شیوع موج سوم کرونا

رئیس شبکه نسبت به شیوع موج سوم کرونا هشدار داد

به گزارش روابط عمومی شبکه جلسه ستادکرونا شبکه ،باحضور دکترباقری رئیس شبکه،دکترشیروانی زاده معاون بهداشتی و سایر مدیران و کارشناسان ،باموضوع بررسی روند افزایشی مبتلایان به کرونا در شهرستان برگزار شد.

دکتر باقری در ابتدای جلسه با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس گفت:امسال در حالی یاد و نام  شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی می داریم که سپید پوشان عرصه سلامت نزدیک به هشت ماه است که بی وقفه و فداکارانه در راه مبارزه با ویروس منحوس کرونا مجاهدت می کنند و چه عزیزانی که در این راه جان خود را نثار راه سلامت و نجات هم وطنان خود کرده اند.

رئیس شبکه با اشاره به روند افزایش بیماران کرونایی در شهرستان آران وبیدگل از آمادگی مراکز درمانی شبکه برای بستری ودرمان بیماران کرونایی خبر داد. ایشان تاکید کردند این افزایش بازتاب عدم رعایت پروتکلها در دهه اول محرم است که به زودی گزارش مبسوط آن را بر حسب مناطق به اطلاع همشهریان خواهیم رساند.

ایشان از فعال شدن مجدد بیمارستان سیدالشهدا ،جهت بستری بیماران کرونایی در روزهای آتی خبر داد وگفت تمهیدات لازم برای ارائه خدمات به بیماران اندیشیده ایم که اگر رعایت پروتکلهای بهداشتی  راجدی نگیریم کرونا همچنان مثل اوایل قربانی می گیرد.

وی افزود در حال حاضر بیشترین گروه سنی ابتلا به کرونا والدین دانش آموزان هستند بیش از ۷۰ درصد بیماران با تست مثبت کرونا در شهرستان طی ده روز اخیر دارای یک فرزند دانش آموز بوده اند لذا با توجه به فوق مسری بودن بیماری از یکطرف و بازگشایی مدارس از طرف دیگر مهم ترین راه پیشگیری از شیوع مجدد کرونا رعایت استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات غیر ضروری توسط بزرگسالان است.

 دکتر باقری افزود امروز شاهد مثبت شدن آزمایش تست کرونای یک دانش آموز بودیم اگرچه اقدامات لازم در این زمینه انجام شده است اما از والدین و اولیای مدارس خواهشمندیم مدارس و کلاسهای شلوغ را به صفر برسانند و تا آنجا که می شود مکانیسمهای آموزش غیرحضوری را فعال سازند موضوعی که متاسفانه در شهرستان ما کمتر استفاده می شود.روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان آران وبیدگل

✅صدای آران و بیدگل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید