رونمایی از کتاب « تفکر و عملکرد انقلابی در نهج البلاغه» همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی

رونمایی از کتاب « تفکر و عملکرد انقلابی در نهج البلاغه» همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و با تلاش فرهنگ‌سرای علامه فیض کاشانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، از کتاب« تفکر و عملکرد انقلابی در نهج البلاغه» تالیف جابر رمضانعلی زاده در کتابخانه علامه ابوالرضا راوندی، نخستین مفسر نهج البلاغه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، در این برنامه که در سال کاشان پایتخت نهج‌البلاغه ایران، به صورت لایو انستاگرامی در صفحه فرهنگ‌سرای علامه فیض کاشانی، بهشت کتاب، اخبار کاشان و صفحه سفیر ولایت پخش شد، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با بیان اینکه جامعه اسلامی یک جامعه بی نقص است چرا که با کتاب چشم باز کرده و راهش را با اتکا به کتاب ادامه می دهد، افزود: ارزش والای کتاب در اسلام آنقدر مهم است که زمانی که در معرض سوال آن دو مَلِک قرار میگیرم از ما در رابطه با کتاب‌مان سوال می‌شود.

آیت‎اله عباسعلی سلیمانی با اشاره به موضوع کتاب« تفکر و عملکرد انقلابی در نهج البلاغه» با رویکرد نگاهی نو به نهج‌البلاغه از دریچه انقلابیگری، گفت: نهج البلاغه یک کلام حق بعد از قرآن است که آن را به عنوان برادر قرآن می دانند و یک نقشه کامل از سبک زندگی ناب اسلامی و حکوت داری شیعی است که صحیفه سجادیه بعد از آن قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: ما باید قدرشناس انسان های بزرگی باشیم که در تفسیر نهج البلاغه مثل علامه ابوالرضا راوندی اهتمام کرده‌اند تا امروز به این جوانان مومن و انقلابی رسیده است،  تلاش در این حوزه باید حمایت شود ، این کتاب مثل نورافکنی می‌ماند که مسیر را برای بقیه جوانان که می‌خواهند قدم در این مسیر بگذارند روشن می‌کند.

نویسنده این اثر نیز در آئین افتتاح گفت :انقلاب اسلامی ایران و شیوه حکومت ما برگرفته از نهج البلاغه حضرت علی(ع) است، کلامی که عینیت آن حقیقتی محض را در بر دارد و روشنگر مسیری است که ما را به تعالی می‌رساند.

 جابر رمضانعلی زاده توجه ویژه مقام معظم رهبری( مدظله العالی) به نهج البلاغه را از جایی متوجه می‌شویم که همواره به عنوان یک سند ارزشمند و یک راهکار عینی برای مردم‌داری دینی در جلسات هیئت دولت به همراه دارند و تمام مسئولان را توصیه به فرازهای نهج البلاغه می کنند.

وی با بیان اینکه نگاه انقلابی در نهج البلاغه ،همان نگاه تعالی حکومت شیعی است که ما را در مسیرهای سخت، درس مقاومت می‌دهد، هدف از نگارش این کتاب را رسیدن به یک نگاه متعالی انقلابی پیرو مکتب امیرالمومنین دانست و نیاز جامعه امروز را تبین مبانی و اصول درست انقلابی عنوان کرد .

شایان ذکر است،آیین رونمایی از کتاب« تفکر و عملکرد انقلابی در نهج البلاغه» یکی از برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی بود .

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید