كلينيك تندرستي در دانشگاه كاشان راه اندازي مي شود

مدير تربيت بدني دانشگاه كاشان از راه اندازي كلينيك تندرستي در آينده اي بسيار نزديك در اين دانشگاه خبر داد.
سعيد حلاج باشي افزود: اين كلينيك با زيربناي يك هزار و 700 متر مربع با كليه تجهيزات، آزمايشگاه تربيت بدني، حركات اصلاحي،ورزش و بیماریها ، کراس فیت ، ایروبیک ، پیلاتس ، یوگا، اتاق بازی کودک ، اتاق ماساژ و تجهیزات با حمايت و سرمايه گذاري خيرين ارجمند مهندس حسين لاجوردي و خانم صدیقه شهابیان ايجاد مي شود.
وي همچنين از ايجاد مركز تجهيزات اهداف پروازي در اين دانشگاه خبر داد و افزود: در صورت حمايت مسئولان و خيرين در راه اندازي و تجهيز اين مركز، مركز تجهيزات اهداف پروازي دانشگاه كاشان یکی از بزرگترين مركز اهداف پروازي بعد از استاديوم آزادي خواهد بود.
وي به ايجاد رشته تربيت بدني دراين دانشگاه از سال 84 اشاره كرد و افزود: از آنجا كه دانشگاه مركز توليد علم است، اگر به ورزش به عنوان مقوله علمي نگاه كنيم تنها جايي كه مي تواند به جامعه خدمات ارائه دهد دانشگاه و در كنار آن فعاليت هاي ورزشي است.
مدير تربيت بدني دانشگاه كاشان با بيان اينكه ورزش به عنوان عاملي حيات بخش، نقش موثري در ايجاد جامعه سالم دارد، خاطر نشان كرد: با سياست گذاري و طراحي برنامه هاي كارآمد مي توان اوقات فراغت جوانان را با ورزش غني ساخت و به منظور كاهش آسيب ها و ناهنجاري هاي اجتماعي از آن بهره برد و به جامعه اي توانمند و كارآمد دست يافت.
حلاج باشي سرانه فضاي ورزشي دانشگاه كاشان را به طور متوسط براي هر نفر، يك متر مربع عنوان كرد و افزود: از آنجا طبق استاندارد کشوری سرانه فضاي ورزشي براي هر نفر دو متر مربع است، سعي شده است برنامه ها و فضاهاي ورزشي دانشگاه كاشان را به گونه اي براي كاركنان و دانشجويان اين دانشگاه ارائه دهيم تا كمبودها كمتر بروز پيدا كند.
وي از توسعه فضاهاي ورزشي اين دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: تا پايان اين ترم، دو هزار متر مربع فضاي روباز ورزشي با حمایت اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم به مجموعه فضاهاي ورزشي اين دانشگاه اضافه و همچنين اتاق ماساژ درماني مجموعه تربيت بدني دانشگاه كاشان هم افتتاح مي شود.
مدير تربيت بدني دانشگاه كاشان به برنامه هاي هفته تربيت بدني و ورزش با اهداف توسعه ورزش قهرماني و همگاني و با رويكرد ايجاد شور و نشاط و سلامتي در بين كاركنان و دانشجويان در اين دانشگاه اشاره كرد و افزود:  حضور در رسانه جهت ارائه گزارش فعالیتهای تربیت بدنی دانشگاه به شهروندان، پياده روي و تجديد ميثاق با شهدا، ديدار با خيرين ، برگزاري مسابقات ورزشي كاركنان ، تجلیل از خیرین ورزشی ساز ، دیدار با پیشکسوتان ورزشی و دعوت از اساتید سایر رشته ها در خصوص ورزش در 2 تا 3 دقیقه پایانی کلاسها  از جمله برنامه هاي هفته تربيت بدني دانشگاه كاشان است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید