مدرسه ها برای پاسخگویی به ارباب رجوع باز هستند.

مدرسه ها برای پاسخگویی به ارباب رجوع باز هستند.

آقای حمزه چاوشی مدیر روابط عمومی اداره آموزش و پرورش کاشان در مورد شرایط به وجود آمده آموزش دانش آموزان گفت: با توجه به شرایطی که پیش روی ما است سازمان آموزش و پرورش آموزش های دانش آموزان را در شبکه دانش آموزی(شاد) قرار داده است.ما به مدیران اطلاع دادیم هیچ مجوزی برای برگزاری کلاس ها صادر نکنند. در برخی مدارس معلم ها با صلاح دید خود و اجازه مدیر در مدرسه حضور پیدا می کنند و محتوا  را با شرایط و امکانات مدرسه می سازند و در اختیار دانش آموزان قرار می دهند. مدرسه های ما برای پاسخگویی به ارباب رجوع باز هستند.

آقای چاوشی درمورد آموزش های دانش آموزان در روستا بیان کردند که: در روستا ها تعداد زیادی از دانش آموزان مشکلاتی از قبیل نداشتن تلفن های همراه و ناتوانی در خرید بسته های اینترنت دارند. همکاران ما این دانش آموزان را شناسایی می کنند و محتواهایی را تولید می کنند و با رعایت پروتکل های بهداشتی به دست دانش آموزان محروم از امکانات می رسانند و هفته بعد از آنها تحویل می گیرند.

ایشان همچنین اذعان داشتند: اولویت تدریس دانش آموزان در فضای مجازی استفاده از سامانه رسمی آموزش و پرورش (شاد) است.این سامانه علاوه بر مزیت هایی که دارد متاسفانه دچار مشکلاتی نیز است که روز به روز حل می شود و امکانات و تجهیزات بیشتری را در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می دهد. این یک امر طبیعی است که ازساعت8 صبح تا12-13که شروع ساعات کلاسی دانش آموزان است و15میلیون دانش آموز در آن فعالیت دارند حجم کار بالا باشد و ترافیک و کندی را در روند برنامه داشته باشیم. برای جبران مشکلات پیش آمده مدیران و معلمان با صلاح دید خودشان از برنامه های جانبی دیگری نیز استفاده می کنند که در روند آموزش دانش آموزان مشکلی وجود نداشته باشد.

وی درمورد فعالیت ها و کارکرد های دبیران در پایه های متوسطه اول و متوسطه دوم گفتند که: دبیران در گروه های درسی خود سرگروه دارند و کارشناسان گروه های درسی فعالیت های سرگروه ها را رصد و بررسی می کنند.

وی همچنین آمار دانش آموزان و معلمانی را که در کاشان به بیماری کرونا دچار شده اند را این گونه اعلام کرد: دانشگاه علوم پزشکی کاشان آمار را48 نفر اعلام کرده است که از نظر ما دقیق و صحیح نیست. چون بالاخره بسیاری از دانش آموزان به خود درمانی می پردازند و همچنین معلمان عزیز که بیماری خود را فاش نمی کنند و در منازل خودشون به تدریس مجازی دانش آموزان می پردازند.

وی همچنین افزود: دبیران ما فشار کاری زیادی را دارند. به دلیل این که در روند آموزش درس بندی داریم و معلمان باید بخشی از کتاب را که مشخص شده برای امتحانات آماده کنند. چون که آزمون های سراسری داریم و در سال دوازدهم نمرات کسب شده تأثیر در رتبه بندی کنکور دارد دانش آموزان باید هم راستا با بقیه امتحان بدهند و از مدت زمان یادگیری درس کاسته می شود و حجم کاری سنگین برای معلم ها و سنگینی و نامفهومی درس برای دانش آموزان رخ می دهد.

ایشان همچنین درباره بیمه های دانش آموزی بیان داشت که: اداره آموزش و پرورش برنامه ای درمورد بیمه های دانش آموزی بیان کرده که هراتفاقی که داخل مدرسه برای دانش آموز می افتد، شامل بیمه دانش آموزی می شود. ولی هزینه درمان دانش آموزان کرونایی با بیمه های درمان می باشد.

ایشان درمورد مشکلاتی که گریبان گیر اداره آموزش و پرورش و دانش آموزان شده است، گفت: خیلی از معلم های ما آشناییتی با فضای مجازی نداشته اند و این امر بسیاری از دانش آموزان و والدین آنها را درگیر خود کرده است. و مشکل دیگر ما کمبود معلم است. در حال حاضر ما ازکمبود 1000 معلم برخوردار هستیم و پیش بینی می شود که تا3سال آینده 1000مورد دیگر به کمبودهای ما اضافه شود. لازم به ذکر است پذیرش و استخدام تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان و یا آزمون سراسری استخدامی سایت سنجش انجام می شود.

وی در پایان خود بیان داشت: ما خواهشی که از دانش آموزان، فرهنگیان و مردم عزیز داریم این است که با ما همکاری کنند و کمبود ها و کاستی های مارا ببخشند زیرا آموزش و پرورش نهادی است که هرخانواده ای درکاشان دغدغه مند به این دستگاه است. وانشالله اگر مشکلی هست ما بتوانیم در اسرع وقت آن را رفع و رجوع کنیم.

در ضمن از کلیه معلمین و کادر مدارس که در این ایام درگیر آموزش آنلاین می باشند، تقدیر و تشکر می شود.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید