عدم خودشناسی بروز اختلافات در زندگی مشترک را به دنبال دارد

عضو هیئت علمی دانشگاه مطرح کرد:

عدم خودشناسی بروز اختلافات در زندگی مشترک را به دنبال دارد

عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه خودشناسی در زندگی مشترک نقش مهمی دارد، گفت: بخش مهمی از اختلافات زناشویی در روابط زوجین به عدم خودشناسی همسران برمی‌گردد و با توجه به اینکه هدف اصلی از تمام رفتارها کسب آرامش و رضایت در زندگی است به زوجین توصیه کرد علاوه بر تمرکز بر خودشناسی، به دنبال اصلاح رفتار خود باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، داود قاسم‌زادگان در برنامه پخش زنده« شهر زندگی» که با موضوع تغذیه روانی همسر و به همت فرهنگ‌سرای علامه‌ فیض‌کاشانی از صفحه اینستاگرامی این فرهنگ‌سرا پخش شد، تصریح کرد: همانگونه که جسم نیاز به رژیم غذایی دارد، روان هم نیازمند چنین موضوعی است که در این رابطه رژیم ارتباطی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد و در صورت عدم توجه موجب ضرر و زیان در زندگی افراد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه توجه، احترام و محبت به عنوان راهکاری برای تغذیه روحی همسران است به بیان راهکارهای لازم برای تغذیه همسران از لحاظ روحی پرداخت و افزود: در باب تغذیه روانی به همسران توصیه می‌کنیم به صورت کلامی و غیر کلامی ابراز محبت داشته باشند، حُسن‌ها و صفات ذاتی مطلوب یکدیگر را بیان کرده و به هدیه دادن، نوازش و حتی تقدیر از انجام رفتارهای شایسته یکدیگر توجه کنند.    

این کارشناس خانواده از روابط فرا زناشویی، اعتیاد و دخالت خانواده‌ها به عنوان مهم‌ترین عامل عدم رضایت همسران و طلاق در کاشان نام برد و گفت: زوجینی که در زندگی مشترک بیشتر دچار مشکل می‌شوند غالبا افرادی هستند که از روابط عاطفی و تغذیه عاطفی ضعیفی برخوردار هستند و توجه به این موارد بسیار حائز اهمیت است.

قاسم‌زادگان یادآورشد: همه افراد نیازمند توجه، احترام و محبت هستند در صورتیکه به این نیاز در زندگی مشترک  پاسخ داده نشود، طلاق عاطفی یا طلاق رسمی اتفاق می‌افتد.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید