تعیین محدوده دو شهرستان بعد از 15 سال تعطیلی

wمصطفی کردمیل عضو شورای شهر کاشان نیز مسأله محدوده دو شهرستان را که ۱۵ سال است معطل مانده و حل نشده است را خواستار شد.
 
 لزوم ایجاد تعامل و هم افزایی بین دو شهرستان 
 
دکتر علیرضا مفرح رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر کاشان نیز گفت: پیشنهاد می کنم با درایت ودور اندیشی خود تعامل دو شهرستان را با حضور و هم سویی نماینده مجلس، اعضای شورا و نمایندگان مقام معظم رهبری و امام جمعه در دو شهرستان در مباحث بین شهری بویژه کمربندی و مرز دو شهر ایجاد کنید.
 
 اولویت و اعتقاد کار من ایجاد محور وحدت در شهرستان است/ سعی در اصلاح نوع نگاه استان به کاشان خواهم کرد
 
علی اکبر مرتضایی قهرودی نیز پس از جمع بندی سخنان رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر کاشان، با ابراز خشنودی از حضور اعضای شورا باتجربه،علاقه مند و مورد وثوق و اعتماد مردم و دارای کارنامه درخشان در شورای شهر گفت: وی به عنوان عضو جدیدی در این شهر در کنار آنها با ایجاد محور وحدت در شهرستان و مهمترین کار در اولویت عملکرد خود خدمت خواهدکرد.وی با تاکید بر اینکه شورا نقش مجلس و شهرداری نقش مجری را دارد گفت:  وجود شهردار جوان، با فکر باز، دارای سابقه کار در تهران و فعال که باوجود همه کمبودها و مشکلاتفعالیت می کند فرصت خوبی برای شهر است.
به گفته وی،هر تصمیمی در شورا با اجرای آن توسط شهرداری گرفته شود تاثیر مستقیمی بر زندگی مردم دارد و نتیجه خوب و یا بد آن به فرمانداری منعکسس می شود.
مرتضایی، با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات مردم که به فرمانداری مراجعه می کنند مربوط به شهرداری و نواحی آن  گفت: در مورد بدهکاری های دولتی نیز با استفاده از افراد موثر در وزارت کشور و استاندری در یک زمان بندی تلاش برای وصول آن خواهدکرد.
وی ، رفع مشکلات شهرستان و پیگیری مصداقی آن را از طریق ارتباط با استانداری و وزارت کشور تاکیدکرد و گفت:نگاه استان به کاشان که از آن گلایه مند هستید چند دلیل دارد یکی شاید به دلیل آنکه کاشان توانمندی وادعای استقلال دارد که این مساله اثرات روانی بر مدیران استان دارد که به زعم شما در عمل نگاه ضعیف و کمرنگ تر به شهرستان جلوه می کند اما سعی می کنم اصلاح شود.
 
از بخش خصوصی کمتر استفاده می شود
 
به گفته وی، از بخش خصوصی و دلسوز نیز کمتر استفاده می شود بطوریکه در شورای اداری که با حضور وزیر برگزارشد متاسفانه حتی رئیس اتاق کاشان یا نماینده وی و هیچ فردی از بخش خصوصی حضور نداشت اگر این روند ادامه یابد نتیجه خوبی برای رشد و توسعه شهرستان ندارد.
سرپرست فرمانداری کاشان، در ادامه با تاکید بر اینکه  سرمایه گذار احترام و اعتماد برای فعالیت و مشارکت میخواهد گفت: سرمایه گذار مثل گردشگر است که در شهر به او خوش بگذرد دیگران را نیز برای دیدن به این شهر دعوت می کند در مورد سرمایه گذار نیز همینطور است اگر روند خوبی در مسیر کاربویژه احترام و اعتماد را  ببیند خود معرف و مبلغ شهرستان برای ورود و حضور دیگر سرمایه گذاران و مشارکت در سرمایه گذاری می شود.
مرتضایی، با اشاره به اینکه سرمایه گذران بر اساس عقل معاش و تضمین سود خود ضمن ایجاد شرایط بستر امن و شفافیت سرمایه گذاری می کنند گفت: وظیفه ما است که ضمن تبیین قوانین و مقرارات ورود بخش خصوصی بویژه آماده سازی مجوزها را برای آنها داشته باشیم تا زحمت این دردسرها برای آنها کمتر و مسیر کوتاه تر شود و سریعتر و بهتر بتوانند سرمایه گذاری کنند.
وی استفاده از افراد دارای تجربه کافی ومتخصص از دانشگاه و افراد صادق و دلسوز امور با توجه به تنوع کار فراوان در کاشان را به مرور زمان در گروه مشورتی خود و هدایت بخشی تاکیدکرد و گفت: در خصوص احداث و کنار گذر نیز که اعتبار آن مصوب شده بازدید داشته است و مشکل خاصی ندارد که با سرعت وقول مسوولین در حال پیگیری و دستور کار تکمیل قراردارد.
مرتضایی در پایان با تاکید بر اینکه در جلسه دیگری با فرد فرد اعضای شورا گفتگو و مشورت خواهد کرد گفت: تلاش می کند تا هدف مشترک آنها که خدمت به مردم شریف کاشان است عملیاتی شود.
 
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید