تقدیر و تشکر از دانش اموز فرنوش فخار

 

فرنوش فخار دانش آموز کاشانی که در رشته علوم انسانی موفق به رتبه 4 کشوری و اول استانی شد مورد تقدیر دکتر ساداتی نژاد نماینده مردم شهرستانهای کاشان – آران و بیدگل و معاون مدیرکل و رییس اداره اموزش و پرورش کاشان قرار گرفت.

 

در این جلسه که با حضور معاونین آموزش و پرورش- سرکار خانم گلابچیان مدیر مدرسه معارف کاشان و معلمین این دانش اموز برگزار شد ابتدا دکتر ساداتی نژاد ضمن تبریک به فرنوش فخار اظهار داشت تبریک اصلی را باید به خانواده این دانش آموز عرض کنم که با آماده سازی بستری مناسب و محیطی ارام امکان مطالعه و استفاده را برای این دانش آموز فراهم نمودند. دکتر ساداتی نژاد با اشاره به اینکه اگر محصول کار یک کارخانه خوب است نتیجه این است که این کارخانه دارای یک مدیرعامل خوب-کارگردان دلسوز و دستگاههای پیشرفته و به روز می باشد. دانش آموز فخار نیز نتیجه خوب کارکردن اداره آموزش و پرورش کاشان است که انصافا طی چهل سال گذشته بسیار خوب بصورت خرد جمعی مدیریت شده و این طبیعی است که نتیجه آن مدیریت این دانش آموز باشد.ساداتی نژاد در ادامه گفت: با رتبه آوردن فرنوش فخار مسولیت مدیر و معلمین مدرسه معارف سنگین تر می شود زیرا برای سالهای اینده تلاش خواهند کرد تا بتوانند این سهمیه را و حتی بیش از این دانش آموزانش رتبه تک رقمی بیاورند و از طرفی دیگر مدارس غیرانتفاعی نیز به این فکر خواهند افتاد که ما هم می توانیم در این زمینه موفق باشیم.

در ادامه این جلسه حسین مقنی معاون مدیر کل و مدیر اداره آموزش و پرورش کاشان ضمن ابلاغ پیام تبریک مدیر کل آموزش و پرورش به فرنوش فخار و خانواده آن برای این دانش آموز آرزوی موفقیت نمود. در حاشیه این نشست خبرنگار ما با خانم گلابچیان مدیر مدرسه معارف ، مادر فرنوش فخار نیز گفتگوی کوتاهی انجام داده است که ذیلا از نظر خوانندگان گرامی میگذرد.

فریبا گلابچیان مدیر مدرسه غیرانتفاعی معارف کاشان هستم. در سال 57 وارد دانشسرای مقدماتی گرمسار شدم.از سال 1359 شروع به کار کردم و یکسال معلم کلاس اول ابتدائی بودم و بعد از ان مدیر مدرسه شدم که تا امروز در این پست انجام وظیفه می کنم. در این مدت 6 سال مدیر ابتدایی و بعد از آن مدیر دبیرستانهای غیرانتفاعی محمودیان و نرجس کاشان بودم و حدود 10 سال است که با همکاری سید محسن واجدی اقدام به تاسیس مدرسه غیرانتفاعی معارف نمودیم.

چرا نام معارف را برای مدرسه انتخاب کردید؟

با توجه به اینکه پدربزرگ من شیخ غلامرضا عارفی یکی از قدیمی های فرهنگ کاشان و از موسسین اداره آموزش و پرورش کاشان بود من هم علاقه زیادی به این نام داشتم ولی از آنجایی که یک مدرسه دیگر در کاشان بنام معارفی داریم من مجبور شدم نام معارف را انتخاب کنم.

نظرتان در خصوص دانش اموز فرنوش فخار چیست؟

این دانش اموز از بهترین های مدرسه ما می باشد. دانش آموزی بدون حاشیه از کوچکترین فرصتها برای مطالعه کتب درسی استفاده می کرد.حتی اوقات زنگ تفریحی را به مطالعه می پرداخت. ناگفته نماند که مدرسه ما از بهترین دبیران استفاده می کند که دانش آموز فخار بهترین استفاده را از این فرصت انجام داده در ضمن خانواده ایشان در این پیروزی بی تاثیر نبودند داشتن یک فضای ارام و بدون استرس برای دانش اموزان بسیار حائز اهمیت می باشند.من از مسولین انتظار دارم که به مدارسی چون مدرسه ما توجه بیشتری داشته باشند. من برای اجاره مدرسه ماهی 8 میلیون تومان اجاره می دهم و یکصد دانش اموز دارم. در حال حاضر در حالی که سیستم به ما می گوید دانش اموزان پایه دوم باید از پایه اولی ها جدا باشند البته این طرح شاید برای مدارسی که تعداد دانش اموز ان زیاد باشد ممکن است ولی برای ما امکان اینکه یک مکان دیگری را اجاره کنیم و ماهی 8 میلیون هم برای اجاره ان پرداخت کنیم نیست در حالی که ما در این مدرسه امکان برگزاری هر دو پایه را داریم بعنوان مثال دانش اموزان پایه اول در طبقه همکف و دانش اموزان پایه دوم در طبقه اول ساختمان براحتی جا می شود و یکبار دیگر از مسولین خواهش میکنم به این موضوع رسیدگی کنند.

 

از اینکه رتبه تک رقمی اورده بسیار خوشحالم

مادر دانش آموز فخار به خبرنگار ما گفت: از اینکه دخترم رتبه 4 آورده بسیار خوشحال هستیم.فرنوش در طول سال گذشته از کلیه تفریحات خود گذشته و روزانه بیش از 10 ساعت مشغول درس خواندن بود.فرنوش پاداش فعالیتهایش را گرفت. بیشتر از ان خوشحالیم که او توانست نام کاشان را یکبار دیگر سر زبانها بیاندازد و باعث افتخار خانواده و شهرستان کاشان شود.و اما گفته های فرنوش فخار دانش اموز حائز رتبه چهار کشور و اول استانی فرنوش فخار هستم از کاشان. موفق به کسب رتبه 4 کشوری و اول استانی . از تابستان سال گذشته به طور جدی شروع کردم. در تابستان سال گذشته روزانه 6 تا 10 ساعت و از مهرماه 6 تا 12 ساعت مطالعه کتابهای درسی داشتم. از انجاییکه برای اینده هدف داشتم یکی از برنامه های من نظم بود. از معلمین و دبیرهای مدرسه که دلسوزانه مرا راهنمایی می کردند تشکر می کنم در این زمینه از مشاور نیز استفاده می کردم. از پدر و مادرم که بسیار با من همکاری داشتند و محیط منزل را برایم اماده نگه داشتن قدردانی میکنم.

رشته انتخابی شما چیست؟

من رشته حقوق را انتخاب کردم چون افرادی که رشته حقوق می خوانند یا قاضی می شوند و یا وکیل. که در هر دو پست می شود خدمات زیادی به کشور و مردم کرد. من هم از این قائده مستثنی نیستم و هدف خدمت به مردم می باشد. در پایان از خانم گلابچیان مدیر مدرسه معارف که در پیشرفت من نقش بسزایی داشتند تشکر ویژه می کنم.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید