روحیه مطالبه گری جوانان

فرماندار ویژه شهرستان کاشان:

`با روحیه جهادی و اقدام عملی می توان بر بسیاری از مشکلات غلبه کرد

فرماندار ویژه شهرستان کاشان از وجود روحیه مطالبه گری در جوانان و دانشجویان ابراز خرسندی کرد و گفت: بسیاری از مشکلات شهرستان نیاز به پول و اعتبار ندارد بلکه با روحیه جهادی و اقدام عملی می توان بر مشکلات غلبه کرد.

علی اکبر مرتضایی در نشست با جمعی از فعالان بسیج دانشجویی شهرستان با نرخ بالای بیکاری در بین تحصیل کردگان را نشانه عدم هدایت صحیح دانش آموزان به سمت رشته های مورد نیاز جامعه کار دانست و تصریح کرد: در بحث هدایت تحصیلی و نیاز کشور به تخصص خاص در دوره های مختلف باید با شناخت صحیح و برنامه ریزی درست در آموزش و پرورش در تعیین رشته و محل تحصیل افراد موثر باشد تا با بحرانی از قشر تحصیل کرده فاقد کار مواجه نشویم.

رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان کاشان در ادامه به هدایت کمک های مومنانه برای تامین تجهیزات آموزش مجازی در کنار لوازم التحریر برای دانش آموزان اشاره داشت و افزود: متاسفانه زیر ساخت های مطلوب برای آموزش مجازی وجود ندارد و آموزش و پرورش در بحث هماهنگی و تامین زیرساخت ها باید برنامه های عملی ارائه دهد.

وی  کمک ویژه خیرین و اقشار دلسوز برای تامین تجهیزات آموزش مجازی از جمله موبایل، تبلت و کامپیوتر را برای دانش آموزان خواستار شد.

مرتضایی قهرودی در ادامه این نشست بخشی از افزایش آمار طلاق در شهرستان را ناشی از ثبت موارد سایر شهرستان ها در کاشان عنوان کرد و افزود: بخشی از دلایل افزایش بی رویه آمار، ثبت طلاق افراد غیر بومی در کاشان است ولی این علت باعث نمی شود اصل موضوع فراموش شود، آمارهای موجود باید تحلیل و علت های این کار ریشه یابی و بررسی شود تا راهکارهای عملی به اجرا درآید.

وی تصریح کرد: افزایش انجام مشاوره های دوره ای پیش از ازدواج و پس از ازدواج، انتخاب صحیح از روی آگاهی و شناخت کافی و مسوولیت پذیری و تعهد پذیری در جوانان و در کنار آن افزایش ایجاد امنیت روانی و اجتماعی در جامعه می‌تواند تا حدودی میزان طلاق در جامعه‌را کاهش‌دهد.

فرماندار ویژه کاشان در بحث آسیب های اجتماعی و افزایش امنیت شهری خاطر نشان کرد: کاشان در بین سایر شهرستان ها آمار جرایم پایین تر و حتی تک رقمی دارد و حضور خیرین در بحث افزایش امنیت و احداث پاسگاه های انتظامی می تواند به نحو زیادی در کاهش جرایم و پرونده های قضایی کمک کند.

حجاب و عفاف، نیازمند فرهنگ سازی در خانواده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان نیز در این نشست اظهار داشت: رسیدن به نقطه مطلوب فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه، نیازمند توجه جدی به فرهنگ سازی در خانواده هاست.

عباسعلی قپانی پور گفت: افراد از دوران کودکی و از طریق خانواده باید با آموزش مناسب و دقیق به شفافیت و عمق مسئله برسند که حجاب در واقع برای چیست و بدانند که آن یک محدودیت نبوده و در واقع یک مصونیت برای همه بانوان جامعه است.

وی در ادامه به بحث مواد مخدر پرداخت و افزود: وجود هیجانات زیاد در بین جوانان موجب گرایش به مواد مخدر می شود که لازم است با ایجاد شرایط و امکانات هیجان جوانان را گرفته و کاهش دهیم تا به سمت اعتیاد کشیده نشوند و توقع ما از دانشگاه ها برنامه ریزی و اقدام در جهت آگاه سازی و جلوگیری از گرایش دانشجویان به سمت مواد مخدر است چراکه نجات یک جوان نجات یک جامعه است.

معاون سیاسی فرماندار کاشان تصریح کرد: بهترین و مطلوب ترین روز برای ما زمانی است که با وجود انواع و اقسام مواد مخدر، یک جوان بتواند با آگاهی، دانایی و خویشتن داری از گرایش و استفاده از آن ممانعت کند و دیگران را نیز از استفاده منع کند.

قپانی پور بیان داشت: وجود سمن ها و تشکل های مردم نهاد یک از ضرورت های پیشرفت در جامعه است که در سال های اخیر 30 تشکل مردم نهاد را به 130 سمن و خیریه مردم نهاد رسانده ایم که هر یک در زمینه های مختلف فعالیت دارند و به مردم خدمت رسانی انجام می دهند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان در پایان تصریح کرد: در شهرستان کاشان وضعیت اشتغال و کارخانجات مطلوب است و به دلیل کمبود کارگر، نیروهای غیر بومی به کاشان مراجعه می کنند در کنار اینکه این موضوع خود نشان از موفقیت و پتانسیل برای کاشان است ولی این خود نیز چالش ها و مباحث اجتماعی را بدنبال دارد که همواره باید مورد توجه و دقت قرار گیرد. 

گفتنی است در نشست صمیمانه جمعی از فعالان بسیج دانشجویی با فرماندار ویژه شهرستان کاشان به مباحث مختلفی همچون کمبود معلم و آموزش مجازی، ترافیک شهری و تجمع مراکز درمانی و پزشکان در مرکز شهر، اعتیاد جوانان در مدارس و دانشگاه ها و سنین پایین، ازدواج جوانان و تامین جهزیه، حجاب و عفاف، ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه و همچنین معضل حاشیه نشینی در کاشان پرداخته شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید