بازدید آیت الله سلیمانی امام جمعه کاشان از پروژه های عمرانی و ترافیکی

:بازدید آیت ا... سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان از پروژه های عمرانی و ترافیکی کاشان

آیت ا.. سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان به همراه اعضای شورای اسلامی و تنی چند از مدیران شهری کاشان از پروژه های عمرانی و ترافیکی بویژه پروژه زیر گذر سردار شهید سلیمانی و کنار گذر شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل پارکینگ طبقاتی چارسو بازدید نمودند .

لازم به ذکر است که قبل از بازدید از پروژه های یاد شده دکتر علیرضا پورعسگری رئیس شورای شهر اسلامی کاشان ضمن خیر مقدم گویی به آیت ا،، سلیمانی که بتازگی بعنوان سفیر ولایت به کاشان آمده اند ابراز امید وار نمود تا با حضور وی و همدلی در جهت عمران و آبادانی شهر همه با هم کارها را پیش ببریم .

در ادامه به مناسبت هفته دفاع مقدس سردار عارف که یکی از رزمندگان و آزادگان  ۸ سال دفاع مقدس می باشد با یاد آوری خاطرات گذشت و ایثار رزمندگان در جبهه و دوران اسارت مدیران و مسئولین را دعوت به همدلی و همکاری نمود .

در ادامه مهندس ابریشمی راد شهردار کاشان گزاری از فعالیتهای در دست اجرای پروژه زیر گذر کاشان جهت اطلاع حاضرین بیان داشت .

مهندس سعید ابریشمی‌راد  شهرداری کاشان گفت: در طول پروژه، یکهزار و ۲۹۶ شمع اجرا می شود که تا کنون ۷۰۹ شمع اجرا شده همچنین   در حال حاضر  همزمان دو دستگاه خودرو بزرگ حفار به تعبیه چاه های آن می پردازند.

به گفته وی  این شمع ها در کوتاه‌ترین حد از ۱۰ متر تا بلندترین آن ۲۵ متر عمق داشته و هر شمع با ظرفیت ۵ تا ۷ تن آرماتوربندی می شود که تاکنون ۷۲۵ عدد از شمع‌ها احداث و آرماتوربندی شده است.

شهردار کاشان وجود عرشه ۱۲ هزار و ۳۰۰ متر مربعی را یادآور شد و افزود:   بیشترین عرشه بتنی در حد فاصل تقاطع خیابان فلسطین تا میدان ولیعصر(عج) وجود دارد که اگر به پایان برسد مابقی عملیات باسرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

شهردار کاشان با اشاره به بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ تن آرماتوربندی و ۵۰ هزار مترمکعب بتن ریزی برای اجرای پروژه گفت: تاکنون بالغ بر نیمی از آرماتوربندی ها و بتن‌ریزی انجام گرفته است.

ابریشمی‌راد یادآور شد: دیواره‌های پایینی زیرگذر شامل ۱۸ هزار قطعه بتنی خواهد بود که قرار است با همکاری اساتید و معماران هنرهای سنتی مثل استاد حلی و اکبری به صورت طرح شمسه و چلیپا ملهم از هنر و معماری سنتی کاشان طراحی و اجرا شود و اکنون در کارگاه تجهیز شده‌‌ای، این قطعات پیش ساخته آماده می‌شود.

وی با اشاره به گذشت ۱۲ ماه کاری از آغاز زمان شروع به کار پروژه و پیشرفت ۴۰ درصدی آن گفت: با توجه به دو شیفته کردن عملیات و ارائه برنامه جبرانی از سوی مجری پروژه، به دنبال اجرای آن در سریع‌ترین زمان ممکن هستیم.

شهردار کاشان با اشاره به حجم عملیات خاک‌برداری گفت بالغ بر ۵۰۰ هزار متر مکعب خاک برداری انجام می شود .

وی با اشاره به اجرای نزدیک به ۳ کیلومتر محور انحرافی برای عبور ماشین‌آلات سنگین در زمان اجرای پروژه زیرگذر گفت: این اقدام به علاوه آزادسازی محور ۵۳ متری غیاث‌آباد و ۳۶ متری عیسی آباد در زمینه اجرای پروژه زیرگذر اقداماتی قابل توجه و بسیار موثر بوده است.

 همچنین مهندس مقیسه مدیر اجراییه پروژه زیر گذر کاشان با اعلام اینکه زمین پروژه در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ تحویل و کار در همان تاریخ آغاز شده و مدت تحویل آن ۲ سال می باشد گفت  جمعه گذشته و در یک روز حدود یکهزار و ۸۸۰  متر مکعب‌ بتن‌‌ریزی به مساحت ۲ هزار متر مربع انجام شد که در نوع خود رکورد بی سابقه‌ای بوده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید