اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری ویژه سالروز شهادت حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر (ع)

 
بیست و هفتم جمادی‌الثانی سالروز شهادت حضرت سلطان علی بن امام محمدباقر(ع) است که به مناسبت این روز برنامه‌های مختلفی از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان اجرا می‌شود.
 
رئیس سازمان در تشریح برنامه‌های سالروز شهادت حضرت سلطان‌علی(ع)گفت: این برنامه‌ها به اهتمام فرهنگ‌سرای مهر از دوشنبه ۴ بهمن ماه با قصه‌گویی"نخستین سفیر" ویژه دانش‌آموزان دوره اول و دوم ابتدایی همراه با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی در این فرهنگ‌سرا آغاز شد و به مدت ۴ روز ادامه دارد.
 
محمدحسین واحدیان از برگزاری همایش"نخستین سفیر"در روز چهارشنبه ۶ بهمن به میزبانی تالار آزادی دانشگاه کاشان خبر داد و افزود: این برنامه با سخنرانی آیت‌اله حسینی بوشهری، مدیحه‌سرایی مرتضی طاهری و با اجرای میثم آقابیگی انجام می‌شود.
 
وی"تقدیر از نویسندگان کتب شهید اردهال"، اجرای"قطعه موسیقی شهید اردهال"و "چاپ و اهدا پوستر نفیس سلطانعلی"به همه شرکت کنندگان را از برنامه‌های همایش"نخستین سفیر"ذکر کرد و با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت هنر در معرفی ابعاد شخصیت و جایگاه علی بن باقر یادآور شد: همزمان با این همایش از سرود"کربلای ایران"که به سفارش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان تهیه شده است، رونمایی می‌شود. 
 
رئیس سازمان"دور همی هنرمندان" و اجرای ۵ طرح‌ هنری توسط هنرمندان رشته‌های تجسمی با موضوع حضرت علی بن محمد باقر(ع)، انتشار کلیپ"سردابه اعجاب انگیز" با موضوع سخنان محمود مرعشی نجفی که از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان تدوین شده و انتشار "کلیپ استوری شهادت حضرت علی بن محمد باقر" در فضای مجازی که با هنر تایپوگرافی تولید شده است را از دیگر برنامه‌های این مناسبت برشمرد.
 
واحدیان معرفی بیش از پیش شخصیت برجسته سلطان علی ابن محمدباقر(ع) به دوستداران مکتب آل‌الله به عنوان شخصیتی که در جایگاه خود منحصر به فرد است، ترویج آموزه‌های فرهنگ شیعی و یادآوری رشادت‌ها و جوانمردی‌های نخستین سفیر و شهید اهل بیت در ایران را از اهداف برگزاری برنامه‌ها ذکر کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید