بهره برداری از ۳ طرح گردشگری در کاشان با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی

 
سه طرح گردشگری شامل ۲ اقامتگاه سنتی و یک هتل روز سه‌شنبه در آیینی با حضور علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کاشان به بهره‌برداری می‌رسد.
با بهره‌برداری از این طرح‌ها در مجموع با سرمایه‌گذاری ۵۱۷ میلیارد تومان، اشتغالزایی افزون بر ۱۵۰ نفر و افزوده شدن ۱۶۰ تخت به ظرفیت اقامتی کاشان، این ظرفیت به ۲ هزار و ۶۸۵ نفر با اشتغال یک‌هزار و ۲۰۳ نفر ارتقا یافت.
 
هتل وندای کی آشیان با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۲۰ نفر در زمینی به مساحت چهار و ۴۸۰ متر مربع و زیربنای ۳۰ هزار متر مربع بنا شده و دارای هتل، رستوران، ۲ باب سرای غذا (فود کورت)، پنج باب کافی شاپ، شهربازی کودک، ۲ باب استخر، سالن ورزشی، مرکز خرید ۲ طبقه، سینما و سالن آمفی تئاتر است.
 
این هتل با ۳۹ باب اتاق، ظرفیت اقامتی ۱۱۰ نفر و پذیرایی ۸۶۰ نفر دارد و ظرفیت سالن همایش‌های آن نیز یک‌هزار و ۷۲۰ نفر است.
 
اقامتگاه سنتی سرای گیواک نیز با سرمایه‌گذاری هفت میلیارد تومان و اشغالزایی ۲۰ نفر  در زمینی به مساحت ۳۰۰ متر مربع و زیربنای ۵۷۰ متر مربع ساخته شده و با هشت باب اتاق، ظرفیت اقامتی ۲۰ نفر و پذیرایی ۳۰ نفر دارد.
 
همچنین اقامتگاه سنتی عمارت سنگ پلویی با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۰ نفر در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع، زیربنای ۷۵۰ متر و محوطه ۷۰ متر مربع ساخته شده است و دارای ۱۱ اتاق با ظرفیت اقامتی ۲۹ نفر است.
 
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز سه‌شنبه در بدو ورود به شهرستان کاشان در مشهد اردهال به زیارت امام‌زاده سلطان‌علی ابن امام محمدباقر(ع) پرداخت و برای قرائت فاتحه بر مزار سهراب سپهری شاعر برجسته معاصر کشورمان حاضر شد.
 
بازدید از جاذبه‌های گردشگری و آثار فرهنگی و تاریخی این منطقه از دیگر برنامه‌های سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به این شهرستان است.
 
توسعه کمی و کیفی مناسب صنعت گردشگری به ویژه با تکیه بر نجات‌بخشی خانه‌ها و آثار تاریخی شهرستان کاشان و آماده‌سازی چند طرح برای افتتاح از اهداف سفر مونسان به کاشان اعلام شده است.
 
پیش از این، ۳۰ باب اقامتگاه‌ سنتی با ۳۸۷ اتاق و ۹۵۴ تخت، هفت باب هتل با ۲۹۹ اتاق و ۷۹۱ تخت، چهار هتل‌آپارتمان با ۳۵ اتاق و ۱۱۸ تخت در شهرستان کاشان وجود داشت.
 
همچنین شمار مرکزهای بوم‌گردی در این شهرستان ۱۵ باب با ۱۰۱ اتاق و ۳۸۴ تخت و تعداد میهمان‌پذیرها نیز پنج باب با ظرفیت ۵۴ اتاق و ۱۵۳ تخت بود.
 
شهرستان کاشان با برخورداری از یک هزار و ۷۰۰ اثر دارای ارزش تاریخی، طبیعی و معنوی شامل ۳۲۵ اثر ثبت ملی و یک اثر ثبت جهانی، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید