تلگرام ۴۴ میلیون کاربر، همه پیام‌رسان‌های داخلی ۶ میلیون کاربر!

پیام‌رسان سروش در برنامه بازار، ۴ میلیون بار، آی‌گپ ۲۰۰ هزار، بله ۵۰۰ هزار، بیسفون ۵۰ هزار، گپ ۵۰۰ هزار و ویسپی ۲۰۰ هزار بار دانلود شده است.پیام‌رسان‌های مرتبط به تلگرام هم مانند هاتگرام ۵ میلیون بار دانلود شده و اپلیکیشن‌های دیگر مانند تلگرام لاکچری، سیاه، طلایی، آبی، پیشرفته، هوشمند، نارنجی، مکس و ... در بازار هستند ولی امکان دانلود آن وجود ندارد و این پیغام را نشان می‌دهد: «این برنامه به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، از حالت انتشار خارج شده است.» تلگرام در ایران ۴۵ میلیون کاربر دارد که محمدجواد آذری جهرمی گفته بود: «بعد از فیلترینگ فقط یک میلیون نفر این نرم‌افزار را پاک کرده‌اند.» در واقع پیام‌رسان‌های داخلی نزدیک به ۶ میلیون کاربر و تلگرام نزدیک به ۴۴ میلیون کاربر دارد.

 

توزیع سبد غذایی اقشار آسیب پذیر در شهریور ماه

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:این سبد حمایتی شهریورماه سال جاری در بین مددجویان زیر پوشش کمیته امداد، بهزیستی و دیگر اقشار آسیب پذیر کشور توزیع خواهد شد

 

مبادله ۹.۵ میلیون فقره چک در کشور/ تعداد چک‌های برگشتی افزایش یافت

حدود ۹.۵ میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ٨٦٦ هزار میلیارد ریال در تیر ماه ١٣٩٧، در کل کشور مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۴.۴ درصد و ۱۱.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.حدود ۱.۴ میلیون فقره چک به ارزشی حدود ١٤٢ هزارمیلیارد ریال در تیر ماه ١٣٩٧، در کل کشور برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲ درصد و ۵.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

کشف ۳ انبار احتکار حبوبات و روغن موتور در استان

ماموران پلیس فرماندهی انتظامی استان اصفهان در ادامه طرح های مبارزه با محتکران و مفسدان اقتصادی توانستند یک هزار و ۵۰۰ تن برنج و ۸۸۵ تن عدس خارجی و ۳۵ هزار لیتر روغن موتور ایرانی و خارجی احتکار شده کشف کنند.ارزش این محموله های  کالای احتکاری از سوی کارشناسان مربوطه 195 میلیارد ریال برآورد شده است.

 

تایید رسمی ماهیگیری چینی‌‌ها در آب های عمیق ایران در دریای عمان

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی :کشتی‌های چینی قرارداد رسمی اجاره بلند مدت برای ماهیگیری در عمق ۲۰۰ متری آبهای ایران در دریای عمان دارند. گویا فناوری که این شناورهای چینی دارند در ایران وجود ندارد که بتوانیم ماهی را در عمق 200 متری صید کنیم.

 

تشکیل «فوری» کمیته‌ای برای واقعی شدن قیمت سفر و هواپیما

علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه‌ای به معاون اول رییس‌جمهور، تشکیل «فوری» کمیته‌ای را برای کنترل نرخ سفر و بلیت هواپیما خواستار شد.

 

گره ترافیکی شمال شهر باز می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: اصلاح ورودی تقاطع غیرهمسطح شهید شاهمرادی در جهت رفع مشکلات ترافیکی شمال شهر اصفهان در دست بررسی است.علیرضا صلواتی اظهارکرد: تقاطع غیرهمسطح شهید شاهمرادی در شمال اصفهان و در انتهای خیابان کاوه سال‌ها پیش احداث شد، این در حالی است که اکنون حجم ورود خودروها از آن نقطه بسیار بالا است و شاهد پس زدگی ترافیک در طول خیابان کاوه هستیم.وی افزود: استدلال طراحان تقاطع غیرهمسطح شهید شاهمرادی بر این بوده که خودروها با توجه به اینکه از خارج قصد ورود به شهر را دارند و عمده حوادث در ورودی شهرها اتفاق می‌افتد، باید توقفی داشته باشد و بعد از عبور از چراغ راهنمایی وارد شهر شوند، اما این استدلال به نوعی اشتباه بود، زیرا اکنون با حجم زیادی از خودروها در این محور روبرو هستیم.

منبع خبر روزنامه سیمای شهر

 

 ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید