برگزاری برنامه های هفته درختکاری با رویکرد فرهنگ سازی

 
 
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان با بیان اینکه پرداختن به درختکاری و حفظ محیط زیست یکی از اصول آموزش شهروندی است، فرهنگ‌سازی در توسعه فضای سبز را از جمله اهداف برنامه‌های هفته درختکاری عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، محمدحسین واحدیان ضمن گرامیداشت هفته درختکاری و منابع طبیعی و تبریک این روز به دوستداران طبیعت، بر توجه به آموزش، فرهنگ‌سازی و صیانت و احیای منابع طبیعی و محیط زیست ونیز توسعه فضای سبز در جهت کاهش آلودگی هوا و شادابی محیط زندگی و سرزندگی تأکید کرد و از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری با تلاش فرهنگ‌سراهای مهر، علامه فیض‌کاشانی، المهدی و بانو خبر داد.
وی با تأکید بر اهمیت محیط زیست و تلاش برای حفظ آن، درخت را مظهر زندگی و نماد آبادانی دانست و گفت: در ایام اسفندماه و در آستانه هفته منابع طبیعی و سال نو «پویش باغچه مهر» به همت فرهنگ‌سرای مهر سازمان و اداره ثبت احوال، ساعت ۱۱ روز پنج‌شنبه ۱۴ اسفندماه با حضور کودکان و خانواده‌های آن‌ها برگزار می‌شود.
واحدیان تشکیل «کارگاه تخصصی پرورش گیاهان آپارتمانی» با هدف توسعه فضای سبز در زندگی شهری توسط فرهنگ‌سرای بانو در روز پنج شنبه ۱۴ اسفندماه با همکاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، اجرای برنامه «درخت من» با تلاش فرهنگ‌سرای علامه فیض‌کاشانی در روز یکشنبه ۱۷ اسفندماه با موضوع کاشت نهال و ثبت پلاک به نام دانش‌آموزان در دبیرستان پسرانه امام خامنه‌ای را از دیگر برنامه‌های هفته درختکاری معرفی کرد.
رئیس سازمان مسابقه آنلاین کتابخوانی «هدیه من برای زمین» را یکی دیگر از برنامه‌های هفته درختکاری برشمرد که با تلاش فرهنگ‌سرای ‌المهدی در قالب طراحی کتاب دیجیتال با محوریت درختکاری با طرح مسابقه ویژه کودکان اجرا می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید