دیدار اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان آران و بیدگل با امام جمعه شهرستان

 

 
اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان آران و بیدگل با حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی امام جمعه شهرستان آران و بیدگل دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل سعید ضابطی از دیدار اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان آران و بیدگل با امام جمعه این شهرستان در دفتر ایشان خبر داد و گفت: اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه این شهرستان افرادی پایبند به اصول و آرمان های شهدا و ارزشهای اسلامی و شرایط اقلیمی شهرستان هستند .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل به معرفی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان و ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در سالهای گذشته و سال جاری تمامی بخش ها پرداخت.

سعید ضابطی ضمن اشاره به اینکه این شهرستان هنرمندان زیادی با مدارج و رتبه های بالا در تمامی رشته های فرهنگی و هنری دارد افزود: اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان توانائی انجام برنامه های فرهنگی هنری را در ایام مختلف سال دارند و علی رغم وجود تنگناهای مالی و بودجه ای هیچ وقت برای شهرستان خود از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل در این دیدار صمیمانه به مطرح کردن مسائل و مشکلات پیش روی هنرمندان همانند بیمه هنرمندان، عدم حمایت و همکاری دستگاه های دولتی و اجرایی از هنر و هنرمندان در برنامه های فرهنگی و هنری، عدم توجه به موضوع اقتصاد فرهنگ و هنر و عدم استفاده صحیح از سرمایه های خصوصی در این امر، پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی امام جمعه شهرستان آران و بیدگل بعد از شنیدن سخنان اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان گفت: با توجه به مشکلات مالی جامعه، ما باید خودمان بخشی از درآمدمان را خرج فرهنگ فرزندان کنیم، اسلام فردی سازی را مقدم داشته است.

امام جمعه شهرستان آران و بیدگل اظهار کرد: همانطور که خداوند حس مذهبی را در بشر قرار داده حس های دیگر از جمله حس آزادی خواهی و حس زیبا خواهی را در نیز در وجود بشر قرار داده است لذا باید محتوای هنر را از طریق افزایش علم و آگاهی و استفاده از منابع مفید و با ارزشتر از قبیل کتاب قرآن و سیره ائمه و معصومین غنی تر کرده و در قالب و بسته بندی های مورد پسندتری تحویل مخاطبان نماییم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل اذعان داشت: هنرمندان ما با استفاده از ابزار هنر می توانند موجب توسعه عبادت و طاغوت زدایی از فرهنگ جامعه و علم افزایی بیشتری شوند.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی با تأکید بر اینکه در راستای هدایت، هنرمندان رسالت زیادی دارند افزود: هنرمندان به دنبال مسائل و نیازمندی های جامعه باشند و اشاعه به دین و سبک زندگی اسلامی را در فعالیت های هنری خود قراردهند. اگر نیازمندی های جامعه از قبیل اسراف و آسیب های اجتماعی را در موضوعات فرهنگ و هنر قرارگیرد و با جذاب تر شدن موضوعات موجب تشوق و ترغیب بخش های خصوصی برای سرمایه گذاری خواهدشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید