب سالم کاشان بازدید کردند.

به گزارش وب دا، دکتر سید علیرضا مروجی در گفتگو با خبرنگاران، آشنایی مردم با بیماری های قلبی عروقی و راه های پیشگیری آن را هدف اصلی راه اندازی این پورتال برشمرد.

وی در ادامه، بیماری های قلبی عروقی را به عنوان اولین علت مرگ و میر و معلولیت در سطح جهان و عامل یک سوم کل مرگ و میرها در جهان عنوان کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه، عوامل خطر در بیماری های قلب و عروق را در دو گروه برشمرد و اظهار داشت: این عوامل شامل عواملی که قابل تغییر نیستند مانند سن، جنس، وراثت و عواملی که با تغییر شیوه زندگی و یا درمان داروئی مانند تغذیه نامناسب، مصرف دخانیات، کم تحرکی و مصرف دخانیات تغییر می کند.

 وی، عوامل قابل تغییر را ریشه در الگوی نامناسب زندگی دانست و ادامه داد: با اصلاح شیوه های زندگی و تغییر رفتارهای پرخطر می توان از شیوع این بیماری به میزان 80 درصد کاهش داد.

 دکتر مروجی یادآورشد: آموزش در این راستا نقش  عمده ای را ایفا می کند و بر این اساس، پورتال قلب سالم به آدرس http://heart.kaums.ac.ir برای اولین بار در ایران با هدف آموزش و پیشگیری از بیماری های قلب و عروق توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان راه اندازی شده است.

وی گفت: این پورتال امکان دسترسی همه افراد جامعه در هر گروه سنی و با هر شرایط اقتصادی –اجتماعی را به مطالب آموزشی مفید و مؤثر فراهم می سازد و در طراحی این پورتال سعی شده است تا حد امکان از رسانه های آموزشی متنوع مثل فیلم، کتاب، عکس، اسلاید و ... استفاده شود.

معاون بهداشتی دانشگاه، امکان برقراری ارتباط با اعضاء هیات علمی و پرسش و پاسخ در مورد موضوعات مرتبط را از دیگر امکانات پورتال قلب سالم کاشان برشمرد.

 وی تصریح کرد: این پورتال سعی دارد تازه ترین اخبار و مقالات علمی در زمینه بیماری های قلبی –عروقی را به کاربران خود ارائه نماید.

 

موافقت با راه اندازی رشته آموزش هوشبری مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان، از موافقت با راه اندازی رشته آموزش هوشبری مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.به گزارش وب دا، دکتر عباش تقوی اردکانی به نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این راستا اشاره کرد و گفت: به استناد رای صادره در دویست و هفتاد و هفتمین جلسه شورای گسترش دانشگاه­های علوم پزشکی، مورخ 21/2/99، با راه­ اندازی رشته آموزش هوشبری مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان با ظرفیت پذیرش 5 دانشجو برای یک دوره مورد موافقت قرار گرفت.

 

مراكز دندانپزشكي و دندانسازي بدون مجوز در كاشان پلمپ شد

 

سرپرست دفتر حقوقي دانشگاه علوم پزشكي كاشان، از پلمپ مراكز دندانپزشكي و دندانسازي بدون مجوز در اين شهرستان واقع در محدوده شهرك خاتم الانبياء( مسكن مهر) خبر داد.

به گزارش وب دا، رضا كردي در گفت و گو با خبرنگاران، به فعاليت غيرقانوني اين واحدها اشاره كرد و گفت: اين مراكز از سوي افراد فاقد صلاحيت در امور درماني و دندانپزشكي اداره مي شد كه با حكم قضايي پلمپ و از فعاليت آنها جلوگيري به عمل آمد. وي، با اشاره به فعاليت افراد مذكور بدون مجوز رسمي و قانوني در شرايط كاملاً غير بهداشتي در كليه امور مرتبط با دندانپزشكي و دندانسازي افزود: براساس گزارش هاي مردمي و با استناد به گزارشات واحدهاي نظارت بر فعاليت هاي مراكز دندانپزشكي و درماني معاونت درمان اين دانشگاه، اين مراكز با دستور مرجع قضايي توسط اين دفتر و با همكاري نيروي انتظامي و معاونت درمان دانشگاه پلمپ، وسايل غيرمجاز توقيف و متصديان اين  مراكز به مراجع قضايي معرفي شدند.

وی تصریح کرد: حفظ سلامت و امنيت عموم هموطنان جزء وظايف ذاتي دانشگاه علوم پزشكي بوده و در اين قبيل موارد با متخلفين برخورد می گردد.سرپرست دفتر حقوقي دانشگاه، با بيان اينكه در حال حاضر پرونده مراكز مذكور در مراجع قضايي در حال بررسي است، تصريح كرد: اشخاصي كه به هر نحوي از فعاليت هاي غيرقانوني اين واحدها  دچار زيان هاي مادي و جسمي شده اند، مي توانند با مراجعه به دادسراي شهرستان و يا دفتر حقوقي دانشگاه علوم پزشكي كاشان شكايت خود از اين  مراكز را ثبت و اعلام كنند.

 

راه اندازی دستگاه آرتروسکوپی در مرکز درمانی بیمارستان شهید بهشتی کاشان

دستگاه آرتروسکوپی در مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی راه اندازی شد

سرپرست مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر بهشتی کاشان، از راه اندازی دستگاه آرتروسکوپی با هزینه ای بالغ بر پنج میلیارد ریال در این مرکز خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر محمدرضا شریف گفت: این دستگاه در راستای ارایه خدمات درمانی با کیفیت و با تکنولوژی روز، به همت مسئولین دانشگاه و با مساعدت مدیریت شعب بانک رفاه کارگران استان اصفهان خریداری و نصب شد و در اختیار اتاق عمل و گروه ارتوپدی این مرکز قرار گرفت.

وی، با بیان اینکه برای تهیه این دستگاه، اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال هزینه شده است، گفت: این فناوری یک شیوه جدید تشخیص و درمان است که از سال 1970 گسترش پیدا کرد و در ایران نیز سه دهه است که انجام می‌شود و ایران پا به پای دنیا در این عرصه پیشرفت‌های بسیاری کرده است.

دکتر شریف، با بیان اینکه تهیه و راه اندازی این دستگاه برای آموزش دستیاران این گروه ضروری بود، گفت: از آرتروسکوپی می‌توان برای تشخیص و درمان پاتولوژی‌های داخل مفصلی مانند بیماری‌های سینوویوم، پارگی رباط صلیبی قدامی و خلفی، پارگی مینیسک، آسیب‌های سطح مفصلی و… استفاده کرد و در حال حاضر بیشترین کاربرد آرتروسکوپی در مفصل شانه و زانو است.

وی، راحت شدن عمل جراحی در بعضی بیماری‌ها، درد کمتر بیمار بعد از جراحی و کاهش دوران نقاهت و بستری را از جمله مزایای درمان با آرتروسکوپ عنوان کرد.

بیمار مرگ مغزی کاشانی با اهداء اعضاء خود به چند بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: بیمار مرگ مغزی کاشانی با اهداء اعضاء خود به چند بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید. 

دکتر محمد حاجی جعفری گفت: زنده یاد مرحومه لیلا علیزاده ساروانی 23 ساله در اثر عارضه قلبی ریوی در مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان بستری شد.

وی افزود: علی رغم انجام اقدامات درمانی توسط تیم پزشکی، ایشان دچار مرگ مغزی گردید که با رضایت و فداکاری خانواده ایشان و با تلاش و پیگیری پرسنل و پزشکان این بیمارستان جهت اهدا به بیماران نیازمند به تهران اعزام گردید. 

معاون درمان دانشگاه تصریح کرد: مرحومه لیلا علیزاده ساروانی با اهدا کبد و کلیه های خود به بیماران نیازمند پیوند، جان دوباره بخشید و با اهدا نسوج چندین بیمار را از رنج معلولیت نجات داد.

وی، ضمن قدردانی و آرزوی صبر و بردباری برای خانواده آن مرحومه برای آن عزیز  علو درجات را از درگاه ایزد منان مسئلت نمود.

گفتنی است داوطلبان اهداء عضو می توانند با مراجعه به معاونت درمان علوم پزشکی کاشان و یا پورتال WWW.ehda.ir  نسبت به تکمیل فرم ودریافت کارت اهداء اقدام نمایند.

فعال شدن بخش جراحی قلب باز بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی

با اعتباری بالغ بر 50میلیارد ریال
بخش جراحی قلب باز بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیرعامل موسسه محب سلامت کاشان از افتتاح بخش جراحی قلب باز بیمارستان آیت الله یثربی با اعتباری بالغ بر 50میلیارد ریال خبر داد و گفت :تجهیزات این بخش از بهترین و به روز ترین تجهیزات دنیا انتخاب شده است.
دکتر محمد صادق پور عباس (فوق تخصص جراحی قلب و عروق) نیز ضمن تشکر از مسئولین شهر و دانشگاه علوم پزشکی کاشان بیان کرد: اولین بیماری این بخش یکی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس است که تحت جراحی بای پس عروق کرونر( جراح قلب باز ) قرار گرفت.
وی ادامه داد: بیمار در اسفند ماه به بیماری کرونا مبتلا شده بود و مدتی در بیمارستان شهید بهشتی تحت درمان قرار داشت و پس از بهبودی آنژیوگرافی و در بخش جراحی قلب باز بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی تحت عمل جراحی باز قرار گرفت.
دکتر مصطفی سروی زاده,رئیس بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی نیز با تاکید بر اینکه این بیمارستان از پتانسیل و ظرفیت های مطلوبی برخوردار است,خاطر نشان کرد: این مرکز درمانی دارای مجوز IPD می باشد و در زمینه توریسم درمانی فعال است و آماده ارائه همه گونه خدمات درمانی و پزشکی به بیماران خارجی می باشد.

مواد غذایی که باعث کاهش سرطان میشود

این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد. این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد.این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد. این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد.