عیادت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از نویسنده پیشکسوت کاشانی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان از استاد پیشکسوت سید مهدی صدری کتابشناس، نویسنده و مصصح متون کهن فارسی عیادت کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان؛ میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از استاد پیشکسوت سید مهدی صدری کتابشناس، نویسنده و مصصح متون کهن فارسی عیادت و از خداوند متعال برای این نویسنده پیشکسوت آرزوی سلامتی کرد.
استاد سید مهدی صدری در تیرماه 1324 در خانواده ای فرهنگی در کاشان دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوره ابتدایی و دبیرستان در کاشان و تهران و گذراندن دوره خدمت سپاه دانش در شهر تایباد در مرز افغانستان، در سال 1347 در اداره راه آهن مشغول به کار شد و همزمان با انجام وظیفه در این اداره در مدرسه بین المللی ایران زمین در رشته کتابداری مشغول به تحصیل شد. وی در سال 1359 به دلیل کسالت و فوت پدر مجبور به بازخرید شد و از آن به بعد با توجه به شوق و ذوقش به نویسندگی، به این کار روی آورد و اولین اثر خود به نام "حساب جمل در دانش و فرهنگ فارسی" را به رشته تحریر در آورد. استاد صدری از سال 1371 به طور رسمی کار نویسندگی را دنبال کرد و تا کنون بیش از ده کتاب نفیس و ده ها مقاله نگاشته و به عنوان یکی از نویسندگان برتر ایرانی در سال 1371 از سوی یونسکو به ازبکستان عزیمت و در سال 1379 نیز کتاب "حساب جمل در دانش و فرهنگ فارسی" او به عنوان کتاب برگزیده سال در رشته تاریخ و ادبیات به جامعه ادبی کشور معرفی شد.
هفت دیوان محتشم کاشانی در دو جلد، کلیات دیوان نجیب کاشانی در یک جلد، کلیات کلیم کاشانی در دو جلد، مجموعه مقالات مصطفوی در سه جلد و تصحیح و چاپ کتاب قدیمی تحفه الدستور اثر لطف الله کاشانی در فرهنگ اعداد و کلمات در یک جلد از جمله آثار شاخص این نویسنده پیشکسوت کاشانی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید