هنرمند کاشانی رتبه نخست دهمین جشنواره مد و لباس فجر کشور را بدست آورد

 
مراسم اختتامیه دهمین جشنواره ی بین المللی مد و لباس فجر با موضوع کاشان با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تنی چند از فعالان عرصه مد و لباس کشور و برگزیدگان این دوره از جشنواره در تالار وحدت تهران برگزار شد.
در این مراسم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزیدگان 28 بخش‌ دهمین جشنواره مد و لباس فجر تقدیر نمود.
بخش کالکشن مانتو اجتماع خانم افسانه یزدجردی از کاشان با دریافت لوح تقدیر، جوایز نقدی جشنواره و طاووس طلایی به عنوان برگزیده‌ی نخست این قسمت از جشنواره انتخاب و معرفی گردید. 
در  قسمت کارگروهی نیز که شرکت کنندگانی از سراسرکشور حضور داشته و برای ایده تا اجرای مسابقه زنده در قسمت بالاپوش مردانه اجرا نمودند، گروه خانم ها افسانه یزدجردی، محبوبه میرزابابایی و زینب گندم کار مقام اول کشور را بدست آوردند.
 به گفته ی دبیر کار گروه مد و لباس کشور هدف از انتخاب شهر کاشان بدلیل واقع شدن این شهر در قطب نساجی و پارچه ی کشور بود که وجود بناهای تاریخی کاشان نیز نشان از همین ظرفیت عظیم فرهنگی دارد.
در این جشنواره طراحان ایرانی برای به نمایش گذاشتن توانمندی های خود با توجه به الگوهای پوششی همخوان با فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی شرکت کردند .
 نگاه جشنواره  به این سمت بود که طراحان از  ایده هایی که در این شهر میتوانند استفاده کنند به طور خلاقانه کارهای خودشان را ارایه دهند .
امسال از دو هزار و صد اثر فرستاده شده از طراحان کشور ۳۰۰ اثر به مرحله ی نمایش راه پیدا کرد و در تالار برج آزادی از بهمن ماه تا ۲ اسفند به نمایش گذاشته شد و مراسم اختتامیه و نتایج این جشنواره  در ۱۱ اسفند برگزار گردید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید