رونمایی رسمی از (پارک علم و فناوری غیاث‌الدین جمشید کاشانی) با حضور ستاری

رونمایی رسمی از (پارک علم و فناوری غیاث‌الدین جمشید کاشانی) با حضور ستاری

صبح روز سه شنبه، پارک علم و فناوری غیاث‌الدین کاشانی در شهرستان کاشان با حضور سورنا ستاری- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری- و شماری از مقامات محلی افتتاح شد.

به گزارش کاشان آنلاین، در سفر یک روزه سورنا ستاری به کاشان، پارک علم و فناوری غیاث‌الدین کاشانی که با همکاری مشترک شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و دانشگاه کاشان در مجموعه‌ی مرحوم آیت‌الله یثربی با مساحت حدود ۲ هکتار با اخذ موافقت اصولی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاسیس شده، مورد بهره برداری قرار گرفت.

دکتر محمد نظیفی فرد-رئیس پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی دانشگاه کاشان- درباره جایگاه و اهمیت راه اندازی پارک علم و فناوری غیاث‌الدین کاشانی گفت: موقعیت استثنایی استان اصفهان و به‌ویژه شهرستان کاشان در مرکز کشور با صنایع بزرگی نظیر صنعت فرش و صنایع نساجی، صنعت اسانس و گیاهان دارویی، صنایع فولاد، صنعت خودرو و… و وجود شهرک‌های صنعتی به همراه پتانسیل بالای فارغ التحصیلان دانشگاه‌های منطقه کاشان، ضرورت وجود پارک علم و فناوری که هدف اصلی آن افزایش ثروت در منطقه از طریق ارتقاء فرهنگ نوآوری و رقابت سازنده میان شرکت‌های دانش‌بنیان است را دو چندان نموده‌است.

ستاری همچنین در این روز ضمن بازدید از (مرکز نوآوری و تجاری سازی کاشان) از محصول دانش بنیان دانشجویان دانشگاه کاشان طراحی و ساخت شاسی و سیستم نوین تعلیق خودرو وانت نیسان جهت حرکت روی سه چرخ،  برای تخستین  بار در کشور  رونمایی کرد. این خودرو که به مدت دو سال طراحی شده است، ظرفیت حمل ۵/۵تن بار را دارد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین از آزمایشگاه NMR دانشگاه کاشان بازدید کرد. دستگاه تشدید مغناطیسی هسته NMR از جمله دستگاه‎های با تکنولوژی بالا در حوزه تحقیقات دارویی و شیمیایی است و این دستگاه ساخت شرکت بروکر آلمان  Bruker است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید