فرماندار ویژه کاشان: باید شادی، نشاط و امیدواری را به میان مردم ببریم

علی اکبر مرتضایی در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر ۱۴۰۰ شهرستان کاشان گفت: خواستار اقدام ذاتی و فردی دستگاه ها و هماهنگی و همکاری بین دستگاهی جهت برگزاری مطلوب دهه مبارک فجر بر اساس دستورالعمل های موجود هستیم.
 
 
فرماندار ویژه و رییس ستاد بزرگداشت دهه فجر شهرستان کاشان در این خصوص ادامه داد: تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی با داشتن آگاهی از تاریخ معاصر ایران و ادبیات بسیار آگاهانه تر صورت می گیرد و بالطبع نتیجه آن در مخاطب یعنی عامه مردم موثرتر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه “باید شادی، نشاط و امیدواری را به میان مردم ببریم” بیان داشت: ضرورت دارد تقویمی ایجاد شود تا بر اساس آن مراسم شادی، اعیاد و مناسبت ها را در چارچوب ارزش های اسلامی – ایرانی هر سال باشکوه تر از سنوات قبل برگزار کنیم.
 
مرتضایی ادامه داد: در دهه فجر امسال باید اقداماتی که در خصوص اعلام کاشان بعنوان پایتخت نهج البلاغه ایران انجام شده، کتاب هایی که نگاشته شده و نشست هایی که برگزار شده، باید در خلال برنامه های دهه فجر اعلام عمومی شود چون اقداماتی از این دست، بخشی از کارنامه شهرستان محسوب می شود.
 
رییس ستاد بزرگداشت دهه فجر شهرستان کاشان تصریح کرد: انجام تبلیغات و زیباسازی محیطی به ویژه در دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی شهرستان مورد تاکید است و مهمترین اقدامات انجام شده در سال جاری باید برپایه همین تبلیغات اعلام شود.
وی افزود: باید یک سری اقدامات عملی مانند برگزاری جشن های مختلف در چارچوب ارزش های اسلامی و ملی داشته باشیم تا مردم شادی را با تمام وجود در این دهه احساس کرده و از حلاوت آن بهره مند شوند.
فرماندار کاشان بیان کرد: به مناسبت این ایام، از شهدا و مفاخر فرهنگی و مذهبی بومی شهرستان با اولویت های تعیین شده، چند نامگذاری در سطح شهرستان خواهیم داشت.
 
فرماندار در پایان از روسای ادارات دست اندرکار گرامیداشت این ایام خواست تا اهم اقدامات، برنامه ها و چالش های پیش بینی شده برای این ایام را به فوریت به این فرمانداری اعلام کنند تا در نشست های بعدی مورد بررسی این ستاد قرار گیرد.
 
گفتنی است پس از از سپری شدن دهه فجر، نشستی با حضور آیت الله سلیمانی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان به منظور ارائه گزارش اقدامات انجام شده از سوی روسای ادارات ذیربط و همچنین تقدیر و تشکر از دست اندرکاران نمونه دهه فجر ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید