معنویت و خلاقیت بارزترین ویژگی هنر خوشنویسی

 
 
شهردار کاشان در آیین اختتامیه"جشنواره ملی هل‌اتی"در فرهنگ‌سرای مهر سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان با بیان اینکه هنر خوشنویسی هنری والا و ارزشی است، از معنویت و خلاقیت به عنوان بارزترین ویژگی این هنر نام برد که برای انتقال مفاهیم ارزشی کاربرد دارد. 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، سعید ابریشمی‌راد در مراسم پایانی"چهارمین دوسالانه ملی خوشنویسی هل‌اتی"که با تلاش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و با مشارکت انجمن خوشنویسان کاشان اجرا شد، گفت: هنر چشمه جوشان و مظهر پاکی و حیات است و هنرمندان در هر جامعه‌ای بلاشک فروغ آن جامعه و ستارگان درخشانی هستند که بدون هیچ چشمداشت و ادعایی انجام وظیفه می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه هنر با آغاز خلقت و پیدایش آفرینش عجین بوده، بیان کرد: هر اتفاقی در عالم که از ذات باریتعالی نشات گرفته، خود جرقه‌ای از هنر است و هنر همانند آب که از دل سنگ‌ها خارج می‌شود در محلی که باید بروز می‌کند و در آن فردی که باید به منصه ظهور برسد، نمایان می‌شود.
شهردار کاشان به بیان نقش هنر در کتابت کلام وحی و شاخصه‌های هنر خوشنویسی پرداخت و افزود: معنویت در هنر خوشنویسی بسیار بالا است به گونه‌ای که اوج هنر خوشنویسان به تحریر درآوردن و کتابت قرآن بوده و این هنر برای انتشار معنویت مورد توجه بوده است.
در ادامه این مراسم رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، با قدردانی از دست اندرکاران جشنواره ملی هل اتی و همچنین تمامی هنرمندان شرکت کننده در این رویداد با اشاره به شیوع کرونا و محدودیت‌های ایجاد کرده این ویروس منحوس درفعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری کشور، گفت: در سالی که شاهد همه‌گیری ویروس کرونا بودیم خوشبختانه همکاران ما در سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان توانستند رویدادهای بی نظیری چون جایزه سال تصویر سازی اشعار سهراب سپهری، جشنواره ملی هل اتی و جشنواره موسیقی  سنتی مهر را برگزار کنند.
محمدحسین واحدیان ضمن ارائه گزارشی درباره روند برگزاری این جشنواره، ابراز امیدواری کرد به زودی پس از نابودی ویروس کرونا، اجرا و برگزاری همه رویدادها به حالت عادی بازگردد و برنامه‌های فرهنگی و هنری با شکوه‌تر برگزار شود.
"چهارمین دوسالانه ملی خوشنویسی هل‌اتی"با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری،‌هنرمندان حوزه خوشنویسی با معرفی نفرات برتر هر بخش در فرهنگ‌سرای مهر سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان به پایان رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید