با رویکرد حفظ ارزش‌های اصیل موسیقی

با رویکرد حفظ ارزش‌های اصیل موسیقی:

هنرمندان برای موسیقی سنتی مهر کاشان سازهای خود را کوک می‌کنند.

ترغیب علاقه‌مندان به فراگیری و حفظ ارزش‌های اصیل موسیقی به عنوان سرمایه فرهنگی و هنری کشور از جمله اهداف برگزاری «جشنواره منطقه‌ای موسیقی سنتی مهر کاشان» است که با تلاش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و با همکاری کارگروه موسیقی شورای هنر شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان 9 تا 13 آبان‌ماه در خانه تاریخی طباطبائی‌ها اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، رئیس ستاد برگزاری«جشنواره منطقه‌ای موسیقی سنتی مهر کاشان» با بیان این مطلب گفت: در این جشنواره که در بخش‌های آوای برتر، تکنوازی سنتی‌، گروه نوازی سنتی و پاپ انجام می‌شود 68 شرکت کننده در بخش رقابتی تک‌نوازی با یکدیگر به رقابت پرداخته و ۷ گروه به صورت مجزا در بخش جنبی و غیر رقابتی در عروس خانه‌های تاریخی کاشان، گروه نوازی می‌کنند.

محمدحسین واحدیان، تبجیل و نکوداشت حسن فرشاد در پاسداشت یک عمر فعالیت‌های هنری به همراه پخش مستند زندگی و اجرای موسیقی زنده توسط این استاد موسیقی وهمچنین اهدای یادبود به خانواده رضا ورزنده از اساتید فقید موسیقی را از جمله بخش‌های این جشنواره نام برد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان یادآور شد: اهدای جوایز به برگزیدگان بخش‌های مختلف رقابتی آوای برتر و تکنوازی، تقدیر از سرپرستان گروه‌ها، تقدیر از داوران و اجرای دو نفر منتخب بخش آوای برتر ازجمله برنامه‌های آیین اختتامیه جشنواره محسوب می‎شود.

واحدیان، با تاکید بر اینکه به دلیل محدودیت‌های اعمال شده از سوی ستاد مقابله با کرونا، جشنواره بدون حضور مخاطب و با رعایت کامل‌ دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های این جشنواره را به صورت رایگان از سایت تیوال به نشانی tiwall.com مشاهده کنند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید