جشنواره منطقه‌ای موسیقی سنتی مهر کاشان به ایستگاه پایانی رسید

با معرفی نفرات برگزیده هر بخش در خانه طباطبائی‌ها:
جشنواره منطقه‌ای موسیقی سنتی مهر کاشان به ایستگاه پایانی رسید
جشنواره منطقه‌ای موسیقی سنتی مهر کاشان که با تلاش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در بخش‌های آوای برتر، تکنوازی سنتی‌، گروه نوازی سنتی و پاپ از 9 آبان آغاز شده بود، با معرفی نفرات برگزیده در خانه تاریخی طباطبائی‎ها به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای موسیقی سنتی مهر کاشان، بعد از 5 روز فعالیت به علت پیشگیری از کرونا با حضور جمع اندکی از مسئولین و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.
هیات داوران این جشنواره در بخش رقابتی آوای برتر، سعیدرضا معمار(رده سنی 8 تا 15 سال)، ابوالفضل گرامی در سبک سنتی و علی‌رضا جوکار سبک پاپ(16 تا 25 سال)، مهدی فخری سبک سنتی، محمد شهزادی و امیر مسعود شه‌پناهی رده سنی(26 سال به بالا) را به صورت مشترک در سبک پاپ به عنوان نفرات برتر معرفی کرد و همچنین لوح تقدیر انتخاب برترین آوا از نگاه مردم، به علی‌رضا جوکار تعلق گرفت.
بر اساس رای داوران در بخش تک‌نوازی موسیقی که با رقابت 68 شرکت کننده همراه بود، سیدعلی مسعودی‌علوی، یوسف مرادی و علی‌اصغر موئی با نواختن ساز سنتور، امیرمحمد رضایی و سجاد خورشیدی با نواختن تار، شهریار عمواوبائی و مهدی خاوری با نواختن سه تار، نگین نجابت و متین هاشمی ثابت با نواختن تنبک به عنوان نفرات برتر این بخش معرفی شدند.
همچنین در بخش تک‌نوازی ساز دف عمران اقبال و ساجد خرمشاهی، گیتار محمدمتین عصار، ویولن رقیه وجهی نوش‌آبادی، یلدا ترابی و علی کاشانی، پیانو امیرحسین حیدری و در بخش تک‌نوازی ساز کمانچه مریم جلالی کاشانی و محمدرضا شاطریان حائز رتبه‌های برتر شدند.
سخنرانی سعید ابریشمی‌راد شهردار کاشان، وحید خسروی دبیر جشنواره و سیدعبدالرضا تولیت معاون سازمان تبلیغات اسلامی، اجرای نفرات برگزیده بخش آوای برتر، اهدای جوایز نقدی به همراه لوح تقدیر و تندیس جشنواره به نفرات منتخب، اجرای موسیقی سنتی توسط گروه پرند، اجرای چند قطعه از موسیقی‌های فاخر به هنرمندی مقداد گودالی با همراهی پیانو محسن محمدی، تقدیر از داوران جشنواره و تک‌نوازی استاد حمید فرتاش با ویولن، حسن ختام جشنواره منطقه‌ای موسیقی سنتی مهر بود.
جشنواره منطقه‌ای موسیقی سنتی مهر کاشان با تلاش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و با مشارکت حوزه موسیقی شورای هنر شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همراهی برنامه رادیویی صبح سیلک کاشان و شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ تیوال از 9 تا 13 آبان در خانه تاریخی طباطبائی‌ها برگزار شد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید