صدای پای رشته زیبا و مفرح ورزش والیبال به گوش می رسد .

مشکلات مالی، کم توجهی خانواده والیبال و توجه کم رسانه عامل اصلی  افول والیبال آران و بیدگل
 
 
روزی روزگاری ورزش سنگین ، جذاب و مفرح والیبال در گوشه و کنار شهرستان آران و بیدگل با جدیت خاصی و به صورت محلی بازی می شد، آن هم در دوره ای که همه چیز خاکی بود، از زمین و وسایل گرفته تا بازیکن و داور و تماشاگرانی که ساعتها برای دیدن والیبال بچه های محل در سرما و گرما در گوشه و کنار شهر خاک می خوردند.
 
کم نبودند بازیکنانی که به دلیل استعداد بالای ورزشی در چند رشته سرآمد بودند از فوتبال و والیبال گرفته تا دو و میدانی و ژیمناستیک که باعث شده بود نوجوان و جوان قدیم از  قدرت و تکنیک ورزش همزمان سود ببرد و پله های ترقی را با سرعت بالایی طی کند، کم نبودند والیبالی هایی که در فوتبال و دو و میدانی زبانزد بودند.
 
 
بنای سالن های سرپوشیده و مدرن و وقوع تحولات اجتماعی ، مشکلات اقتصادی خانواده ها کم توجهی به ورزش مدارس و محلات و در کل مظلوم واقع شدن تربیت بدنی سبب شد علی رغم رشد و تحول وسایل ورزشی کمتر شاهد درخشش والیبال به خصوص در سطح حرفه ای در شهرستان باشیم و هر از چند گاهی تک ستاره ای پس از ظهور سعی می کرد برای حفظ خود به شهر کاشان برود تا بتواند راه رشد و صعود خود را هموار کند.
 
 
 
 
پس از سالها یک جوان رعنا و دلسوز که سوابق خوبی در رشته والیبال و حتی فوتبال دارد آستین بالا زد تا دوباره چراغ کم سوی والیبال را برافروزد که در این قسمت صحبت های ایشان را می‌نگاریم. 
 
 
آقای علی اصغر عموزاده بیدگلی در مورد کم و کیف والیبال به خصوص در شهر آران و بیدگل گفت: بنده مسول انجمن والیبال مدارس کاشان و دارای کارت مربیگری درجه یک فدراسیون والیبال هستم و عناوین فراوان قهرمانی استان باتیم شهیدحلاجی بیدگلی دارم.
 
 
وی ادامه داد: ولی به علت هزینه های بالا
 خود و بازیکنان به باشگاه باریچ اسانس کاشان  رفتیم که حاصل آن :سال ۹۵ سوم ایران شدم بارده  سنی  ۸۲ ، سال ۹۹سوم ایران بارده سنی ۸۲
و سال ۱۴۰۰ هم قهرمان ایران بارده سنی ۸۲
 
 
 
وی افزود: خیلی دوست دارم و امیدوارم برای شهر آران و بیدگل هم با والیبالی ها افتخار آفرینی کنم ولی همت وپشتکاربچه های اینجاخیلی کم می باشد، فروردین ماه سال ۹۶ فقط از مدرسه ابتدایی شهیدرزاق زاده باچهاردانش آموزسالن ولی عصرشروع کردیم و کم کم تعداد بچه ها به سی نفررسید که متولدین ۸۶ ، ۸۵ و ۸۷ بودند.
 
عموزاده ادامه داد:  آبان ماه ۹۶یه دوره مسابقه رده ۸۶درشهرستان شروع شدکه خداراشکرقهرمان شدیم بعدتعدادبچه هابه ۵۰نفررسیدداشت خوب پیش میرفت که به کروناخوردیم ولی تابستان ۱۴۰۰دوباره تمرینات راشروع کردیم خانواده شهیدحلاجی هرسال لباس بچه هاراتقبل میکردندولی امسال بایه مدیرعامل شرکت های فرش صحبت کردیم وقرارشده آکادمی والیبال به صورت حرفه ای راه اندازی کنیم.
 
 
وی در پایان گفت: الان رده های سنی90، 92، 88  و 86 به حسب علاقه وتماسی که بابنده داشتندآغاز به کارکردیم ولی بیشترین استعدادهای ورزشی توفوتبال هستندکه این کاررابرای ماسخت کرده و مثل قدیم شور و اشتیاق وجود ندارد و باید برای کشف استعداد ها خیلی صبوری کشید تا یکی چهره شود و بتواند پله های ترقی را با سرعت طی کند هر چند من با تمام وجود آماده خدمت به والیبال هستم.
 
به گزارش خبرنگار پایگاه ورزش ایران، سالها پیش والیبال همردیف و حتی بالاتر از فوتبال لحظات زیبای ورزشی را برای جوانان و ورزش دوستان آران و بیدگل به تصویر می کشید با بازیکنان شاخصی چون: رشید و سعید ستاری، ابوالفضل جندقیان، احمد فاضل ، اصغر جندقیان، محمد مولایی، مجید حلاجی، جواد کویری، اکبر و سهراب خورشیدی، مجید جندقیان ،حسن قربان ، مرحوم محمدحیدرزاده ،آقا رضا حسین زاده، احمد داداشی و.............. شاهد طراوت و نشاط دوست داران والیبال در سطح شهر بودیم.
 
 
خبرنگار: کامران شاهزاده

تجلیل از شیر بچه های کشتی آران و بیدگل

 
در آیینی با حضور  علی اکبر رضایی سرپرست فرمانداری ، ابوذر فرد نژاد ریاست اداره ورزش و جوانان شهرستان آران و بیدگل ، پیشکسوتان و ورزش دوستان و خانواده ورزشکاران  از قهرمانان و مقام آوران آکادمی کشتی پهلوان کربلا تجلیل شد.
 
این مراسم  که در شامگاه 24 اسفند ماه سال 1400 در کانون سردار شهید عربیان  برگزار شد از مقام آوران استانی   رشته کشتی آکادمی پهلوان کربلا در رده های سنی نوجوانان و نونهالان  شهرستان آران و بیدگل تجلیل شد.
 
لازم به ذکر است آکادمی کشتی پهلوان کربلا در سال 94  فعالیت خود را در رشته کشتی آغاز کرده و تاکنون فعالیتهای زیادی در زمینه جذب و پرورش استعدادهای کشتی در شهرستان آران و بیدگل انجام داده است.
 
از عناوین کسب شده این آکادمی در سال 1400 به موارد ذیل می توان اشاره نمود:
کسب مقام  اول تیمی  در مسابقات کشتی آزاد نونهالان استان اصفهان در شهریور ماه  با کسب  2مدال  طلاء – 3 مدال نقره – 3 مدال برنز 
کسب عنوان نائب قهرمانی در مسابقات کشتی آزاد  نوجوانان استان اصفهان انتخابی مسابقات کشوری در دیماه   با کسب 3 مدال طلاء – 1 مدال نقره – 1 مدال برنز
کسب مقام  اول تیمی  در مسابقات کشتی آزاد نونهالان استان اصفهان انتخابی مسابقات کشوری در اسفند ماه  با کسب  2مدال  طلا –3 مدال برنز
 
 
در این دوره از مسابقات که به صورت انفرادی برگزار شد تیم کشتی آران و بیدگل در وزن ۳۸ کیلوگرم امیرحسین صابری و مسیحا   مشکات در وزن ۵۲ کیبوگرم  مقام اول و مدال طلا، محراب کتابی در وزن ۴۸ کیلوگرم ، میلاد نوحیان در وزن ۴۴ کیلوگرم و امیرعلی سالمی در وزن ۴۸ کیلو مقام سوم و مدال برنز بازی ها را از آن خود کردند.
 
 
 
در پایان جا دارد از زحمات چندین ساله آقایان کتابی که انصافا برای پایه های کشتی شهرستان زحمات طاقت فرسایی می کشند ودر سکوت کامل و بدون حاشیه عرق می ریزند و کادر فنی زحمت کش نونهالان آران و بیدگل آقایان مهدی زارع سرمربی تیم ، عیاری کمک مربی و آقای محمد نجفیان سرپرست پرتلاش تیم به نمایندگی از اصحاب رسانه و ورزش آران و بیدگل قدردانی کنم.
 
خبرنگار: کامران شاهزاده

روان سازی ترافیک

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان:

روان سازی ترافیک با فرهنگ سازی در استفاده از حمل و نقل عمومی میسر است

 

محمد حسین واحدیان مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با مهدی پاکروان رئیس پلیس راهور کاشان دیدار کرده و پیرامون همکاری‌های مشترک و مباحث آموزش شهروندی در حوزه ترافیک به گفتگو نشستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، مدیر عامل سازمان در این دیدار گفت: سازمان حوزه کاری وسیعی دارد و اقدامات فراوانی در راستای خدمات رسانی شایسته به شهروندان انجام می‌دهد که یکی از آن‌ها برگزاری برنامه‌های متنوع در رابطه با آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی و همچنین عبور و مرور است.

واحدیان گفت: در حوزه فرهنگ شهروندی موضوعات زیادی در دستور کار سازمان قرار دارد و تلاش می‌کنیم تا با انجام فعالیت‌های مختلف برای تبدیل الگو به رفتار موضوعات نظم و انضباط ترافیکی و رعایت حق تقدم عابران پیاده فرهنگ سازی کنیم.

وی با اشاره به بافت تاریخی کاشان،  عرض کم معابر و خیابان‌ها و گسترش شهرنشینی که باعث بوجود آمدن ترافیک شده، ساخت پیاده راه‌ها، تشویق مردم به استفاده از حمل و نقل عمومی و دوچرخه را در رفع معضل ترافیک و کاهش آلودگی هوا بسیار موثر دانست.

مدیر عامل سازمان یادآور شد: در کنار توجه به مسیرهای پیاده در درون بافت تاریخی شهر تلاش می‌کنیم تا با  انجام برنامه‌های متنوع در جهت آموزش شهروندی پیرامون روان سازی ترافیک و کاهش حوادث رانندگی گام برداریم.

واحدیان با قدردانی از فعالیت پلیس راهور بویژه در برنامه‌های سازمان نظیر دوچرخه سواری، دو همگانی و پیاده روی ، کار در این حوزه را سخت دانست و افزود: پلیس راهور در کنار مدیریت شهری نقش مهمی در انجام هر چه بهتر برنامه‌ها و فعالیت‌ها ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه به دنبال فرهنگ سازی برای رفع و روان سازی مشکلات ترافیکی در سطح شهر هستیم تا با اجرای برنامه‌های متنوع به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم، تعامل با پلیس راهور را مثبت ارزیابی و بیان کرد: این تعامل فرصت مناسبی برای تشکیل کارگروه فرهنگ و رفتار ترافیکی و انجام کارهای ارزنده فرهنگی است.

برگزاری مسابقات ددلیفت جایزه بزرگ شهرستان کاشان

 
به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کاشان و به نقل از روابط عمومی کمیته پاورلیفتینگ مسابقات جایزه بزرگ جایزه بزرگ شهرستان کاشان به میزبانی مجموعه ورزشی کارگران باحضور 193ورزشکار درقالب 13 تیم درتاریخ 20 اسفندماه برگزار گردید که نتایج تیمی این دوره از مسابقات به شرح زیر به دست آمد.
 
????(رده سنی نوجوانان)
1⃣ مقام اول_باشگاه انرژی شاهین شهر با51 امتیاز
2⃣ مقام دوم-باشگاه اباصالح کاشان با 51 امتیاز
3⃣ مقام سوم-باشگاه مکث پاور قم با 35 امتیاز
(قهرمان قهرمانان رده سنی نوجوانان در بخش بالوازم آقای محمد بهتاج در وزن 83 کیلو از باشگاه اباصالح کاشان با رکورد 240کیلو)
 
????(رده سنی جوانان)
1⃣مقام اول-باشگاه اباصالح کاشان با 54 امتیاز
2⃣مقام دوم-باشگاه  جام 325 اصفهان  با 36 امتیاز
3⃣مقام سوم-باشگاه ماهان کاشان با 29 امتیاز
(قهرمان قهرمانان رده سنی جوانان آقای سجاد کریمی در وزن 83 کیلو )
 
????(رده سنی بزرگسالان)
1⃣مقام اول-باشگاه مکث پاور قم با 54 امتیاز
2⃣مقام دوم-باشگاه اباصالح کاشان با 46 امتیاز
3⃣مقام سوم-باشگاه صبا گلپايگان با 42 امتیاز 
(قهرمان قهرمانان رده سنی بزرگسالان آقای محمد حسین فلاحتکار در وزن  75 کیلو از باشگاه عقاب گیلان با رکورد 315 کیلو)
 
????(رده سنی پیشکسوتان)
1⃣ مقام اول-باشگاه هرمس شاهین شهر با 171 امتیاز
2⃣مقام دوم-باشگاه اباصالح  کاشان با 78 امتیاز
3⃣مقام سوم-باشگاه عقاب گیلان با 62 امتیاز
 
????قهرمان قهرمانان مستر1 آقای سید محمد تقی پور در وزن 105کیلو با رکورد
????قهرمان قهرمانان مستر2 آقای علی قانعی در وزن 93کیلو با رکورد
????قهرمان قهرمانان مستر3 آقای حاجی حسن عرفانی از باشگاه هرمس شاهین شهر

افتخار آفرینی یکی از فرزندان شایسته کویر در پهنه ایران بزرگ

به نام حضرت دوست
 
 که هر چه داریم ازوست
 
بار دیگر شاهد افتخار آفرینی یکی از فرزندان شایسته کویر در پهنه ایران بزرگ هستیم، بانویی از تبار دلیران و قهرمانان که با وجود تمام کمبودها و محدودیت های ورزشی و اجتماعی توانست به مدد تلاش و غیرت خود نام آران و بیدگل را بر بلندای ورزش ایران حک کند و باعث غرور همه به خصوص دختران آران و بیدگل شود.
 
 بانوی ورزشکار و تحصیل کرده آران و بیدگل خانم دکتر ریحانه مبینی ، نه تنها مایه افتخار ورزشکاران بانو که افتخاری برای جامعه ورزش و همه مردم آران و بیدگل است، شهری که بارها و بارها فریاد زده ایم اگر به اندازه سر سوزنی از سوی دولتها و ......حمایت شود شاهد افتخار آن نه تنها برای استان که برای کشور خواهیم بود، در روزگاری که شاهد بی مهری هایی به ورزش دو و میدانی هستیم اسطوره ای چون آقای حسن بادپی با صبر و از خود گذشتی در گوشه ای این آب و خاک دنبال کشف و پرورش استعدادهای نهفته دو و میدانی است، کسی که خود زجرهای فراوانی از بی امکاناتی کشید و الگوی خوبی برای نسل حاضر است، درود بر این مربی بزرگوار که دنبال کار اصولی و درست بدون هیچ هیاهویی است و غریبه ای است سربلند در میان ورزش های دیگر که جای بسی تقدیر و تشکر دارد.
 
اینک جامعه خبر و رسانه آران و بیدگل با ارج نهادن به مقام این دو قهرمان بزرگ و اسطوره ای دو و میدانی و ورزش و بقیه زحمت کشان و ورزشکاران موفق آران و بیدگل بر خود واجب می داند بیش از پیش از ایشان یاد کند و در ادامه راه برای این بزرگواران موفقیت روز افزون آرزو می کند/کامران شاهزاده

آران و بیدگل بر قله کشتی استان اصفهان با شیر بچه هایی از جنس غیرت

 
  شامگاه جمعه در پایان دو روز رقابت فشرده و تنگاتنگ کشتی قهرمانی استان اصفهان تیم کشتی آران و بیدگل قهرمان مسابقات شد.
 
در این دوره از مسابقات که به صورت انفرادی برگزار شد تیم کشتی آران و بیدگل در وزن ۳۸ کیلوگرم امیرحسین صابری و مسیحا   مشکات در وزن ۵۲ کیبوگرم  مقام اول و مدال طلا، محراب کتابی در وزن ۴۸ کیلوگرم ، میلاد نوحیان در وزن ۴۴ کیلوگرم و امیرعلی سالمی در وزن ۴۸ کیلو مقام سوم و مدال برنز بازی ها را از آن خود کردند.
 
در این مسابقات شیربچه های آران و بیدگل با آمادگی خوب و مثال زدنی با همراهی آقای ماشالله کتابی مردان  زحمتکش و عاشق کشتی استان اصفهان و زحمات آقای مصطفی کتابی قهرمان ورزش های زورخانه ای و باستانی چشم ها را خیره کرد تا جایی که فنی ترین کشتی گیر رقابتها آقای امیرحسین صابری از آران و بیدگل انتخاب شد‌. 
 
در پایان جا دارد از زحمات چندین ساله آقایان کتابی که انصافا برای پایه های کشتی شهرستان زحمات طاقت فرسایی می کشند ودر سکوت کامل و بدون حاشیه عرق می ریزند و کادر فنی زحمت کش نونهالان آران و بیدگل آقایان مهدی زارع سرمربی تیم ، عیاری کمک مربی و آقای محمد نجفیان سرپرست پرتلاش تیم به نمایندگی از اصحاب رسانه و ورزش آران و بیدگل قدردانی کنم.
 
خبرنگار: کامران شاهزاده

رکورد پرش طول ایران پس از 45 سال توسط بانوی آران و بیدگلی شکسته شد.

خبر کوتاه بود و غرور انگیز، رکورد پرش طول ایران پس از 45 سال توسط بانوی آران و بیدگلی شکسته شد.
 
چه خبر مسرت بخش و امیدوار کننده ای بود که بار دیگر بانویی از آران و بیدگل در صحنه ورزش ایران افتخار آفرینی کرد، دختری تحصیل کرده و با وقار از خیل دختران ورزشکار آران و بیدگل، این موفقیت ما را بر آن داشت تا دوباره به این جامعه پر تلاش و کم امکانات احترام بگذاریم و به مربی عزیزش که خودرئیس هیات دو و میدانی آران و بیدگل است و خود از اسطوره های دو و میدانی ایران است تبریک ویژه بگوییم و در کنار آن به تلاش و همت خانم دکتر ریحانه مبینی و همراهی خانواده عزیزش را ارج نهیم.
 
به جاست از جانب خود و جامعه فوتبال شهرستان به ایشان تبریک بگویم و اعلام کنیم اهالی فوتبال همواره پشتوانه ورزشکاران به خصوص بانوان هستند و در حد توان در خدمت عزیزان خواهد بود. 
 
رئیس هیات فوتبال آران و بیدگل /نصرت اله قربانی

تیم پیروز کویر نماینده آران و بیدگل در فوتسال کشور آماده درخشش و سربلندی

  تیم پیروز کویر نماینده آران و بیدگل در مسابقات فوتسال لیگ ۲ کشور با ادامه تمرینات فردی و گروهی آماده شروعی خوب در رقابت ها می باشد.
 
 
در آستانه شروع رقابتها گفت و گویی داریم با چند بازیکن آینده دار و خوب تیم پیروز کویر و در این نوشتار با بازیکن خوب و با آتیه پیروز کویر آقای متین طاهری هم کلام شده ایم: 
محمد متین طاهری فرد
متولد ۱۷/۱/۷۹
در شهر کاشان است و سابقه 
 دوسال لیگ برتر جوانان(تیم منصوری شاد)
قهرمانی لیگ برتر جوانان(تیم منصوری شاد)
لیگ برتر امید (استعداد درخشان مشهد)
دعوت به اردوی تیم ملی جوانان
لیگ ۱ بزرگسالان(تیم ارنوش کاشان) را در کارنامه درخشان خود دارد.
 
 
وی در مورد شرایط خود و تیم پیروز کویر توضیح داد : خیلی خوشحالم که امسال میتونم در کنار بچه های اران و بیدگل در مسابقات لیگ ۲ بزرگسالان توپ بزنم،واقعا جو دوستانه ای بین بازیکنان و کادر برقراره که همین نقطه مثبت ما نسبت به سایر تیم ها خواهد بود و تمامی بچه ها و کادر از چندماهه گذشته همه داریم آماده میشیم برای اینکه در لیگ تاثیر بسزایی داشته باشیم.
 
وی در مورد کیفیت مسابقات گفت: همینطور که همه میدونن لیگ ۲ فوق العاده سخت و بازیهای بسیار سنگینی پیش رو همه تیمها خواهد بود،امیدوارم همگی از جمله مسولین شهر حامی تیم باشند چون همانطور که شاهد هستید شاکله تیم با اعتماد کادر به بازیکنان جوان بسته شده و ما خیلی نیاز به حمایت شماها داریم،امیدوار به صعود و خوشحال کردم مردم شهر اران و بیدگل هستیم.
 
به گزارش خبرنگار پایگاه فوتبال ایران، تیم پیروز کویر نماینده استان اصفهان در لیگ ۲ کشور با برنامه شاداب و با کادری جوان دنبال درخشش در لیگ فوتسال کشور است که باید حمایت بیش از پیش مسئولان و نهادهای شهرستان را داشته باشد تا اثر گذاری ورزشی و اجتماعی خود را بیشتر کند.
 
خبرنگار: کامران شاهزاده

برپایی کلاس های آموزشی فوتسال شهدای دهنو، ویژه نونهالان و نوجوانان در سالن شهدای فرهنگی آموزش و پرورش

 
به گزارش پایگاه خبری فوتبال ایران از آران و بیدگل، با تلاش جوانان محله دهنو تیم فوتسال شهدای دهنو اقدام به برپایی مدرسه فوتبال برای کشف و پرورش استعداد فوتسالی کرده است.
 
احسان باغبانزاده مدیر مدرسه فوتبال شهدای دهنو و از فرهنگیان آران و بیدگل گفت: چند صباحی بود که در کنار فوتبال دنبال پرورش استعدادهای فوتسالی بودیم و با یک عزم راسخ شروع به برپایی کلاس آموزشی برای نونهالان و نوجوانان کردیم تا هم اوقات فراغت آنها را پر کنیم و هم به کشف و رشد استعدادها کمک کنیم و این را یک وظیفه و کار خوب فرهنگی می دانیم.
 
علی پیردهقان عضو هیئت مدیره و از بازیکنان سابق با اخلاق سپاهان دهنو نیز با اشاره به برپایی کلاس در طول سال گفت: در راه برپایی کلاس دو هدف اصلی پیش رو قرار دادیم 1-جمع وجور کردن نونهالان و نوجوانان و پر کردن اوقات فراغت 2 - کار فرهنگی و ورزشی حتی اگر برای این هدف از جیب خود خرج کنیم و این گونه بود که شروع کردیم و حتی پول کلاس و وسایل نوآموزان را با کمک خیرین محل تامین کردیم تا قدری به رسالت خود عمل کنیم.
 
آقای محمدبخشی از معلمان با سابقه، عضو هیئت مدیره،از بازیکنان قدیم و برادر مرحوم علی بخشی از فوتبالیست های با اخلاق قدیم شهرستان هم در حاشیه گفت: هر چند ورزش به خصوص فوتبال و فوتسال الان با قدیم خیلی از هر نظر فاصله دارد ولی هدف حفظ نسل نو پا از معضلات فرهنگی و اجتماعی است و اگر همین هم عمل شود ما به هدف خود رسیده ایم، هر چند در گذشته ورزش به خصوص فوتبال عشق بچه ها بود که حتی با شکم گرسنه صبح تا عصر روزهای تعطیل و عصر در طول روزهای هفته در کوچه و محلات با شور خاصی انجام می شد.
 
آقای عباسعلی ساجدین عضو هیئت مدیره شهدای دهنو گفت: امید داریم با کمک مربیان جوان و عاشق و همکاری خانواده ها بتوانیم کانون فرهنگی و ورزشی خوبی برای نونهالان و نوجوانان شهر باشیم و در کنار کار فرهنگی به کشف استعدادهای ورزشی کمک کنیم.
 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فوتبال ایران، تیم شهدای دهنو با مربیان جوان 
آقایان ابوالفضل ابوالحسن زاده، علی اصغر کاظمی، محمد محمدی و سرپرستی آقای عباس ترک زاده با هدف کشف استعدادها و پر کردن اوقات فراغت چند صباحی هست که برای نسل نوجوان به کلاس فوتسالی اقدام کرده و امید است این اقدامات با همکاری بیشتری خانواده ها و خیرین رونق پیدا کند و شاهد روزهای خوبی برای نسل آینده ورزشی شهر باشیم.
 
خبرنگار : کامران شاهزاده

آموزشگاه امام خمینی قهرمان مسابقات فوتسال فرهنگیان شهرستان آران وبیدگل

 از سری رقابتهای فوتسال قهرمانی فرهنگیان شهرستان آران و بیدگل در نوزدهمین دوره رقابتها تیم فوتسال آموزشگاه امام خمینی در فینال رقابتها آموزشگاه فرقانی را شکست داد و قهرمان رقابتها شد. 
 
 
 
در این رقابتها با قدمت ۲ دهه ۷ تیم حضور داشتند و درپایان رقابتها تیم های امام خمینی، آموزشگاه فرقانی، تیم مدیریت آموزش و پرورش و آموزشگاه بصیر نوش آباد عنوان های اول تا چهارم رقابتها را به خود اختصاص دادند.
 
 
در حاشیه اختتامیه رقابتها از مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان آقای معدندار و دبیران تربیت بدنی بازنشسته آموزش و پرورش با اهدای لوح تندیس تجلیل به عمل آمد و به تیم های اول تا سوم ۱۲ میلیون ریال تیم اول، ۱۰ میلیون ریال تیم دوم و ۸ میلیون ریال تیم سوم جایزه نقدی اهدا شد.
 
در پایان از زحمات و همراهی تمام فرهنگیان شهرستان ، داوران خوب و برجسته، عوامل اجرایی و پشتیبانی  مسابقات، مدیران سالن های شهدای فرهنگی و سالن شهیدان اسماعیلیان و تماشاگران رقابتها که به جذابیت رقابتها کمک کردند تقدیر و تشکر می‌شود.
 
خبرنگار: کامران شاهزاده

اخبار خبرنگار باید ضامن منافع ملی باشد

 
امام جمعه آران و بیدگل گفت: رسانه ها باید در جهت منافع ملی و  سرمایه های کشور قلم بزند.
 
به گزارش خبرنگار سراج از کاشان، حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی جوینانی در نشست خبری به مناسبت تجلیل از خبرنگار ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید صارمی شهیدی که با ایثار جان و مال خود به کشور همسایه سفر کرد تا جهت مشکلات آن کشور قلم بزند و در آخر مورد خشم طالبان قرار گرفت و وی را به شهادت رساندند ‌ اظهار داشت: ۴۴ شهید و ۵۰ جانباز از خبر نگاران را  نشانگر ایثار و شهامت این قشر از جامعه است.
 
وی با اشاره به قلم توانای اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران باید با هوشیاری در راستای منافع ملی و سرمایه ی جامعه قلم بزنند و فرهنگهای صحیح را ترویج کنند.
 
امام جمعه آران و بیدگل افزود: قلم و دوربین خبرنگار صلاح برنده ای است که باید روش صحیح سبک زندگی را در حوزه های مختلف برجسته کرده و با تصویر کشیدن آن را بلد کرده و در جامعه تقویت کند.
 
وی تصریح کرد: در عصر کنونی که عصر ارتباطات است بهره برداری قوی از رسانه می شود و این نقش بسیار مهم می تواند در جهت ارتقا فرهنگ جامعه موثر باشد، خبرنگار با واسطه گری بین مسولین و مردم می تواند شبهه ها را  برطرف کند، پاسخ سوالات مردم را از مسولین مطالبه باعث افزایش کارد آنها شفاف سازی کرده، اعتماد و امید  را به جامعه القا کند.
 
حجت الاسلام سلیمانی جوینانی تاکید کرد: خبرنگاران خود را وقف جامعه کرده و با مهارت تبیین و نوشتن به ارزیابی موضوعات می پردازد و نقشه دشمنان را از پرداختن به فرعیات و هدایت اذهان از اصل به فرع را نقش بر آب میکند.
 
امام جمعه آران و بیدگل خاطر نشان کرد: خبرنگار با دید باز ظرفیتهای و ضعفهای جامعه را شناخته و جهت تقویت آن نقاط قوت و مرتفع شدن ضعفها گام بر می دارد. 
 
لازم به ذکر است؛ این نشست که با حضور خبرنگاران منطقه فرهنگی کاشان صورت گرفت ضمن تجلیل از مقام خبرنگار با اظهارات اصحاب رسانه به بررسی مشکلات این حوزه پرداخته شد.

افتخاری دیگر برای تنیس روی میز آران و بیدگل

 
تنیسور جوان باشگاه فرهنگی و ورزشی افسر آران و بیدگل قهرمان مسابقات انفرادی جوانان منطقه ۸ کشور شد.
 
ازسری رقابتهای تنیس روی میز قهرمانی کشور در منطقه 8 با حضور استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری در مرکز اصفهان مرتضی ایمانی تنیسور جویای نام باشگاه افسر آران و بیدگل با پیروزی بر تمام رقیبان قهرمان دور دوم مسابقات شد و به مسابقات کشوری جوانان راه یافت. 
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه ورزش ایران، باشگاه فرهنگی و ورزشی افسر آران و بیدگل با کادری متخصص و متعهد و علاقه مند به حوزه ورزش و جوانان در رشته های زیادی فعالیت دارند و به عنوان یک باشگاه موفق در رشته های فوتبال، فوتسال ،تنیس روی میز ،سافت بال و...........مشغول خدمت به ورزش آران و بیدگل است.
 
خبرنگار: کامران شاهزاده

مصاحبه اختصاصی با فاطمه سلمانی نصرآبادی

اورنده سه مدال طلا در رشته ی ورزشی تکواندو.

خودتون رو معرفی کنید و بگید که از چه سنی ورزش تکواندو را شروع کردید؟

فاطمه سلمانی نصرآبادی هستم و ورزش تکواندو را از سال1388و در سن چهار سالگی شروع کردم.

اولین استاد شما چه شخصی بوده و اولین لوح یا مدالی که گرفتین چی بود؟

اولین استادم .سرکار خانوم استاد زهرا جلیلی بود و اولین مدالم مدال برنز در رشته کیوروگی بود.

مسابقات شما که منجر به دریافت لوح و مدال بوده درچه سطحی ودر چه شهر و یا شهرستانی برگزار شد؟

در شهرستان آران و بیدگل و کاشانبود و استان اصفهان هم به دلیل شیوع ویروس کرونا یک مسابقه برگزار نشد.

چه کسانی در این راه مشوق و همراه شما بودند؟

اولین مشوقم پدر و مادر عزیزم بودند و دومین مشوق مربی عزیزم استاد مریم زراعتی بودند که در این راه خیلی خیلی منو همراهی و حمایت کردند و جا داره که واقعا ازشون تشکر کنم که واقعا منو حمایت کردند .

در حال حاضر درچه باشگاهی و زیر نظر کدام استاد کار میکنید ؟

متاسفانه در سفید شهر باشگاهی برای ورزش تکواندو نیست.اما  بطور موقت بخاطر اینکه وقفه درکلاس هایمان ایجاد نشود در سالن قدمگاه با تجهیزات خیلی کم و بدون تشک داریم کار میکنیم و بدون هیچگونه حمایتی از سوی مسئولین شهر.من از اقای ساداتی نژاد نماینده ی خوب و محبوب شهرمان عاجزانه تقاضا دارم که یک فکری به حال ورزش شهر کنند.واقعا سفیدشهر از نظر بحث و امکانات ورزشی مخصوصا تکواندو خیلی کم و ضعیف هست.که من ودیگر همکارانم امیدواریم که نماینده ی محبوب شهرمون که خودشون از حنس کویر و یک فردی ورزشی و ورزش دوست هستند در این خصوص ما را همراهی و حمایت کنند.

در حال حاضر دارای چه کمربندی هستید؟ کمربند قرمز

تا بحال چندین مدال طلا کسب کردین و چه حسی داره کسب مدال طلا در سکوی قهرمانی؟ دارنده ی  3مدال طلا یک نقره و یک برنز هستم.حس خیلی خوبی هست برام .چون با تلاش و زحمت و نبود امکانات توانستم این مدال ها رو کسب کنم و افتخاری برای شهرو خانواده ام باشم.انتظار و تقاضا دارم تا با حمایت مسئولین .همراه با هم باشگاهی های خودم مثل همیشه با کمک استاد عزیزم سرکار خانوم مریم زراعتی افتخار آفرین برای شهر و میهن عزیزم ایران باشمفاطمه سلمانی نصرآبادی اورنده ی 3مدال طلادر رشته تکواندو در پایان مصاحبه با خبرنگار دوهفته نامه سلام کاشان اینگونه بیان داشت که،تقدیر و تشکر میکنم از تمام کسانی که در این راه از ابتداء تا الان مشوق من بودند و منو همراهی و حمایت کردند .من بعنوان عضو کوچک این ورزش امیدوارم که خواسته ی ما که همانا ایجاد یک فضا و یک باشگاه برای تمرین همراه با تشک هست به گوش مسئولین عزیز شهرمان برسد تا از این به بعد بتوانیم بدون هیچ کم و کاستی و دغدغه ای و با شور و هیجان بیشتری به ورزش خود ادامه دهیم.فاطمه سلمانی در پایان ودر رابطه با سطح مسابقات استانی اذعان داشت که،شرکت در لیگ پومسه اصفهان به دلیل شیوع ویرووس کرونا فقط یک هفته برگزار شد و طی هفته ی اول نفر چهارم شدم .انشالله در ادامه مسابقات کیک پومسه با سعی و تلاش و راهنمایی های استاد عزیزم استاد مریم زراعتی بتوانم رده ی اول جدول را کسب نمایم.// احسان متقی کاشانی

دو مجموعه بزرگ فرهنگی ورزشی برای بانوان در راه است

 
عفت پدرام فر در حاشیه اختتامیه نخستین دوره مسابقات والیبال جام وحدت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سلام کاشان  بیان داشت: ضمن تبریک و خسته نباشید خدمت عوامل و برگزار کننده این مسابقات در آیین اختتامیه نخستین دوره مسابقات والیبال جام وحدت با رویکرد اخلاق در ورزش که در  شهرستان کاشان برگزار شد به لطف خدا و همت بانوان عزیز یازده تیم بیش از یک ماه در این مسابقات شرکت کردند از شهرهای مختلف کاشان و آران و بیدگل ،نطنز ، قمصر، ابوزید آباد  و ...
 
وی بیان کرد ؛ هیجان و شور و نشاط خانم ها نشانگر این موضوع است که چقدر مستعد و نیاز  به ورزش نشاط و امید دارند که بتوانند در هر کجا هستند به ویژه کسوت  نمایندگی بانوان عزیزدر شورای شهر قدم هایی برای ارتقای شهری به ورزش بانوان برداریم.
 
 اعلام میکنم و این مژده به این بانوان عزیز در والیبال و چه بانوان ورزشکار دیگر در سطح شهر کاشان میدهم در ایام بودجه بندی شورا و شهرداری کاشان ما موفق شدیم که با همکاری بقیه اعضا هزار میلیارد ریال بودجه را برای سالن ورزشی بانوان در کنار مجموعه پارک جوان و هم چنین یک مجموعه فرهنگی ورزشی بزرگ را در بلوار باقر العلوم به مبلغ یک میلیاردبودجه پیش بینی شده که امیدواریم این دو مجموعه ورزشی بانوان را سال ۱۴۰۱ استارت بزنیم و بتوانیم در سال های نه چندان دور در این دوره شورای افتتاح کنیم و در اختیار بانوان خوب و نجیب و عزیز شهرمون قرار بدهیم
 
خبرنگار : آسیه درج سنگ

فوتسال استان اصفهان زیر پای شیر بچه های هما بیدگل

تیم فوتسال نونهالان هما بیدگل بر بام فوتسال استان اصفهان در فصل 98-99 ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری فوتبال ایران از استان اصفهان، از سری رقابتهای دسته اول لیگ فوتسال استان اصفهان تیم هما بیدگل نماینده شایسته آران و بیدگل با اقتدار کامل به مقام قهرمانی و نشان طلای مسابقات دست یافت.در این رقابتها که با حضور 7 تیم از شهرهای استان و به صورت رفت و برگشت انجام شد در نهایت تیم هما بیدگل موفق شد با بهترین نتایج و رکوردها با 10 برد ، 1 مساوی و 1 باخت عملکردی درخشان به نمایش بگذارد و با گلباران حریفان خود و زدن 53 گل و 31 امتیاز قهرمان مسابقات شود.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فوتبال ایران تیم فوتسال نونهالان هما با بازیهای درخشان و هماهنگ چشم کارشناسان و تماشاگران را خیره کرده بود و شور و شادی زیادی در ورزشگاههای مسابقات برپا کرده بود که امید می رود با حفظ تیم و کادر فنی شاهد درخشش ادامه دار این تیم در سالهای آینده و حتی در سنین جوانان و امید باشیم.تیم هما بیدگل از تیمهای ریشه دار و باسابقه فوتبال آران و بیدگل و حتی استان اصفهان است که چند سالی هست با ورود و سرمایه گذاری در رشته فوتسال به خصوص در رده های پایه موجب تحول و توسعه فوتسال در سطح شهرستان شده و در این راه باید از زحمات مرد بزرگ باشگاه آقای حاج احسان قندی تقدیر و تشکر ویژه ای صورت گیرد.در اینجا جا دارد از طرف اصحاب رسانه و خبر شهرستان قهرمانی مقتدرانه و دلچسب شیربچه های هما را به آقایان مرتضی منعمیان، محسن ناموری مربیان زحمت کش و دلسوز، آقای حمید نمکیان مدیرفنی بادرایت باشگاه، سرپرست خوب تیم آقای حمید قندی، تدارکات همیشه حاضر تیم آقای محمد مخملی، آقایان فرهاد و محمد حسین قندی مدیران تیم های پایه فوتسال، آقای علیرضا قندی بدنساز، آقای سیدعباس سیدی مربی دروازه بانان تیم ، آقای عباد صالحی مشاور تیم و مدیر بزرگوار باشگاه آقای حاج احسان قندی و یار همراه جناب حاج مهدی ذکاری تبریک گفته و آرزوی تداوم این روزهای شیرین را داریم.و از مسئولان ورزشی شهرستان جناب آقای فردنژاد رئیس اداره ورزش و جوانان، آقای قربانی رئیس هیئت فوتبال، آقای مشتاقیان مسئول کمیته فوتسال شهرستان و تیم های خونه هنرمندان، انقلاب و فجر آران که در راه قهرمانی تیم همکاری خوبی داشتند و در پایان تماشاگران عزیز از کوچک و بزرگ که یار دوازدهم این تیم بودند تقدیر و تشکر می شود و امید است با کمک هم،  همچنان بر فراز قله ورزش استان اصفهان بدرخشیم./کامران شاهزاده

برگزاری نخستین دوره مسابقات والیبال " جام و حدت" ویژه بانوان در کاشان

 
در پایان این مسابقات صالحی مسئول برگزاری   "جام وحدت در گفتگو با خبرنگار سلام کاشان گفت  : 
ابتدا تشکر میکنم از اعضا محترم شورای شهر و شهردار محترم و مدیریت ورزش و تفریحات سالم سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با همکاری هیئت والیبال و سازمان مردم نهاد جمعیت جوان کاشان که سالن ورزشی شهید قدیرزاده را به عنوان تنها سالن اختصاصی ویژه بانوان در محله پشت مشهد در اختیار ورزشکاران قرار دادند .
 
وی اظهار داشت؛اینکه با افتخار در خدمت دوستان بودیم در نخستین دوره مسابقات والیبال بانوان با  عنوان "جام وحدت " با حضور 11 تیم از شهرهای کاشان ، آران وبیدگل، آتیه سازان حجاب (نوجوانان وجوانان)،سورنا(  نوجوانان و بزرگسالان)منتخب روستایی، شهرداری ابوزیدآباد، پدیده(نوجوانان و بزرگسال)، هئیت والیبال نطنز، ستارگان و بهاران  به صورت دوره‌ای با یکدیگر به رقابت پرداختند و داوران محترم که واقعا جا دارد صمیمانه از آن ها تشکر کنیم برای قضاوت و داوری مسابقات در پایان این رقابت‌ها که با هدف توسعه ورزش در ارتقاء نشاط اجتماعی و تحرک‌بخشی برگزار شد، به تیم‌های برتر حکم، مدال و جوایز نفیسی اهدا و از طرف مسئولین برگزار کننده این دوره از مسابقات از یک تیم به عنوان تیم اخلاق تجیل شد.
 
وی ضمن بیان این موضوع که همه تیم ها در این دوره با اخلاق بوده اند  چون این برنامه با "رویکرد اخلاق" در ورزش بود و دوستان با یک خاطره خوش از سالن شهید قدیر زاده نه اینکه خداحافظی کنند بلکه با حضور دوباره شان پررنگ تر کنند. 
 
صالحی اظهار داشت : امیدوارم نگاه  رئیس اداره ورزش و جوانان محمدجواد سلامیان زاده ویژه به ورزش بانوان باشد ما نیازمند دستهای مهربان تک تک شما بزرگوارن هستیم
 
خبرنگار : آسیه درج سنگ

خدمتی ماندگار از باشگاه فرهنگی و ورزشی امیرکبیر نوش آباد

با همت، تلاش و پیگیری های مستمر مدیرعامل باشگاه امیرکبیر نوش آباد زمین واگذاری این باشگاه برای احداث خانه ورزش شهر نوش آباد سند خورد.به گزارش پایگاه خبری ورزش فوتبال ایران از آران و بیدگل، با تلاش و پیگیری آقایان سجادی، نوحی و همراهی مجمع و پیشکستوتان باشگاه امیرکبیرنوش آباد و موافقت اداره ورزش و جوانان آران و بیدگل زمین اختصاصی باشگاه امیر کبیر برای احداث خانه ورزش نوش آباد به سرانجام رسید.این اقدام در پی تلاش های چندین ساله باشگاه بزرگ امیرکبیر نوش آباد و مدت زمان طولانی طی کردن اقدام های قانونی با سند مدیر عامل باشگاه امیرکبیر به نام سازمان ورزش و جوانان به پایان رسید تا برای ورزش جوانان دارای ردیف بودجه اختصاصی شود و بیش از پیش به شور و نشاط جوانان کمک کند.به گزارش خبرنگار ورزشی، این کار قدمی بزرگ در توسعه اماکن ورزشی شهر نوش آباد است که جای بسی تقدیر و تشکر دارد از تمام کسانی که در این راه قدم گذاشتند از جمله آقایان سجادی با مشاوره آقای حاج مهدی نوحی، باشگاه بزرگ امیرکبیر و حمایت بالای پیشکسوتان باشگاه امیرکبیر و زحمات آقایان فردنژاد رئیس اداره ورزش و جوانان آران و بیدگل، آقای محمود امانی پور و کلیه کسانی که در این راه به هر طریقی به رونق و توسعه ورزش کمک کردند./ کامران شاهزاده

نوجوان آران و بیدگلی در مسابقات کشتی قهرمانی کشور

اصفهان چشم انتظار درخشش و قهرمانی ۳ نوجوان آران و بیدگل در کشتی کشور

 
 
از سری رقابتهای قهرمانی کشتی نوجوانان کشور در آذربایجان غربی شهرستان ارومیه تیم استان اصفهان با استفاده از ۳ نوجوان شهرستان آران و بیدگل دنبال سهمیه های تیم ملی نوجوانان ایران است.
 
 
تیم اصفهان متشکل از ۳ نوجوان علیرضا رمضانی،علیرضا جلفایی و عباس سالمی با مربیگری آقای مهدی زارع و چند نوجوان دیگر دنبال قهرمانی مسابقات کشور و عضویت آنها د تیم ملی نوجوانان ایران است.
 
آران و بیدگل شهری آرمیده در دروازه کویر مرکزی ایران سرشار از استعدادهای ناب در تمام زمینه ها از جمله ورزش است که قهرمانان و نخبه های بزرگ ورزشی و علمی کشوری را پرورش داده و در حوزه ورزش کشتی با تلاش های شبانه روزی هیئت کشتی به ریاست آقای کتابی شاهد ظهور ستاره های آینده داری در این ورزش هستیم.
 
 
تیم نوجوانان کشتی آران و بیدگل چندی پیش با درایت و تلاش آقایان کتابی ، مهدی زارع و ایمان عیاری در مسابقات قهرمانی استان اصفهان موفق شد با تنها ۶ کشتی گیر با ۳ مدال طلا، ۱ نقره ، ۱ برنز سوم و ۱ مقام پنجمی نایب قهرمان مسابقات قهرمانی کشتی نوجوانان استان اصفهان شود.
 
خبرنگار : کامران شاهزاده

بازسازی استخر مروارید ضرورتی برای توسعه ورزش شنا

مربی درجه یک شنا، بازسازی مجموعه استخر مروارید را ضرورتی برای توسعه ورزش شنا در کاشان از طریق جذب علاقه‌مندان بیشتر این ورزش عنوان کرد.روح‌الله حقیقت نیکو، با اشاره به اجرای پروژه بازسازی استخر مروارید گفت: بعد از سال‌ها استفاده از استخر مروارید و فرسوده شدن بخش‌های مختلف این مجموعه الزام بازسازی وبهسازی آن احساس می‌شد.وی، با بیان اینکه باید بسیار زودتر عملیات بازسازی استخر انجام می‌شد، خاطرنشان کرد: البته بازسازی‌ها در مقاطعی صورت گرفت که نتوانست نقص‌ها و خلأ به صورت کامل رفع کند.این ناجی غریق، سیستم بهداشتی گذشته این استخر را بر اساس افزودن کلر به آب یک فرآیند نسبتا منسوخ دانست و افزود:در حال حاضر اضافه شدن اوزون به این چرخه رایج است که انتظار می‌رود در صورت تجهیز و مدرن کردن سیستم در عملیات بازسازی این فرآیند مدنظر قرار گیرد.حقیقت‌نیکو با اشاره به تشکیل تیم شنا در گذشته و عزم میزبانی از مسابقات لیگ، ظرفیت بالای کاشان را در این زمینه یادآور شد و عنوان کرد: ارتقای زیرساخت‌ها می‌تواند مسیر پرورش استعدادهای نوجوان و جوان این رشته مبنا را بیش از پیش مناسب سازد.

نقش ورزش در فرهنگ سازی

فرهنگ چیست؟

فرهنگ یا تمدن کلیت در هم تافته ای است، شامل دانش، دین، هنر، قانون، اخلاقیات، آداب و رسوم و هر گونه توانایی و عادتی که آدمی همچون عضوی از جامعه بدست آورد.(تیلور)

فرهنگ سازی

جامعه شناسان درباره فرهنگ سازی صحبتهای زیادی کرده اند .آنها می گویند فرهنگ سازی بدین معناست که آیتم ها و المان های فرهنگی که در جامعه نسبت به آن توجه کمتری شده است را برای افراد دوباره یادآوری کنیم، چرا که فرهنگ، مفهومی است که از طریق اجتماعی شدن به افراد آموزش و انتقال داده ، می شود. 

فرهنگ حاکم بر مردم متاثر از عوامل اجتماعی است. این عوامل می توانند باورها نگرشها و عملکردها را ، تحت تأثیر خود قرار دهند.

 فرهنگ سازی به روش ائمه اطهار(ع)

هر یک از ائمه(ع )بر حسب شرایط زمان و مقتضای دوران حیات خود رسالت امامت و رهبری خود را پیش بردند و هرگز شرایط زمانه مانع از ایفای نقش پیشبرد اسلام نگردید .برای امام سجاد(ع )شرایط و اوضاعی پدید آمد که بهترین راه، بلکه تنها روش برای ایفای رسالت، برگزیدن زبان و سلاح دعا بود .آن حضرت (ع )با زبان دعا به فرهنگ سازی در حوزه تعلیم و تربیت، تبلیغ و ستیز سیاسی پرداخت و فرهنگ دعای شیعی را ، نهادینه کرد و میراث گرانبهایی را در باب رابطه انسان و خدا برای مسلمین  . بلکه بشریت به ودیعه نهاد  

این شیوه نوعی فرهنگ سازی است که با یاد آوری و تکرار ادعیه به بسط و گسترش مفاهیم دینی مذهبی و ،  اعتقادی کمک می کند که آنرا فرهنگ سازی سجادی می نامیم.

اما استفاده از این روش محدودیت دارد و در مکان های خاصی همچون مساجد، تکایا و مراکز زیارتی و عبادی انجام می گیرد و افراد مشخص و محدودی از آن استفاده می کنند.

روش دیگری از فرهنگ سازی که در رفتار و عملکرد ائمه علیه السلام با توجه به موقعیت زمانی و مکانی  می توان دید ،روشی است که امام صادق(ع) با توجه به گشایش های سیاسی که در زمان ایشان اتفاق افتاده بود از آن بهره بردند .

ایشان با استفاده از فرصت پیش آمده، با برگزاری کلاسها و جلسات درس به تربیت شاگردان زیادی پرداختند تا بتوانند اصول راستین اسلام را منتقل کنند .این روش فرهنگ سازی صادقی است که نخبگان و خواص جامعه در آن مشارکت دارند و مرکز آن حوزه های علمیه، دانشگاهها و مدارس است و اساتید، معلمان و مدیران حوزوی و دانشگاهی نقش اصلی و محوری را در تولید محتوی و انتقال آن دارند و دانش آموزان، دانشجویان و طلاب هم مستفیض از آن هستند و همانگونه که مشاهده می شود در این نوع فرهنگ سازی هم، محدودیت وجود دارد و افراد خاصی از آن بهره می برند.  .

نوع دیگری از فرهنگ سازی فرهنگ سازی حسینی است که قاطبه جامعه را به خود درگیر و همراه می کند ، بزرگ و کوچک، خرد و کلان، زن و مرد می توانند در صورت مدیریت صحیح و تولید محتوای مناسب از آن بهره ببرند. با توجه به عظمت و شکل ظاهری و ماهوی حرکت امام حسین، تاثیر آن جهان شمول است و هر کسی را بسته به خصوصیات، محیط پیرامونی . ایدئولوژی و جهان بینی که دارد به خود جذب می کند ،

 این امر در هیات های مذهبی به خوبی قابل مشاهده است و هر کسی جایگاه خود را در آن پیدا میکند . آشپزی ، چایخانه ، علم کشی ، امور برق و تاسیسات، تبلیغات و نصب پرده و پرچم،مداحی ، سینه زنی ، مستمع و ده ها مورد دیگر را میتوان نام برد که افراد در آن ایفای نقش می کنند که ان الحسین مصباح الهدی و  سفینة النجاة که امام حسین کشتی نجات است و همه را به ساحل امن می رساند.  در نهضت حسینی چنان جاذبه ای وجود دارد که بشریت را با هر نوع دین و مذهب و سلیقه و تفکر به خود جذب و جلب می کند.

ورزش و فرهنگ سازی

  ورزش نیز پدیدهای فرهنگی، تربیتی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی میباشد که پیوندی محکم با مجموعه نهادها و سازمانها و همچنین ساختارهای اجتماعی دارد به این معنا که دستاوردهای ورزش و فعالیت های مربوط به آن به طور کلی شاخص فرهنگی در زمینه های مختلف محسوب میشود. امروزه ورزش و تربیت بدنی به عنوان یک موضوع مهم فرهنگی که مبنای بسیاری از رفتارها و الگوهای  اجتماعی است  . نقش مهمی را در توسعه جامعه به خود اختصاص داده است

قیاث من در این مقال ، قیاث مع الفارق است ،  چه اینکه در این عالم هیچ چیز با حرکت امام حسین قابل مقایسه نیست لاکن برای روشن شدن هر بیشتر موضوع و اهمیت ورزش و جایگاه آن در زندگی امروز بشری ، و لزوم استفاده از تمامی ظرفیت آن برای فرهنگ سازی این قیاس انجام گرفته است.

ورزش اقشار مختلفی از مردم را با سلایق و جایگاههای مختلف می تواند به خود جلب و جذب کند .رسیدن به قهرمانی ،  تناسب اندام، تجویز پزشک، تفریح و گذراندن اوقات فراغت، آموزش، مربیگری و داوری و  ...را ، می توان از دلایلی نام برد که مردم را به سوی ورزش و محیط های ورزشی سوق می دهد و البته پیگیری و تماشای رویدادهای ورزشی که عده زیادی از جامعه مشتاقانه و متعصبانه، تیمها و قهرمانان خود را دنبال     می کنند و همه این افراد از این فضا تاثیر می پذیرند و خود نیز در آن اثرگذار هستند. این نوع فرهنگ سازی، فرهنگ سازی حسینی است .

یعنی همان طور که حرکت امام حسین همه افراد و جوامع از هر دین و مذهب و از هر رده اجتماعی ، اقتصادی و تحصیلی و با هر گرایش سیاسی و  ...را به خود ، درگیر میکند و هر کدام با نگاه منحصر به فرد به آن می نگرند و با توجه به ظرفیت خود از آن بهره می برند ورزش نیز می تواند بر روی آحاد مردم در جای جای این کره خاکی اثر گذار، حرکت آفرین و فرهنگ ساز باشد.

تاثیر گذاری ورزش بر جامعه را می توان در همین مسابقات کشتی جهانی نروژ به وضوح مشاهده کرد .به واقع اثر اجتماعی برد پهلوان حسن یزدانی بر تیلور آمریکایی را با چه رویداد دیگری می توان مقایسه نمود .

شور و نشاط بوجود آمده، غرور ملی ، اعتماد به نفس عمومی ، حس وطن پرستی ، همگرایی و هویت ملی ایرانیان در سراسر جهان را با چه چیز دیگری می شد اینچنین بدست آورد و با چه هزینه و چه بر نامه ای و چگونه ، می شد تنها در چند دقیقه نقشه ها و هزینه های فراوانی که دشمنان این مرز و بوم اتفاقا برای از بین بردن همین همگرایی صرف کرده اند را نقش بر آب کرد.

 این موقعیت بسیار ارزشمند و بزرگی است که مدیران کشور باید اهمیت آنرا بدانند و با نگاه خاص به حوزه ورزش ، در کنار بحث قهرمانی و سلامتی جسم و روان جامعه به این نکته توجه کنند که اماکن ورزشی (ورزشگاهها، سالن ها، باشگاهها ) یکی از اصلی ترین موتورهای محرک فرهنگی است که می تواند با مدیریت   صحیح و تولید محتوای مناسب و استفاده از ظرفیت عظیم مربیان و دست اندرکاران -در کنار ماموریت ذاتی شان- به نشر فرهنگ ایرانی اسلامی بپردازد.

 مهندس مهدی صدوقی داور بین المللی کشتی

اخبار دوچرخه سواری

اولین دوره مسابقات بزرگ دوچرخه سواری بانوان

انتخابی تیم هیئت شهرستان

گرامیداشت روز عفاف و حجاب

رده سنی

نوجوانان

 جوانان

بزرگسالان

 با جوایز ارزنده،حکم و مدال قهرمانی

 زمان برگزاری :

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

ساعت ۱۸ الی۲۰

 محل برگزاری : پیست دوچرخه سواری استادیوم ۱۵ هزار نفری ????کاشان

مهلت ثبت نام :پایان وقت اداری پنجشنبه 19 تیرماه

محل ثبت نام :اداره ورزش و جوانان - واحد روابط عمومی

شماره تماس صبح ها

55461693-  09131639663

تذکر ارائه کارت بیمه ورزشی برای ثبت نام الزامی است و همراه داشتن وسایل ایمنی دوچرخه سواری ) کلاه - دستکش و ... ) برای مسابقه الزامی است.

ایمان بصیری قهرمان جهان شد

 
ایمان بصیری ورزشکار قمصری واز نیروهای اجرایی مدیریت برق شهرستان کاشان در مسابقات جهانی کشور گرجستان در رشته ددلیفت با پشت سر گذاشتن حریفانی از هشت کشور اروپایی و آسیایی مدال طلای وزن خود را دریافت نمود.
مدیریت و کارکنان برق شهرستان کاشان این مقام را به ایشان و خانواده محترمشان مخصوصا پدر بزرگوارش که از بازنشستگان امور برق کاشان است تبریک عرض نموده ، موفقیت و روزهای خوبی را برای ایشان آرزومندند. 

پیشکسوتان آران و بیدگل 1// پیشکسوتان نوش آباد 3

یادبود مرحوم حسین مرشدی، فوتبالیست با اخلاق نوش آباد بازی دوستانه پیشکسوتان در ورزشگاه بزرگ امیرکبیرنوش آباد برگزار شد.به گزارش پایگاه خبری فوتبال ایران از آران و بیدگل، غروب جمعه، استادیوم امیرکبیر نوش آباد شاهد تقابل موسپیدها و قدیمی های فوتبال آران و بیدگل و نوش آباد بود که در پایان تیم پیشکسوتان نوش آباد با نتیجه 3 بر 1 به برتری رسید.در این دیدار جذاب و دیدنی تیم پیشکسوتان نوش آباد با هماهنگی بیشتری ظاهر شد و با 3 گل پیش افتاد و در دقایق پایانی تیم پیشکسوتان آران و بیدگل با حملات زیاد توانست یکی از گلها را جبران کند، هر چند در این بازی تیم آران و بیدگل در نیمه اول یک ضربه پنالتی را از دست داد تا نتیجه بازی 3 بر 1 به سود تیم پیشکسوتان نوش آباد به پایان برسد.از نکات جالب دیدار خارج از بحث فنی احترام متقابل دو تیم نسبت به هم بود که هر چند رقابت و کری داشتند ولی شاهد جوی دوستانه بودیم که نشان از اخلاق مداری فوتبالیست های قدیم بود و درس بزرگی برای بازیکنان نسل جدید که همه چیزی در برد و باخت نیست.این دیدار به مناسبت یادبود مرحوم حسین مرشدی که از فوتبالیست های با اخلاق نوش آباد بود برگزار شد و دو تیم یاد و خاطره این عزیز را زنده کردند، همچنین در آغاز مراسم لوح یادبودی از طرف مدیر زحمت کش فوتبال نوش آباد آقای اصغر لطیفی به همراه حاج حسین معینی به آقای مهدی ذکاری خیر ورزش یار و جانباز انقلاب آران و بیدگل اهدا شد.در پایان یاد آور می شود، این مسابقه به همت بزرگان فوتبال نوش آباد آقایان سجادی، نعمت اللهی، نوحی و لطیفی برنامه ریزی شد کسانی که برای فوتبال نوش آباد خون دلها خورده اند خصوصا آقای حاج مهدی نوحی خیر ورزشی که برای ساخت استادیوم امیرکبیر هزینه های زیادی کرده به همراه دوست بزرگوارش جناب سجادی و اصغر لطیفی و در کنار این عزیزان آقای نعمت اللهی که مشاور و دوست ورزشی این عزیزان بوده و هست و از تمام کسانی که چنین مراسم های زیبایی به بهانه های مختلف ترتیب می دهند تقدیر و تشکر می شود.// کامران شاهزاده

تیم فوتبال پیشکسوتان رسالت بیدگل از قهرمانی بازماند

 
 رقابت قهرمانی فوتبال پیشکسوتان آران و بیدگل  بین تیمهای رسالت و شهدای دهنو با قهرمانی شهدای دهنو 
 
شهدای دهنو ۱                  رسالت بیدگل ۰
 
 
 
 
 
 از سری رقابتهای فوتبال قهرمانی پیشکسوتان شهرستان ، تیم های شهدای دهنو و رسالت بیدگل در دیداری فینال گونه به رقابت پرداختند که در پایان این تیم شهدای دهنو بود که با یک گل به برتری رسید و قهرمان رقابتها شد.
 
تیم رسالت که تمام بازی های خود را با اقتدار و پیروزی به پایان برده بود در رقابتی زیبا، حساس و فنی در لحظاتی غافلگیر شد و به تیم پرستاره و قدرتمند شهدای دهنو با کاپیتانی سید اصغر ساجدین اسطوره باشگاه خود و گلزنی مهدی داروغه با گل شکست خورد ولی هرگز چهره یک تیم مغلوب را نداشت.
 
در پایان رقابتها که با استقبال ۵ تیم برگزار شد شاهد رقابت های زیبایی از سوی بازیکنان قدیمی فوتبال  بودیم که هر  هفته جمعیت خوبی را برای بازیها به ورزشگاه چمن مصنوعی می کشاند و دیدارها پس سالها دوری دوباره زنده شد که جا دارد از تمام عوامل برگزاری مسابقات تقدیر و تشکر صورت گیرد. 
 
در پایان رقابتها شهدای دهنو با ۱۰ امتیاز ، رسالت بیدگل با ۹ امتیاز، فجر عباس آباد با ۶ امتیاز ، هما بیدگل  با ۴ امتیاز و تیم خوب سرباز نوش آباد بدون امتیاز در جایگاه اول تا پنجم قرار گرفتند.
 
خبرنگار: کامران شاهزاده

محمد معین هاشمیان بازیکن مستعد فوتبال آران و بیدگل به تیم سرخپوشان تهران حاضر در لیگ برتر تهران و کشور پیوست.

به گزارش پایگاه خبری ورزش فوتبال ایران از تهران، محمد معین هاشمیان پس از انجام و موفقیت در تست های ورودی تیم سرخپوشان با این تیم برای بازی در لیگ برتر تهران و لیگ کشور به توافق رسید.این نوجوان آران و بیدگلی یکی از صدها استعدادی است که توانسته با کمک مربیان بومی و استمرار تمرین به لیگ کشور راه پیدا کند و نام آران و بیدگل را دوباره در رده های پایه زنده کند، چند وقت پیش نیز یاسین قهاری و ابوالفضل نیکویی از استعدادهای خوب فوتبال نوش آباد موفق به حضور در لیگ تهران و کشور با تیم بادران تهران شده بودند.نکته پایانی اینکه، علی رغم کمبودها در شهرستان آران و بیدگل به خصوص در بحث سخت افزار و نرم افزار شاهد استعدادهای خوب ورزشی به خصوص فوتبال در سرتاسر شهرستان از سفیدشهر گرفته تا نوش آباد و یزدل هستیم که برخی به دلیل کمبود امکانات و حمایت کم به بیراهه می روند ولی تعدادی هم با حمایت خوب مربیان بومی و خانواده و مدارس فوتبال به مدارج بالا راه پیدا می کنند./کامران شاهزاده

برگزاری مسابقات آمادگی جسمانی و بازی های فکری در سالن شهدای پشت مشهد

 
در سومین روز از دهه فجر، مسابقات آمادگی جسمانی بانوان از سری رقابت‌های جشنواره تفریحی ورزشی فروغ فجر با حضور عفت پدرام‌فر رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر و به میزبانی سالن شهدای پشت مشهد( شهید قدیرزاده) انجام شد.
 
در جریان این رقابت‌ها که از سوی فرهنگ‌سرای بانو و مدیریت ورزش و تفریحات سالم سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان پیگیری شد، حدود ۵۰ مادر و دختر در رشته‌های آمادگی جسمانی شامل دراز و نشست با توپ، پلانک و عبور با مانع با یکدیگر به رقابت پرداختند که اکرم دهقان و ثنا قربانی، صدیقه واحدزاده زارع و رقیه صادقی، مهدیه صالحی و زهرا میدان شرفی موفق شدند جایگاه اول تا سوم را کسب کنند.
 
بنابر این گزارش در  مسابقات بازی‌های فکری که با شرکت ۲۵ دختر نوجوان و جوان  در رقابت‌های چارسو اجرا شد،  ریحانه بنایی، رضوان رضایی‌مفرد و مهسا حبیبی‌فر به ترتیب اول تا سوم شدند.
 
لازم به ذکر است نفرات اول تا سوم این دوره از مسابقات به منظور مشخص شدن نفرات برتر ، در مرحله نهایی روز دوشنبه ۱۸ بهمن ماه در سالن ورزشی شهدای محله پشت مشهد(شهید علی‌محمد قدیرزاده) با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
 
خبرنگار : آسیه درج سنگ 

پویایی و رشد فوتبال همت همه اهالی و دوست داران فوتبال را طلب می کند

آران و بیدگل جزو شهرهای نمونه استان اصفهان در داشتن استعدادهای فوتبالی است.به گزارش پایگاه خبری و ورزشی فوتبال ایران از استان اصفهان، ورزش به ویژه فوتبال از مهمترین تفریحات و دلخوشی های جوانان آران و بیدگل است.نصرت الله قربانی رئیس هیات فوتبال آران و بیدگل در گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار ورزشی اظهار کرد: با گسترش و رشد فوتبال دنبال کمک به ایجاد شور و نشاط و انگیزه زندگی جوانان شهرستان هستیم و در این راه به نظرات اهل فن احترام می گذاریم و مطمئن هستیم فوتبال و زندگی در امتداد هم قرار دارند.وی افزود: بنده و اهالی اجرایی فوتبال شهرستان سعی کردیم در چند سال گذشته برای رشد فوتبال قدم هایی را برداریم و با همکاری ارکان ورزش به خصوص فوتبال شهر از جمله مدیران باشگاهها و خیرین ورزشی به شور و نشاط فوتبال در کنار کمک به نیمه حرفه ای شدن فوتبال کمک کنیم.قربانی به مشکلات باشگاههای سابقه دار در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به نیمه حرفه ای شدن تیم های فوتبال آران و بیدگل بحث محلی بودن تیم ها کم رنگ شده و به دلیل مشکلات مالی و نداشتن حامی و اسپانسر خوب  حتی برخی تیم های سابقه دار شهرستان از لیگ سال گذشته انصراف دادند که امیدوارم در سال جدید در دسته های پایین تر فعالیت خود را از سر بگیرند.وی به مشکلات مالی تمام هیات های فوتبال فدراسیون اشاره کرد و گفت: همانطور که فوتبال یک بازی جمعی است و برای موفقیت باید همه اعضا نقش خود را به خوبی انجام دهند برای اداره لیگ فوتبال هم با وجود هزینه های سرسام آور فعلی باید تمام ارکان ورزش و ادارات کمک کنند تا در کنار هم جوانان را برای ورزش کردن و پویایی جامعه یاری دهیم و ما در این راستا دست یاری و کمک به سوی تمام عزیزان دراز می کنیم تا بتوانیم قدمی مفید در این راه برداریم.رئیس هیات فوتبال آران و بیدگل ادامه داد: برای رشد باید زیر ساختها را آماده کرد و برای انجام هر چه بهتر بازیها و برگزاری با کیفیت فوتبال با این وضعیت بسیار ضعیف مالی مدیران باشگاهها نیاز داریم تا همه کسانی که دستی در ورزش و فعالیت های اجتماعی دارند و دلشان برای نسل جوان می تپد کمک کنند تا بتوانیم راه درست و با کیفیت را برای انجام هر چه بهتر شدن برنامه های فوتبالی را در تمام رده ها اجرایی کنیم.وی به جایگاه فوتبال آران و بیدگل در استان و کشور اشاره کرد و گفت: هرچند رشته فوتبال یک ورزش رکوردی نیست ولی با توجه به فعالیت های گذشته و مقام های تیمی که در چند سال گذشته با کمک باشگاهها و اهالی فوتبال کسب کرده ایم ، با توجه به جمعیت و امکانات اگر بالاتر نباشیم کمتر نیستیم و این در تمام جلسات و همایش های استانی مورد توجه کارشناسان فوتبال استان بوده و هست که با اندک توجه و برنامه ریزی اصولی قابلیت بهره برداری بیشتری دارد.قربانی ادامه داد: ما با اندک سرمایه و امکانات در سطح استان و حتی کشور حرف برای گفتن داریم و این نتیجه دلسوزی همه ارکان ورزش شهر به خصوص اهالی فوتبال از تماشاگر گرفته تا تدارکات و سرمربی و بازیکنان که با جان و دل برای تیم خود و در نهایت شهرستان تلاش کرده اند و در کنار آن نباید از نقش مدیران و مربیان باشگاهها ، سرپرستان و حامی مالی تیم ها که در این دوره سخت اقتصادی در فوتبال هزینه می کنند و فقط با عشق حضور دارند و اعضای محترم هیات فوتبال ، شورای شهر و شهرداری محترم همراه با نواحی شهرداری ، اداره ورزش و جوانان شهرستان، هیات فوتبال استان اصفهان و در راس آن آقای هراتیان که در این چند سال همراهی خوبی با فوتبال آران و بیدگل داشته اند و با نظرات کارشناسی ما را کمک کرده اند و تمام کسانی که به هر نحوی با انتقاد و پیشنهاد کمک کرده اند تشکر می کنیم و امید داریم بتوانیم سال به سال بهتر و بیشتر پیشرفت کنیم.به گزارش خبرنگار پایگاه فوتبال ایران، آران و بیدگل نامی به بلندای تاریخ در فوتبال استان اصفهان است که در گذشته ای نه چندان دور در لیگ استان نمونه و سد خیلی از تیم های سرشناس بوده و رقیبی سر سخت برای دیگر تیم های لیگ استان اصفهان و جا دارد از زحمات هیات فوتبال شهرستان به ویژه آقای نصرت قربانی برای برنامه ریزی بهتر و برگزاری مسابقات پایه و امید در سالهای آتی تشکر و قدردانی شود.قابل ذکر اینکه در سالهای اخیر با فعالیت تیم ها در رده های پایه فوتبال و فوتسال شاهد پویایی بیشتر در این رشته ها هستیم که حاصل تلاش، همکاری و سرمایه گذاری خوب برخی شرکت های صنعتی در ورزش هستیم و جا دارد از همه اهالی صنعت برای حضور موثرتر و سرمایه گذاری در ورزش به خصوص فوتبال دعوت کنیم و از کسانی که در چند سال اخیر حضور فعال داشته اند در فوتبال قدردانی می کنیم./کامران شاهزاده

صعود زمستانه بانوان هیات کوهنوردی به مناسبت روز زن

بانوان کوهنورد کاشانی بر فراز قله  ۳۰۵۰ متری صعود بانوان کوهنورد کاشانی به قله ی انگوره به ارتفاع ۳۰۵۰  به مناسبت روز زن
 
 
قله انگوره در ارتفاعات روستای مرق قرار دارد که تیم ۱۱ نفره هیات کوهنوردی شهرستان کاشان متشکل از  ۸ نفر آقا و ۳ نفر از بانوان موفق به این صعود زمستانه شدند.
با آرزوی موفقیت بیش از پیش برای تمام نمایندگان  شهرمان کاشان در تمام عرصه های رقابتی

سکوهای برترمسابقات اتومبیلرانی اسلالوم ایران برای جوانان آران و بیدگل

آقای علی هاشمی قهرمان و خانم زینب دلداده نایب قهرمان اسلالوم چند جانبه قزوین شدند.به گزارش پایگاه خبری ورزش ایران از قزوین، روز جمعه از سری مسابقات چند جانبه اسلالوم در استان قزوین نمایندگان شهرستان آران و بیدگل با قهرمانی خود پرچم ورزش شهرستان را بر بام ایران به اهتزاز در آوردند.در این مسابقات که اولین راند مسابقات چند جانبه کشوری اسلالوم  در 5 کلاس آقایان و بانوان و کلاس همگانی بود حضور خوب ورزشکاران از شهرهای مختلف کشور تنور رقابتها را در گرمای تابستان دو چندان کرده بود و شاهد رقابت تنگاتنگی بین ورزشکاران اسلالوم در استان قزوین بودیم.در قسمت بانوان خانم زینب دلداده ، ورزشکار باسابقه، پر تلاش و قهرمان چندین دوره اسلالوم کشوری با اختلافی ناچیز مقام دوم مسابقات و آقای علی هاشمی جوان رعنای آران و بیدگلی که در چند سال اخیر رشد قابل توجهی در اسلالوم داشته با شایستگی تمام مقام اول  مسابقات را برای شهرستان آران و بیدگل به ارمغان آوردند.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورزش ایران، شهرستان آران و بیدگل با وجود بسیاری از محرومیت ها و محدودیت ها از مناطق مستعد ورزش ایران در رشته های مختلف ورزشی اعم از فوتسال ، فوتبال، والیبال، .... و ورزشهای انفرادی همچون دو و میدانی ، ورزش زورخانه ای، کشتی، کاراته، تکواندو، کونگ فو، ووشو، بوکس ، وزنه برداری و ..... است که در صورت توجه بیشتر دولت هامی تواند قطب ورزش استان اصفهان و حتی کشور باشد.آران و بیدگل از مناطق ویژه کشوری در فرهنگ، ورزش و اقتصاد است و مملو از چهره های بزرگ در این عرصه هاست که آقای هاشمی و خانم دلداده نمونه کوچک از این چهره های شاخص ورزش، علم ، فرهنگ و اقتصاد هستند ، امید آنکه توجه به این نقطه کشور بیش از گذشته باشد تا سود و نفع آن به همه ایران برسد./کامران شاهزاده

آگات تنها باشگاه فرهنگی ورزشی دارای مجوز در کاشان

 
دکتر محمد عارضی مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی آبی پوشان «آگات» کاشان گفت: باشگاه آبی فرهنگی ورزشی آبی پوشان کاشان درچشم انداز افق ۱۴۰۸ قرار است باشگاهی سازنده و مولد و هم تراز با سپاهان و فولاد و حتی فراتر از این‌ دو باشگاه در سطح کشور مطرح شود که این امر دور از دسترس نیست و مطمئنا با همت و تلاش و همکاری همه فعالان در حوزه ورزش و متولیان ورزش شهرستان محقق خواهد شد.
 
 
وی افزود: باشگاه فرهنگی ورزشی آبی پوشان «آگات» کاشان تنها باشگاه رسمی و دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان در شهرستان کاشان است که فعالیت خود را از سال 98 رسما آغاز کرده است تا در چشم انداز افق 1408 بعنوان یک باشگاه حرفه ای و فراینده  است که قرار است یک تیم از این باشگاه در تمامی رده سنی فوتبال و فوتسال و فوتبال ساحلی حضور داشته باشند.
 
در سند چشم انداز افق 1408 باشگاه آبی پوشان باشگاهی هم تراز با سپاهان و فولاد است
به گفته وی در سند چشم انداز 10 ساله باشگاه فرهنگی ورزشی آبی پوشان کاشان حداقل 5 بازیکن لیگ برتری حتی ملی پوش دیدهد شده و دستیابی به این مهم دور از دسترس نیست ومحقق خواهد شد. 
 
مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی آبی پوشان کاشان گفت: این باشگاه در حال حاضر در ف رده سنی 13 و 14 سال در لیگ فوتبال استان اصفهان حضور دارد و  تیم 15 سال این باشگاه در سال آینده به عنوان نماینده کاشان در لیگ استان اصفهان حضور خواهد داشت.
 
دکتر محمد عارضی با اشاره اینکه باشگاه در نظر دارد ورزشگاه امیرکبیر را برای آکادامی این باشگاه برای مدت 10 سال اجاره کند از احداث کمپ ورزشی باشگاه شامل زمین چمن و سالن ورزشی و زمین فوتبال سالنی در آینده نه چندان دور خبرداد و افزود: این کمپ در فاز نخست حداقل به دو هکتار زمین نیاز دارد که امید است مسؤولان شهرستان، شورای شهر، شهردار و فرماندار همکاری لازم را با باشگاه داشته باشند.
 
وی خاطرنشان کرد: باشگاه فرهنگی ورزشی آبی پوشان کاشان انتطار کمک مالی از هیچ مسئولی را ندارد، اما برای تهیه زیر ساخت های ورزش کاشان نیاز به حمایت آنها است.
 
اخلاق مداری در اولویت فعالیت های باشگاه آبی پوشان کاشان است
مهندس احمد عارضی عضو هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی آبی پوشان کاشان نیز اخلاق مداری را اولویت فعالیت های ورزشی و فرهنگی دانست و اخلاق حرفه ای، احترام به مربی احترام به پیشکسوت و آموزش فوتبال را  دیگز الویت های آکادامی باشگاه آبی پوشان کاشان دانست و ابراز داشت:  استفاده از امکانات و تجهیزات روز آموزشی در آکادامی باشگاه ملی پوشان کاشان نیز از اولویت این باشگاه است. 
 
وی حضور حامیان ورزش را در کاشان بسیار حائز اهمیت دانست و با اشاره به اینکه حضور حامیان ورزش در حوزه ورزش و هزینه برای جوانان ورزشکار کاشانی آنها را از معضلات و آسیب های اجتماعی دور می کنند، افزود: تندیس حامیان ورزش کاشان که یدون چشمداشت برای ورزش کاشان هزینه می کنند را  باید ساخت و در میادین شهر نصب کرد. 
 
عضو هیات مدیره باشگاه آبی پوشان کاشان از فعالیت تیم های ورزشی بانوان باشگاه در رشته های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی خبرداد و افزود: یکی از اهداف باشگاه فرهنگی ورزشی آبی پوشان آموزش تمامی ظرفیت ها و استعدادهای ورزشی شهرستان کاشان در تمامی رده های سنی پایه  است.
 
180 ورزشکار در آکادمی باشگاه آبی پوشان کاشان در حال آموزش هستند
محمد باقرزاده قائم مقام باشگاه فرهنگی ورزشی آبی پوشان کاشان نیز با اشاره به فعالیت حدود 180 ورزشکار در سه رشته فوتبال و فوتسال و فوتبال ساحلی درآکادمی باشگاه فرهنگی ورزشی آبی پوشان کاشان گفت: این تعداد ورزشکار سازماندهی شده زیر نظر11 مربی مجرب و متعهد آموزش می بینند.وی از آماده سازی تیم امید فوتبال ساحلی  این باشگاه خبرداد و گفت:در حال حاضر  تیم امید فوتبال ساحلی باشگاه آبی پوشان در حال تمرین است.
 
به گفته وی نخستین دوره مسابقات لیگ فوتبال ساحلی توسط باشگاه فرهنگی ورزشی آبی پوشان کاشان با هدف کشف استعداد های این رشته و تشکیل تیم های فوتبال ساحلی باشگاه فرهنگی ورزشی آبی پوشان کاشان است. 
 
لازم یه ذکر است، دکتر محمد عارضی مدیر عامل، مهندس احمد عارضی و مهندس علی عارضی عضوذ هیات مدیره و محمد باقرزاده قائم مقام باشگاه فرهنگی ورزشی آبی پوشان«آگات» کاشان تنها باشگاه ورزشی دارای مجوز رسمی از وزارت ورزش و جوانان در کاشان هستند که از سال 98 با تدوین سند چشم انداز افق 1408 برای هم طراز شدن با باشگاه های سپاهان و فولاد و حتی بالاتر این دو باشگاه فعالیت رسمی خود را آغاز کرد/ پایگاه خبری پیام کاشان
 

شنل صدر نشینی برازنده تیم قدرتمند هما بیدگل در لیگ فوتسال نونهالان استان اصفهان

 
 
تداوم پیروزی های پرگل هما آران وبیدگل  در لیگ نونهالان استان اصفهان
 
هما بیدگل 5 
نوین نجف آباد 1
 
به گزارش پایگاه خبری طاووس بهشت از آران و بیدگل ، عصر پنج شنبه از سری مسابقات فوتسال لیگ نونهالان استان اصفهان تیم قدرتمند هما بیدگل با نتیجه 5 بر 1 نماینده نجف آباد را در خانه حریف در هم کوبید.
 
در این بازی که در سالن غدیر نهضت آباد برگزار می شد دو تیم در نیمه اول بازی متعادلی به نمایش گذاشتند ولی این تیم هما بود که با تیزهوشی و فرصت طلبی توانست با نتیجه 2 بر 1 نیمه اول را پیروز از زمین خارج شود ، هر چند در این نیمه تیم میزبان سعی داشت با استفاده از شرایط میزبانی به نتیجه دلخوه دست یابد ولی تیم هما با هوشیاری این نیمه را با برد 2 بر 1 به پایان رساند.
 
 
در نیمه دوم تیم هما و به خصوص بازیکنان که با جو سالن و تیم حریف بیشتر آشنا شده بودند با قدرت و تمرکز بیشتر از فرصت ها به خوبی استفاده کردند و با زدن 3 گل زیبا و نخوردن گل نشان دادند آنالیز خوبی از نیمه اول داشته اند و با این برد شیرین همچنان صدرنشین لیگ فوتسال نونهالان استان باقی ماندند.
 
 
به گزارش خبرنگار طاووس بهشت ، تیم هما نماینده آران و بیدگل با پیروزی های پرگل و به نمایش گذاشتن بازی های زیبا نوید روزهای خوبی برای آینده فوتسال شهرستان دارد و جا دارد از تمامی عوامل اجرایی، فنی و پشتیبانی تیم به نمایندگی از اصحاب رسانه تقدیر و تشکر صورت گیرد و به امید روزهای خوب همراه با موفقیت برای ورزش شهرستان به ویژه فوتسال و فوتبال در لیگ های داخلی و استانی و کشوری.
 
 

حضور مقتدرانه تیم خانه بستکبال کاشان در مسابقات لیگ دسته یک بستکبال کشور

تیم خانه بسکتبال کاشان نماینده کاشانی حاضر در مسابقات بسکتبال دسته یک کشور روز گذشته در اولین دیدار خود  از دور برگشت در مقابل خانه بسکتبال یاسوج با نتیجه ۷۰ بر ۵۰ مقتدرانه به پیروزی  دست یافت.

شایان ذکر است در  این دور از مسابقات تیم خانه بسکتبال کاشان با تیم های خانه بسکتبال یاسوج ، نفت امیدیه ، فرخ دانه شهرکرد دیدار خواهد کرد.

با آرزوی موفقیت بیش از پیش برای تمام نمایندگان  شهرمان کاشان در تمام عرصه های رقابتی 

فوتبال و فوتسال پایه استان اصفهان در قرق شیر بچه های آران و بیدگل

نمره 20 برای شیر بچه های افسر در هفته 20 لیگ فوتبال زیر 13 سال استان اصفهان 
 
افسرآران وبیدگل 5
شهریار خمینی شهر 0
 
به گزارش پایگاه خبری طاووس بهشت از شهر نوش آباد، ظهر جمعه از سری مسابقات فوتبال زیر 13 سال لیگ استان اصفهان تیم افسر نماینده آران و بیدگل با 5 گل نماینده خمینی شهر را در ورزشگاه امیر کبیر شهر نوش آباد شکست داد.
 
 
تیم فوتبال افسر از تیم های منسجم و یکدست این دوره از مسابقات،  تنها سپاهان ، تیم متمول و با سابقه را بالای سر خود می بیند و فعلا تیم دوم جدول رده بندی می باشد که ازتیم سوم جدول 4 امتیاز بیشتر دارد و به نوعی با توجه به بازی تیمی و سطح خوب تیم افسر نایب قهرمانی مسابقات کمترین چیزی است که تصور می شود.
 
 
در این بازی که در شهر نوش آباد برگزار شد تیم افسر از همان ابتدا با پیاده کردن دستورات کادر فنی و کارهای ترکیبی نمایش خوبی از فوتبال را به نمایش گذاشت و چندین موقعیت خوب را به وجود آورد که حاصل یکی از این حملات ضربه پنالتی بود که این پنالتی خارج از چارچوب زده شد ولی در ادامه با تمرکز بیشتر این تیم افسر بود که به گل های اول و دوم رسید و نیمه اول با همین نتیجه و چندین موقعیت خطرناک برای بازیکنان افسر به پایان رسید.
 
 
 
درنیمه اول شاهد 3 تعویض برای افسر بودیم که به نوعی بازی گرفتن از بیشتر بازیکنان برای تجربه اندوزی بود که با هوشیاری و درایت کادر فنی به بهترین شکل رخ داد و در نیمه دوم شاهد بازی بهتری از سوی افسر بودیم که حاصل آن 3 گل دیگر برای نماینده خوب آران و بیدگل بود و در این بین تعویض های چهارم تا هفتم هم اتفاق افتاد تا تمام نیمکت و بازیکنان به نوعی در این بازی و برد شریک باشند.
 
 
بازی با نتیجه 5 بر 0 به نفع افسر آران و بیدگل به پایان رسید و جدا از هر نتیجه ای که در 2 هفته پایانی رقم بخورد تیم افسر تنها به یک امتیاز نیاز دارد تا نایب قهرمانی خود را جشن بگیرد و صفحه درخشان دیگری در ورزش و فوتبال آران و بیدگل ثبت کند و این کمترین چیزی است که بچه های آران و بیدگل به خصوص مربیان با دانش و دلسوز بومی آران و بیدگل استحقاق آن را دارند.
 
به گزارش خبرنگار طاووس بهشت، چند صباحی هست که فوتبال و فوتسال آران و بیدگل به خصوص در رده های پایه سری در میان سرها در استان اصفهان در آورده و تیم های حریف با استرس و احترام به مصاف بچه های دیار کویر می آیند و این ناشی از استعدادهای نابی است که اگر بیشتر حمایت شوند بدون شک چیزی از تیم های ثروتمند سپاهان و ذوب آهن که به اردوهای خارج کشور می روند  کمتر ندارند ، بارها گفته ایم که ما از نظر انسانی در سطح عالی هستیم فقط و فقط حمایت و پشتیبانی می خواهیم و گرنه مربیان ما و بازیکنان ما حرفهای زیادی برای گفتن در استان که نه بلکه در سطح ایران دارند.
 
خبرنگار: کامران شاهزاده

تمام حرارت ذوب آهن در کاشان برای بار دوم یخ زد

سه بر صفر پرچم تیم باریج اسانس کاشان بالا 

 باریج اسانس با این نتیجه در هفته پانزدهم لیگ برتر والیبال زنان ایران با ۱۲ برد از ۱۵ بازی و ۳۸ امتیاز در رده سوم باقی مانده است.
 فاطمه شعبان خمسه سرمربی جوان و توانمند باریج امیدوار است این نمایش رویایی در آینده نیز تداوم داشته باشد.
لیگ برتر والیبال بانوان ۱۴۰۰ با حضور ۱۰ تیم برگزار می شود و ۸ تیم بالای جدول به پلی آف خواهند رفت.
 
با آرزوی موفقیت بیش از پیش برای تمام نمایندگان شهرمان کاشان در تمام عرصه های رقابتی 

طوفان نونهالان فوتسال هما آران و بیدگل در لیگ استان مقابل نماینده مبارکه

 
به گزارش پایگاه خبری طاووس بهشت، از آران و بیدگل در هفته دوم لیگ فوتسال نونهالان استان اصفهان تیم هما در مبارکه اصفهان دست به کار بزرگی زد و با 10 گل میزبان خود آیندگان صفاهان مبارکه را در هم کوبید.
 
در ادامه بازیهای هفته دوم عصر چهارشنبه سالن الزهرا مبارکه میزبان نونهالان سرافراز آران و بیدگل بود تا شاهد هنرنمایی آینده سازان فوتسال آران و بیدگل باشد، هر چند نماینده مبارکه حتی فکرش را هم نمی کرد با نتیجه باور نکردنی 10 بر صفر در مقابل بازی روان و زیبای تیم هما مغلوبی تمام عیار باشد.
 
 
در این دیدار از همان لحظات ابتدایی تیم هما بازی خود را به حریف دیکته کرد و فرصت نفس کشیدن به نماینده مبارکه را نداد و حاصل بازی زیبا و تهاجمی نوجوانان آران و بیدگل در تیم هما 6 گل بود که در نیمه اول به ثمر رسید تا همگان به قدرت این تیم پی ببرند.
 
 
در نیمه دوم علی رغم تعویض های حریف، این نماینده آران و بیدگل بود که با بازی هوشمندانه و بازی خوانی مربیان تیم با نتیجه 4 بر صفر به برتری رسید و در مجموع در غروب زیبای مبارکه لبخند را بر لبان نونهالان فوتسال هما و همه دوستداران ورزش آران و بیدگل بنشاند.
 
 
اصحاب رسانه و خبرنگاران آران و بیدگل درخشش و بازی زیبای نماینده آران و بیدگل را تبریک گفته و امیدوار است درخشش ورزش و فوتسال آران و بیدگل همچنان ادامه داشته باشد.
 
 
خبرنگار: کامران شاهزاده

برگزاری مسابقات والیبال جام وحدت در کاشان

 
مدیریت ورزش و تفریحات سالم سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با همکاری هیات والیبال و سازمان مردم نهاد جمعیت جوان کاشان، با رویکرد اخلاق در ورزش نسبت به برگزاری دومین دوره مسابقات والیبال"جام وحدت"در رده سنی آزاد اقدام کرد.
 
رئیس سازمان با بیان اینکه توسعه ورزش در ارتقاء نشاط اجتماعی و تحرک‌بخشی یکی از رسالت‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان است، به تشریح دومین دوره مسابقات والیبال"جام وحدت"پرداخت.
 
محمدحسین واحدیان ضمن اشاره به اینکه در این دوره از رقابت‌ها علاوه بر برگزاری این مسابقات طبق آخرین قوانین فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران به مقوله اخلاق ورزشی نیز توجه خاصی شده است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده این مسابقات به سرپرستی عطا واثقی، بدون حضور تماشاگر از پنج شنبه ۲۳ دی تا پایان بهمن ماه ویژه آقایان در سالن ورزشی شهدای لتحر برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در دومین دوره مسابقات جام وحدت، ۷ تیم در یک گروه به صورت دوره‌ای با یکدیگر به رقابت می‌پردازند، از تیم صدرا، فرش گل سپهر، فرش مهبافت، قائم پلاست، جمعیت جوان، شهرداری بادرود و تیم فیزیوتراپی شاهرخ به عنوان تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها نام برد.
 
رئیس سازمان با عنوان اینکه در نخستین روز این مسابقات فرش مهبافت با شهرداری بادرود و فرش گل سپهر با فیزیوتراپی شاهرخ با یکدیگر به رقابت می پردازند، خاطر نشان کرد: در پایان این رقابت‌ها به تیم‌های برتر حکم، مدال و جوایز نفیسی اهدا و از سوی مسئولین برگزاری از یک تیم به عنوان تیم اخلاق تبجیل خواهد شد.

10 آبان آخرین زمان ثبت نام مسابقات فوتبال محلات کاشان

مدیر ورزش و تفریحات سالم سازمان مطرح کرد : 
10 آبان آخرین زمان ثبت نام مسابقات فوتبال محلات کاشان 
آخرین فرصت شرکت و ثبت نام در مسابقات فوتبال محلات شھر کھ از سوی مدیریت ورزش و تفریحات سالم  
سازمان فرھنگی اجتماعی و ورزشی شھرداری کاشان، برنامھ ریزی شده تا جمعھ 10 آبان ماه اعلام شد. 
بھ گزارش روابط عمومی سازمان فرھنگی اجتماعی و ورزشی شھرداری کاشان، مدیر ورزش و تفریحات سالم  
سازمان ضمن اشاره بھ اینکھ مسابقات فوتبال محلات شھر برای دومین دوره و در رده سنی آزاد برگزار می شود،  
ھدف از برگزاری این مسابقات را شناخت استعدادھای نھفتھ ورزشی، ایجاد فضای مفرح ورزشی، افزایش نشاط  
اجتماعی و نیز توسعھ ورزش در محلات شھر کاشان عنوان کرد.  
مھدی عباسی خاطر نشان کرد: تیم ھای علاقھ مند می توانند تا جمعھ 10 آبان ماه برای ثبت نام با شماره ھمراه  
09134891811 بھ نام محسن شعبانی مفرد و تلفن 55424800 داخلی 111 سازمان فرھنگی اجتماعی و  
ورزشی شھرداری تماس گرفتھ و اقدام کنند. 
وی افزود: در برگزاری این دوره از مسابقات ھیئت فوتبال کاشان با سازمان فرھنگی اجتماعی و ورزشی شھرداری  
ھمکاری داشتھ و تلاش می شود تا با برگزاری این مسابقات، رقابتی خاطره انگیز برای شرکت کنندگان رقم بخورد. 
مدیر ورزش و تفریحات سالم سازمان گفت: زمان قرعھ کشی و نحوه اجرای مسابقات متعاقبا اعلام خواھد شد و پس  
از برگزاری مسابقات مذکور کاپ، مدال و جوایز نفیس بھ تیم ھای برتر اھدا می شود.

آغاز لیگ فوتسال روستائیان کاشان

جلسه قرعه کشی مسابقات لیگ فوتسال روستائیان شهر کاشان درسال ۱۴۰۰ تحت عنوان جام فجر  باحضور سید علی افراشی ریاست هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی شهرستان کاشان، سید ماشاله طالبیان دبیر هیأت، اکبر عظیمی مسئول کمیته فوتسال هیأت و حاج احمد صانع مسئول کمیته داوران و سرپرستان ۲۶ تیم فوتسال روستایی برگزار شد.
 

مربی تیم فوتسال فرش آسایش آران و بیدگل گفت: با تقویت تیم و حمایت تماشاگران امیدوار به روزهای خوبی در نیم فصل دوم هستیم.

سعید توحیدیان در حاشیه آخرین تمرین تیم فرش آسایش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه اصفهان در آران و بیدگل در خصوص شرایط تیم برای نیم فصل دوم، اظهار کرد: ما با کادر فنی خوب و اضافه شدن بازیکن جدید به دنبال اثبات شایستگی فوتسال تیم فرش آسایش و آران و بیدگل در مسابقات کشوری هستیم.
 
وی افزود: در نیم فصل دوم دنبال کسب جایگاه بهتری در جدول مسابقات هستیم و باید با توان بیشتری به مصاف حریفان خود برویم.
 
توحیدیان ادامه داد: این تیم و اکثر بازیکنان که با عده ای جوان نشان دادند توان رقابت با بهترین تیم ها را در کشور دارند با تلاش خود سال گذشته به لیگ کشوری صعود کردند و باید با تمرین خوب، خود را به مربیان تیم تحمیل کنند ونشان دهند که آماده حضور در میدان مسابقات مهم هستند.
 
مربی تیم فوتسال فرش آسایش آران و بیدگل در مورد هواداران تیم، گفت: البته همه تیم های میهمان اقرار کرده اند تماشاگران خوب و فهیمی داریم و پرشور٬ که خیلی از تیم های برتر کشور آرزوی چنین تماشاگرانی را دارند که تا لحظه آخر تیم خود را تشویق می کنند و مهمتر اینکه به حریف احترام می گذارند. رکن اصلی ورزش احترام به حریف در کلیه مسابقات ورزشی است٬ پس نوبت بازیکنان و کادر فنی است که با بازی خوب و نتیجه مناسب جواب محبت های آنان را بدهیم.
 
به گزارش ایسنا؛ در آغاز دور برگشت مسابقات فوتسال لیگ دسته دوم کشور، ساعت ۱۵ عصر امروز(پنجشنبه) تیم فرش آسایش آران و بیدگل در دیداری حساس در سالن شهدای فرهنگی آموزش و پرورش به مصاف تیم دلسوختگان اهل بیت قم خواهد رفت . 
منبع : کانال نسل فردای آران و بیدگل 

برگزاری مسابقات پرس سینه جایزه بزرگ شهرستان کاشان

 مسابقات پرس سینه جایزه بزرگ شهرستان کاشان به میزبانی مجموعه ورزشی کارگران باحضور 152 ورزشکار درقالب 13 تیم در رده های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان به همت کمیته پاورلیفتینگ کاشان در تاریخ ۱۷ دی ماه برگزار گردید.
 
شایان ذکر است در این مسابقات تیم های از استان های البرز ، قم ، اصفهان و تعدادی دیگر از شهرستان های استان اصفهان حضور داشتند.

مسابقات لیگ فوتسال دسته دو کشور

l

قهرمانی تیم محتشمی کاشان در مسابقات مینی والیبال استان اصفهان

 
این مسابقات که در رده سنی  متولدین ۸۷/۱۰/۱۱ با حضور ۳۴ تیم از تاریخ ۳ دی ماه تا ۱۷ دی ماه در سالن کشاورزی هیأت والیبال استان اصفهان برگزار شد تیم قدرتمند محتشمی کاشان با اقتدار کامل به قهرمانی این مسابقات دست یافت.
 
در این مسابقات به ترتیب تیم های امین باغ بهادران و سلامتیان خودرو اصفهان به عناوین دوم و  سوم دست یافتند.
 
شایان ذکر است ، تیم والیبال نونهالان محتشمی کاشان در این دوره از مسابقات، تنها ۱ ست به حریفان خود واگذار کرده بود وبدون شکست به قهرمانی رسید.
 
اسامی اعضا و کادر  تیم  :
???? ایمان وحید نژاد (مربی )
????سید محمد رضا پیغمبری  (مدیر فنی)
????علیرضا ناجی آبادی (سرپرست)
 
بازیکنان :
دانیال صداقت/ امیر حسین بیشه ای/ مهیار به نژاد/ محمد حسین بخشنده فر/ آرمان بابایی/ ابوالفضل گلی/ ابوالفضل بخشی/ عماد توکلی/ امیر عباس ریاضیان/ دانیال ایمانی/ امیر حسین محبتی/ محمد هرندی نژاد
 
با آرزوی موفقیت بیش از پیش برای تمام نمایندگان  شهرمان کاشان در تمام عرصه های رقابتی 

باشکست در دقایق پایانی درمقابل فجرسپاسی

جوانان استقلال کاشان به رده دوم جدول سقوط کردند

ازهفته هشتم لیگ دسته اول جوانان کشور ودر ورزشگاه پیر وفرسوده شهیدفکری کاشان که بعلت نداشتن رختکن ودستشویی موردتمسخر واعتراض ناظر ومسولین تیم سپاسی شیراز قرارگرفته شده بود بازی باشروع خوب تیم میزبان اغازشد بچه های کاشانی که باغیرت وتعصب مثالزدنی میتوانستندنیمه اول را باپیروزی به رختکن بروند قدر فرصت ها را ندانسته وهمچنین حریف دفاع منسجم ودروازبان تیم حریف نشدند ودست خالی به رختکن رفتند نیمه دوم تیم میزبان از تحلیل قوای بدنی تیم کاشان نهایت استفاده رابرده وبافشاری مضاعف دست به حملاتی زد که با دفاع خوب علی پیشباز ومهرهای دروازبان جوان وخوش اتیه استقلال مواجه شدند هردو تیم درحالی که راضی به تقسیم امتیاز بودند در یک ضدحمله دردقایق پایانی وبااشتباه مسلم داور ونشان دادن نقطه پنالتی میهمان صاحب نهایت استفاده رابرد وباسه امتیاز باارزش کاشان را ترک کردند

لازم به یاداوریست که کادرفنی دربازی امروز با دو  مصدوم ویک ۴اخطاره پای به این مسابقه گذاشته بودند

هم اکنون استقلال کاشان پس ازانجام بازیهای امروز بایک پله سقوط به رده دوم جدول رسیدند وامیدواربه روزهای اینده

برد تیم های شهدای دهنو و رسالت بیدگل در هفته دوم رقابتهای فوتبال پیشکسوتان آران و بیدگل

 

از سری رقابتهای فوتبال پیشکسوتان آران و بیدگل یابود شهیدان و درگذشتگان فوتبالی شهرستان تیم های شهدای دهنو و سرباز نوش آباد به دیدار هم رفتند که در پایان تیم شهدای دهنو موفق شد با نتیجه 4 بر 0 نماینده نوش آباد را شکست دهد.
 
در این دیدار دو تیم بازی خوبی به نمایش گذاشتند ولی تجربه و بازیکنان تکنیکی شهدای دهنو تفاوتها را رقم زدند و توسط اسطوره قدیمی خود اصغر ساجدین، عباسعلی ساجدین، علی فخرل و مهدی داروغه تیم سرباز نوش آباد را شکست دادند.
 
در دیگر بازی روز دوم تیم های خوب و یکدست فجر عباس آباد و رسالت بیدگل در دیداری تماشایی به رقابت پرداختند که در پایان تیم رسالت موفق شد با انسجام خوب تیمی و درخشش همه بازیکنان خود با دبل جواد رزاقی تیم مدعی فجر را با شکست بدرقه کند.
 
این دیدار بسیار جذاب و نزدیک بود و هر دو تیم لحظات زیبایی را رقم زدند ولی در نتیجه گیری و انسجام تاکتیکی تیم رسالت به نتیجه دلخواه خود دست یافت تا مدعی اصلی قهرمانی نشان دهد، در ضمن در روز دوم شاهد حضور پرشور تماشاگران و بازیکنان قدیمی فوتبال شهرستان بودیم/ کامران شاهزاده
 
 
 
 

اولین دوره ی مسابقات شنای بانوان شهرستان آران و بیدگل

 این مسابقات به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی  در روز پنجشنبه 97/08/03 در استخر زنده یاد مهندس منصور سحابی برگزار شد.

 در این مسابقات که با همکاری:

اداره ورزش و جوانان

و اداره آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل

در چهار رده سنی:

( نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان)

و سه ماده:

(25 متر آزاد، 50 متر آزاد و 25 متر قورباغه)

برگزار شد، 90 نفر از بانوان به رقابت پرداختند.

نتایج مسابقات:

ماده 25 آزاد، رده سنی نونهالان

 

خانم فاطمه رنجکش 20/88

خانم زهرا زارع دوست 21/70

خانم زهرا سادات پامناری 25/00

 

ماده 25 متر قورباغه، رده سنی نونهالان

 

خانم فاطمه رنجکش 27/71

 خانم سارینا سادات سجادی 28/12

خانم ساغر کرسی 29/66

ماده 25 متر آزاد، رده سنی نوجوانان

 

خانم فاطمه کریمشاهی 18/51

 خانم محدثه چهارباغی 19/04

 خانم ثنا کرسی 19/56

 

 

ماده 50 متر آزاد، رده سنی نوجوانان

خانم کوثر نیک منش 42/25

 خانم ثنا کرسی 42/29

 خانم محدثه چهارباغی 43/60

 

 

ماده 25 متر قورباغه، رده سنی نوجوانان

خانم کوثر نیک منش 22/27

 خانم آناهیتا انحصاری 23/90

 خانم آیسا گراوندنیا 24/22

 

ماده 25 آزاد، رده سنی جوانان

 خانم محدثه داداشی 21/82

خانم نجمه حقیقت صفت 23/75

 خانم منصوره باقری 24/74

 

ماده 25 متر قورباغه، رده سنی جوانان

خانم منصوره باقری 28/99

خانم زهرا سهرابی 34/75

خانم فریدونی 35/53

 

ماده 25 متر آزاد، رده سنی بزرگسالان

خانم زهرا عربی 31/31

 خانم ملیحه حیدری 33/74

خانم زهرا معزی 39/75

در پایان به رتبه های برتر مدال و احکام قهرمانی اهدا شد

از سری رقابت های لیگ برتر والیبال بانوان کشور

 پیروزی برای بانوان باریج اسانس کاشان در چهارمین بازی از دور برگشت تیم والیبال بانوان باریج اسانس حاضر در لیگ برتر والیبال بانوان کشور در سیزدهمین دیدار خود در دور برگشت در مقابل تیم بانوان ورامین که در سالن هفت مهر برگزار شد با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی دست یافت.

پاسخگو کیست ؟ مدیران ورزش یا مدیران ارشد شهر ؟

پاسخگو کیست ؟ مدیران ورزش یا مدیران ارشد شهر ؟

چندروز پیش بنری میدان امام خمینی دیدم نظرم را جلب کرد

مسابقات لیگ دسته اول باشگا ه های کشور

استقلال کاشات _مس رفسنجان

ازانجا که قبلا دستی به اتش داشتم باخودم قرارگذاشتم برم ورزشگاه بازی را  ببینم

ساعت ۱۵ چهل جریب بودم اول فکرکردم اشتباه اومدم (دیدی اگه یه موقع بعدازسالها یکی رو  میبینی که خیلی شکسته شده نمیشناسیش)همون حالت بهم دست داد

بهرحال رفتم جایگاه بین اندک تماشاگر نشستم نه من کسی را  شناختم نه کسی من را 

چندتا ازفوتبالیستها ی قدیم را  دیدم والبته تنها خوشحالیم این بود شاگردم باهمون علاقه وپشتکارقدیمی عین زمان فوتبالش  مربیگری میکرد بچه های علاقمندی رو دیدم که ازجون مایه میزاشتن

بچه هایی بااستعداد وخوب که هروقت به تیم مقابل گل میزدند به جای تشویق ازجانب تیم مقابل تحقیر میشدند

یکی بهشون میگفت راست میگید ورزشگاهتونو درست کنید یکی میگفت گوسفند بیارید این تیغ های دور زمین را  بخوره یکی میگفت توی این ورزشگاه زیبا فینال اسیا برگزارکنید یکی بهشون میگفت زندانی بیارید توی این رختکن هاتون جاشون کنید

تازه وقتی تحقیق کردم فهمیدم این بچه ها باکمترین امکانات ایران جوان بوشهر بردن پارس جم جنوبی بردن یه تیم دیگه ازشیراز بردن بیشتر بحالشون غصه خوردم حتما از اونام سرکوفت خوردن سرکوفتی که باید مسولان شهرتاریخ وتمدن وفرهنگ این شهربخورند . با زی تموم شد روز جمعه من هم تموم شد نمیدونستم خوشحال ازاین ورزشگاه بیرون بیایم یا ناراحت

ولی از فردا انقدر خواهم گفت تابگوش یکی برسد

پیشکسوت ومربی قدیمی

حضور پر رنگ اسکیت کاران کاشانی در مسابقات انتخابی تیم ملی

 اولین دوره مسابقات اسکیت فری استایل شاخه کلاسیک دستجات ازاد انتخابی تیم ملی که که در تاریخ ۱۰ دی ماه به میزبانی استان تهران در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد نمایندگان کاشان آقای مرتضی بخشیان در رده سنی زیر ۱۹ سال به مقام دوم و خانم زهره کتابچی در رده سنی بالای ۱۹ سال به مقام سوم این مسابقات دست یافتند.
 
شایان ذکراست مرتضی بخشیان نیز بعنوان بهترین بازیکن این دوره از مسابقات انتخاب شد.
 
با آرزوی موفقیت بیش از پیش برای تمام نمایندگان شهرمان کاشان در تمام عرصه های رقابتی 

‍ عقد قرارداد زندی پور با تیم فرش آسایش

به گزارش پایگاه خبری فوتسال 2020، تیم فوتسال فرش آسایش به مدیرعاملی رحمانی امروز با عقد قراردادی با علی زندی پور به عنوان سرمربی و شهریار نصر به عنوان مربی رسما فعالیت خود را در لیگ 2 کشور آغاز کرد. این تیم بعد از در اختیار گرفتن سهمیه لیگ 2 در ابتدا با علی زندی پور مربی و مدرس فوتسال ایران توافق کرد و با برنامه ریزی 4 ساله و با هدف رشد فوتسال در منطقه آران و بیدگل وارد عرصه فوتسال کشور شد تا بعد از فرش آرای مشهد شاهد حضور  دومین تولیدی فرش در زمینه فوتسال باشیم.

تیم ملی پیشکسوتان ایران با حضور حمیدرضا رنجبر کاشانی قهرمان مسابقات ۴ جانبه جام دوستی

تیم انجمن پیشکسوتان فوتبال ایران در جام دوستی با حضور کاپیتان تیم پیشکسوتان ایران آقای حمیدرضا رنجبر کاشانی قهرمان شد.
 
در این رقابتها، تیم های هلدینگ رایزکو ، هنرمندان حامی، مدیران تاثیرگذار و پیشکسوتان تیم ملی به رقابت پرداختند که در پایان تیم پیشکسوتان تیم ملی با بازیکنان: عزیزی، ادهمی، آقاجانی، خورج، نوری ، شیری، آشنا، صالح پور، اختر ، ترشیز، منصوری، موسوی ، نامجو مطلق، اکبرپور و حضور موثر بازیکن و کاپیتان کاشانی خود با مربیگری آقای ارشدی  مقام اول مسابقات را به دست آورد تا افتخاری دیگر در عرصه ورزش و فوتبال کاشان رقم زده شود.
 
آقای حمیدرضا رنجبر از فعالان و خیرین اجتماعی و ورزشی ایران است که فعالیت های بسیار زیادی در سالهای اخیر داشته و بارها با حضور موثر خود منشا خدمات ارزنده  اجتماعی و ورزشی شده است.
 
از جانب اصحاب رسانه و ورزش کاشان این موفقیت را به ایشان و دوست داران ایشان تبریک گفته و از خداوند آرزوی صحت و سلامتی داریم/کامران شاهزاده
 
ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید : salamkashan2019

دیدار مدیر باشگاه باریج اسانس کاشان با رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان

به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی باریج اسانس کاشان، امروز پنجشنبه ۲۶ مهرماه ۹۷، به مناسبت هفته تربیت بدنی، محمدرضا واعظ با محمدجواد سلامیان دیدار کرد.در ابتدای این دیدار، مدیر باشگاه باریج اسانس، ضمن تشکر از رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان و پرسنل زحمت کش آن اداره در حوزه پیشرفت ورزش شهرستان ادامه داد: از زحمات بی شائبه اداره تربیت بدنی که تمامی تیم ها و باشگاه ها را در سطح شهرستان هدفمند و ساماندهی کرده است، تشکر و قدردانی میکنم.وی در ادامه افزود: تعامل فی مابین اداره تربیت بدنی و باشگاه های ورزشی منجر به ایجاد فضایی سرشار از نشاط عمومی و اجتماعی در سطح شهرستان خواهد شد. واعظ در ادامه تاکید داشت: توجه و اهمیت دادن به ورزش در پیشگیری بیماریها و تضمین سلامت جامعه و همچنین تضمین سلامت نسل آینده نقش بسزایی ایفا می کند. مدیر باشگاه باریج اسانس اظهار  امیدواری کرد که با همکاری ، تعامل و هم اندیشی که بین هیات های محترم ورزشی و اداره تربیت بدنی با باشگاه باریج اسانس وجود دارد، بتوانیم فردایی بهتر برای کاشان را فراهم آوریم . وی در پایان با اشاره به برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت باشگاه نیز گفت: هر حرکتی به سمت جلو ،نیازمند برنامه ریزی، سازماندهی ،کنترل و نظارت است و مجموعه هایی موفق تر عمل خواهند کرد که با این دیدگاه قدم در پیشبرد اهداف خود بردارند. در ادامه، محمدجواد سلامیان ضمن تشکر و قدردانی از مدیر عامل و مدیر باشگاه باریج اسانس و کلیه پرسنل آن، به نقش و اهمیت خصوصی سازی در زمینه ورزش اشاره کرد و مسیر رو به رشد این باشگاه را نتیجه داشتن برنامه و اراده قوی دست اندرکاران شرکت داروسازی باریج اسانس در ایجاد سلامت جامعه دانست.

افتتاحیه مسابقات فوتبال پیشکسوتان آران و بیدگل یادواره شهدا و درگذشتگان فوتبالی

 
  از سری رقابتهای فوتبال پیشکسوتان آران و بیدگل تیم های سرباز نوش آباد و رسالت بیدگل در یک بازی خوب و زیبا به مصاف هم رفتند.
 
در این بازی که تجدید خاطره بازیکنان دهه های 60 و 70 بود شاهد صحنه های زیبای فوتبالی بودیم که نشان از گذشته های درخشان این دو تیم با اصالت و ریشه دار بود، هر چند از منظر نتیجه  تیم رسالت بیدگل موفق شد با نتیجه 4 بر صفر تیم سرباز نماینده شهر نوش آباد را شکست دهد و اولین پیروز رقابتهای پنج جانبه فوتبال در سال جاری معرفی شود.
 
در بازی دوم این رقابتها تیم های خوب و یکدست هما بیدگل و فجر عباس آباد بازی بسیار نزدیک و مهیجی را برای تماشاگران ارائه دادند و در پایان تیم فجر موفق شد تیم خوب و ریشه دار هما را بانتیجه 3 بر 2 شکست دهد و دومین پیروز رقابتها معرفی شود.
 
در این دیدار شاهد بازی چهره های نام آشنا و با اصالت فوتبال آران و بیدگل بودیم که در قالب فجر و هما صحنه های زیبایی از فوتبال را برای تماشاگران حاضر در ورزشگاه مرحوم خوروش به نمایش گذاشتند، لازم به ذکر است که تیم  پنجم رقابتها تیم شهدای دهنو  در این هفته با قرعه  استراحت روبرو شده است.
 
این رقابتها به همت کمیته پیشکسوتان و شخص آقای حبیب امینیان و شوارایاری محله فعال عباس آباد با هدف تجدید خاطرات و تبلور نشاط و امید در قدیمی های ورزش به خصوص فوتبال برگزار می شود و جا دارد از تمام زحمت کشان آقایان قربانی، معینی، مهدیه و آقای سیاری، نجاری ، نوحیان و خصوصا قشر زحمت کش داوری شهرستان که با صعه صدر به قضاوت مسابقات می پردازند تشکر و قدردانی کنیم.خبرنگار: کامران شاهزاده
 
ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید : salamkashan2019
 
 

‍ کلاس داوری در جه سه فوتبال در شهرستان کاشان

سلام کاشان:

‍ کلاس داوری در جه سه فوتبال در شهرستان کاشان

کمیته  داوران شهرستان کاشان در نظر دارد یک دوره کلاس داوری  فوتبال درجه سه فوتبال زیر نظر فدراسیون فوتبال در ابان  ماه ۹۷ برگزار نماید. 

شرایط لازم جهت شرکت در  کلاس

1 حداقل سن 15 سال حداکثر سن 28سال

2داشتن فیزیک و آمادگی جسمانی مناسب(قد و وزن و استیل مناسب(

مدارک لازم جهت شرکت در کلاس

1 کپی برابر اصل شناسنامه

2کپی برابر اصل پشت رو کارت ملی

3مدرک تحصیلی یا گواهی اشتغال به تحصیل برابر اصل

4دو قطعه عکس۴*۳

5واریز شهریه کلاس(200هزار تومان)

متقاضیان می توانند جهت ثبت نام با شماره زیر تماس حاصل فرمایند.

دبیر کمیته داوران

۰۹۱۳۵۷۲۲۴۹۸علیرضا سمیعی

تاریخ برگزاری کلاس آبان ماه۹۷

ثبت نام بانوان بلامانع است

خوابگاه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار میگیرد.

برای پذیرفته شدگان کلاس گواهینامه رسمی داوری از فدراسیون فوتبال صادر می گردد.

برگزاری مسابقات مچ اندازی بانوان قهرمانی شهرستان آران و بیدگل

مسابقات مچ اندازی بانوان قهرمانی شهرستان آران وبیدگل با همکاری اداره ورزش وجوانان وکمیته مچ اندازی هیات بدنسازی وپرورش اندام شهرستان آران وبیدگل گرامیداشت روز حماسه وایثار شهرستان برگزارشد.

این مسابقات در روز جمعه۲۶آذرماه سال جاری با حضور ورزشکارانی از تهران ،اصفهان،خمینی شهر کاشان،گیلان،آران وبیدگل برگزار شد   که در پایان در بخش تیمی باشگاه بدنسازی پوریا آران وبیدگل مقام اول وباشگاه آذرخش کاشان مقام دوم وباشگاه آریایی خمینی شهر مقام سوم را کسب کردند.

ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید : salamkashan2019@ 

برگزاری مسابقات کشتی آزاد جوانان استان اصفهان

همزمان با هفته دفاع مقدس مسابقات کشتی آزاد جوانان استان اصفهان در سالن ورزشگاه رفاه کارگران کاشان برگزار گردید.در این مسابقات که با حضور 148 کشتی گیر در قالب 22 نیم از شهرهای استان اصفهان برگزار گردید در مجموع 168 کشتی برگزار شد که نفرات برتر برای مسابقات کشوری انتخاب و اعزام خواهند گشت. نتایج نهایی در اوزان مختلف بدین شرح می باشد.

در وزن 57 کیلوگرم:

نفر اول حسن حاجتی از زراعتی- نفر دوم پارسا بهرام پور از شاهین شهر-نفر سوم مشترکا پویا اقبالی نژاد از اران و بیدگل و مهدی سالاروند از کاشان

در وزن 61 کیلوگرم

نفر اول امیرحسین معینی از مبارکه-نفر دوم رضا رهنما از صنایع شیر-نفر سوم مشترکا سید سجاد میراحمدی از شاهین شهر و حسین بلوری از شاهین

در وزن 65 کیلوگرم

نفر اول رضا جمشیدی فر از کاشان-نفر دوم فتح اله حیدری از چرمهین-نفر سوم مشترکا محمدحسین ظاهری از گوگر و مصطفی صادقی از شاهین شهر

در وزن 70 کیلو

نفر اول رسول سبکتکین از لنجان-نفر دوم علی القاسی از کوثر-نفر سوم مشترکا علی دهقی قمصری از کاشان و ادریس کاظمی از صنایع شیر

در وزن 74 کیلوگرم

نفراول محمدرضا باباچی از مبارکه-نفر دوم محمدرضا دبیری فرد از کاشان-نفر سوم مشترکا ابوالفضل فاضل از خمینی شهر و پارسا عنایتی از صنایع شیر

در وزن 79 کیلوگرم

نفراول غلامرضا سلیمانیان از لنجان-نفر دوم علی این علی از چرمهین-نفر سوم مشترکا مهدی رمضانی از مبارکه و امبر محمد حیدری از زراعتی

در وزن 125 کیلوگرم

نفر اول محمد نادری از زراعتی-نفر دوم پویا گرجی از خمینی شهر- نفر سوم مشترکا محمدرضا زارع از چرمهین و نوید اسکندری از صنایع شهر

در وزن 86 کیلوگرم

نفر اول علی شیران از صنایع شیر-نفر دوم امیرحسین تقی زاده از کاشان-نفر سوم  مشترکا علی اصغر خزری از شاهین و امین رفیعی از حسن اباد

در وزن 92 کیلوگرم

نفر اول سهیل جهانگیری از زراعتی- نفر دوم محمدحسین مرادی از کاشان –نفر سوم مشترکا محمدرضا فیضی از شاهین شهر و یاسر مقنی از کاشان

در وزن 97 کیلوگرم

نفر اول محمدرضا جباری از مبارکه-نفر دوم سید ابوالفضل حسینی از شاهین شهر- نفر سوم مشترکا علیرضا رفیعی از شاهین شهر و امیرحسین مهرابی از زراعتی

در پایان برگزاری این مسابقات خبرنگار ما با مصطفی میرزایی رییس هیئت کشتی استان اصفهان گفتگوی اختصاصی انجام دادند که ذیلا از نظر خوانندگان گرامی میگذرد.

خلاصه ای از رزومه مصطفی میرزایی

مصطفی میرزایی یکی از چهره های موفق کشتی استان اصفهان می باشد. نامبرده در پرونده کاری خود مربی گری تیم ملی نوجوانان ایران در سالهای 88 و 89 و مربی تیم ملی جوانان در سال 90 همچنین در سال 90 به عنوان مربی نمونه کشور انتخاب گردیده است.در حال حاضر عضو کمیته مربیان ایران-مدرس فدراسیون و دانشگاه می باشد.مدیر اسبق خانه کشتی شهدای ارتش و در حال حاضر دانشجوی دکترا می باشد. میرزایی در خصوص سطح برگزاری مسابقات ،این دوره از هر نظر نسبت به دوره قبل بهتر برگزار شد و از لحاظ دیگر مثل خواب گاه و وسیله ایاب و ذهاب، کلینیک های مربیان و داوران هم خوب بود.رییس هیئت کشتی استان اصفهان در خصوص اطلاع رسانی عمومی قبل از شروع مسابقات اظهار داشت این مسابقات از طریق صداو سیما و رادیو ورزش اطلاع رسانی شده بود و اطلاع رسانی شهرستان با هیئت کشتی هر شهرستان می باشد.مصطفی میرزایی در خصوص تعداد کشتی گیران استان اصفهان در تیم ملی گفت:بالغ بر 14 نفر در اردوی تیم ملی حضور دارند. همچنین در خصوص رتبه آوری کشتی گیران ایران استان در کشور اظهار داشت خدا را شاکریم که در رده خردسالان و نونهالان تیم های کشتی آزاد منطقه ای حائز رتبه اول شدند و آن هم با توجه به حضور تیم هایی چون همدان-کرمانشاه-کردستان و مرکزی می باشد. مصطفی میرزائی رییس هیئت کشتی استان اصفهان در پایان از وجود خیرین در زمینه های ورزشی اذعان داشت که اگر این عزیزان خیر نباشند کلا ورزش کشور از تب و تاب می افتد.خیرین در همه زمینه ها به ما کمک می کنند نمونه آن مرکز ورزشی تجدد که در اصفهان توسط خیر اقای تجدد بنا گردیده است.

این مسابقات توسط هیئت کشتی کاشان به ریاست مرتضی مقامی و با همت مهندس صدوقی و مهندس رسولی برگزار گردید در پایان مدال قهرمانان اوزان مختلف طی مراسمی ویژه توسط مسوولین و پیش کسوتان ورزشی تحویل آنان گردید.

جشنواره ورزشی پاییزه اسکیت به ایستگاه پایانی رسید

 
جشنواره ورزشی پاییزه اسکیت که با تلاش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری  و هیات اسکیت کاشان برنامه‌ریزی شده بود بعد از سه روز فعالیت گروهی اسکیت سواران، اجتماع و مسابقات طی آیینی با معرفی نفرات برتر در پیست اسکیت پارک آیت‌اله مدنی(بلوار قطب راوندی) به پایان رسید.
 
 در مراسم پایانی این رویداد ورزشی که همراه با یادبود سعید زیارتی‌یزدلی رئیس فقید هیات اسکیت کاشان و با حضور مدیران شهری، خانواده‌های ورزشکاران و علاقه‌مندان به این رشته ورزشی انجام شد، اسکیت‌سواران به حرکات ورزشی نمایشی پرداخته و از برگزیدگان رشته‎های مختلف اسکیت تقدیر به عمل آمد.
 
جشنواره ورزشی پاییزه اسکیت به سرپرستی هادی شفافی با حضور 160 اسکیت باز در رشته‌های سرعت، فری‌استایل، اگرسیو، اسکیت برد و رول‌بال با داوری شایان اکبرزاده، علی ذبیحی، نرگس خیر‌آبادی، محمد قدیری، ایمان حسن‌زاده و علی خدامیان با همکاری آکادمی اسکیت و بردجردی‌ها برگزار شد و در اختتامیه این رقابت‌ها که همراه با طناب کشی، نقاشی و عکاسی با حضور مهدی نادعلی رئیس هیات اسکیت کاشان انجام شد از اسکیت‌بازان برتر، مربیان و داوران تبجیل شد.
 
اجرای حرکات ورزشی نمایشی از میدان جهاد تا پیست اسکیت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، مسابقات نقاشی برای رده‌ی سنی زیر هشت سال با حضور 38 شرکت کننده با داوری نرگس خیرآبادی، راضیه و مرضیه انتظاری، اجرای نمایشی جذاب و ترکیبی از گروه‌های مختلف اسکیت، اسکیت برد و پارکور به همراه آتش بازی، تقدیر از قهرمانان و اهدا هدیه به تمام شرکت کنندگان و مسابقه عکاسی با موبایل با حضور 61 شرکت کننده از جمله برنامه‌های این جشنواره ورزشی سه روزه بود.
 
ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید : salamkashan2019@

افتخاری دیگر برای کاشان

شهاب محتشمیان نفر دوم مسابقات کوییز و آوکینگز 

برگزاری چهارمین دوره لیگ بازیهای رایانه ای ایران

جمعه 16 شهریور، مراسم اختتامیه چهارمین دوره لیگ بازی های رایانه ای برگزار شد و قهرمانان رشته های فیفا 2018018 PES  و کوییز و آوکینگز مشخص شدند. به گزارش روابط عمومی اتحادیه بازیهای رایانه ای ، چهارمین لیگ بازیهای رایانه ای ایران از روز سه شنبه 6 شهریور کار خود را آغاز کرد و روز جمعه 16 شهریور به کار خود پایان داد. امسال تعداد شرکت کنندگان لیگ با رشدی حدودا 70 درصدی مواجه بودند و بیش از 12 هزار نفر در این دوره شرکت کردند. در لیگ چهارم بیش از 20 هزار بازی انجام شد. و با توجه به امکان شرکت بانوان در تمامی رشته ها شاهد حضور بیش از 2000 بازیکن زن بودند. در لیگ امسال محمدجواد سیفی تبار به مقام قهرمانی رشته کلش رویال رسید و محسن گندم کار قهرمان بازی ایرانی پسرخوانده شد.

در مسابقات کانتر استرایک فینال بین دو تیم VivA  و SinisteR  برگزار شد که تیم vivA موفق شد با شکست رقیب در میان 28 تیم شرکت کننده به مقام اول مسابقات کانتر برسد. اما سرنوشت نفرات برتر رشته های کوییز اوکینگز، FIFA18 و PES2018  به روز پایانی مسابقات گره خورد.در مراسم اختتامیه چهارمین دوره لیگ بازی های رایانه ای که با اجرای مزدک میرزایی برگزار شد و با حضور حسن کریمی قدوسی مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای همراه بود.قهرمانان این رشته ها هم مشخص شدند. بر این اساس از میان 8 بازیکن نهایی رشته PES2018  که دو نفر آنها از بخش های pc و Xbox360 و شش نفر آنها از مسابقات کنسول PS4 انتخاب شده بودند، دانیال اسدی و محمدحسین عچرش به فینال مسابقات راه یافتند. نهایتا عچرش موفق شد با شکست رقیب قهرمان PES2018  ایران شود.همچنین محمد جواد تقوی موفق شد روی سکوی سوم این رشته بایستد. در رشته FIFA18  نیما صادقی و محمدکمالی بازی فینال را برگزار کردند. این بازی نهایتا به نفع نیما صادقی پایان یافت و این بازیکن موفق شد در رشته FIFA18  مقام قهرمانی را کسب کند.علیرضا بویری و محمد نوید بهوند مشترکا به مقام سوم این رشته از مسابقات چهارمین دوره لیگ بازی های رایانه ای دست یافتند. اما در نهایت و در دقایق پایانی مراسم اختتامیه شاهد برگزاری فینال پرمخاطب ترین رشته امسال یعنی بازی ایرانی کوییز آو کینگز بودیم. مهرشاد افراسیابی و شهاب محتشمیان دو شرکت کننده ای بودند که موفق شدند پس از مجموعه ای بازی نفس گیر در میان بیش از پنج هزار شرکت کننده به مسابقات فینال برسند. نهایتا مهرشاد افراسیابی توانست در یک رقابت حساس و هیجان انگیز رقیب خود شهاب محتشمیان را شکست دهد و به عنوان قهرمان رشته کوییز آو کینگز شناخته شود.بابک رامین نیا مقام سومی این رشته را به خود اختصاص داد.

روزی که میزبان هم حریف شیر بچه های فوتسال آران و بیدگل نشد

 
امید پیروز کویر آران و بیدگل 3
شهرداری رشت    3
 
 
به گزارش پایگاه خبری فوتبال ایران از شمال استان اصفهان در آران و بیدگل از سری رقابتهای فوتسال لیگ برتر امیدهای کشور تیم پر امید آران و بیدگل در مقابل میزبان رقابتها به تساوی دست یافت.
 
 
در روزی که میزبان با تمام امکانات و امتیازات در مقابل سخت کوشی و اتحاد امیدهای آران و بیدگل کاری از پیش نبرد تا تیم فوتسال آران و بیدگل با اعتماد به نفس بیشتر به ادامه مسابقات ادامه دهد.
 
در این دیدار نزدیک و سخت میزبان تمام تلاش خود را کرد تا پیروز شود ولی تلاش تیمی و تاکتیک های اصولی در پایان نتیجه برابر 3 را رقم زد و این تیم امید پیروز کویر آران و بیدگل نماینده استان اصفهان در لیگ برتر فوتسال کشور بود که نماینده شهر باران را در شهر خود زمین گیر کرد.کامران شاهزاده
 
ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید : salamkashan2019@ 

باشگاه کارگران قهرمان مسابقات کشتی آزاد کاشان شد

مسابقات کشتی آزاد باشگاههای کاشان با حضور ۱۸۳ کشتی گیر در قالب هشت تیم در ورزشگاه امیر کبیر برگزار شد که در پایان باشگاه کارگران کاشان با کسب ۲۵۸ امتیاز قهرمان این دوره از مسابقات شد تیم های امیر کبیر با ۱۷۹ امتیاز و انقلاب با ۱۶۳ امتیاز مقامهای دوم و سوم را کسب نمودند .این   مسابقات در رده سنی نوجوانان ،جوانان و بزرگسالان در اوزان مختلف برای شناختن قهرمان خود با بیش از ۳۰۰ مسابقه به کار خود پایان داد .همچنین در حاشیه این مسابقات از مدال آوران کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی کشور تجلیل بعمل آمد .در مسابقات کشتی قهرمانی کشور در رده سنی خردسالان که در کرمانشاه برگزار شد استان اصفهان موفق به کسب چهار مدال گردید که ۳ مدال آن سهم کشتی گیران خرد سال کاشانی بود

فرشاد بلفکه مقام اول کشور در کشتی فرنگی در وزن ۷۷ کیلو گرم

سامان قنبری مقام سوم کشوری در کشتی آزاد در وزن ۶۲ کیلو گرم

علیرضا جلفایی مقام سوم کشوری در کشتی آزاد وزن ۴۲ کیلو گرم

همچنین محسن فهیمی فرد در المپیاد دانشجویان کشور موفق به کسب مقام قهرمانی در وزن ۶۵ کیلو گرم رشته آزاد شد

رئیس هیات: آقای مرتضی مقامی ، نایب رئیس هیات ،سرپرست فنی و داور بین‌المللی کشتی کاشان :مهدی صدوقی

داوران مسابقه:احسان ثابتی. حامد انتظاری. حسینعلی رسولی. محمد عربیان. مهدی امامی. جدول نویس:جواد قربانی

عوامل اجرایی:امیر دشتبان. حسین حجتی. قدرت اله عربیان.

پیروزی تیم هندبال مهرگان کاشان در برابر تیم چمران لارستان

 
تیم هندبال مهرگان کاشان تیم حاضر در لیگ دسته یک کشور در چهارمین و دیدار خود در شهر گرمسار در مقابل تیم چمران لارستان با نتیجه ۲۸ بر ۲۶ به پیروزی دست یافت و به مرحله بعدی این مسابقات راه پیدا کرد.
با آرزوی موفقیت بیش از پیش برای تمام نمایندگان شهرمان کاشان در تمام عرصه های رقابتی 
 
ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید : salamkashan2019@

موفقیت آقای کرمی

موفقیت اقای کرمی دركسب مقام نايب قهرمانی كشور، كسب سهميه انتخابی تيم ملی وسهميه جام بين المللی تختی راصمیمانه تبریک عرض میکنیم.

روابط عمومی دفتر نماینده مجلس شورای اسلامی

برنامه هفته یازدهم لیگ برتر ایران

درخشش تیم های تکواندو و دوبل آزاد بدمینتون دانشگاه در المپیاد دانشجویان وزارت بهداشت

 

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، از درخشش تیم های تکواندو و دوبل آزاد بدمینتون دانشگاه در سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر حمیدرضا گیلاسی افزود: در این مسابقات، محمدامین آبکار عضو تیم تکواندو دانشگاه در وزن سوم و محمدحسین گل افشان در وزن ششم توانستند مدال برنز این مسایقات را کسب کنند.وی، در ادامه با اشاره به شرکت ۲۴ تیم دو نفره در رشته بدمینتون در این مسابقات تصریح کرد: تیم های دو نفره دانشگاه های علوم پزشکی تبریز و اصفهان به ترتیب مقام های اول و دوم و تیم‌های دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و کاشان به صورت مشترک به مقام سوم دست یافتند.معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه ادامه داد: علی زمانیان و حسین داوری عضو تیم بدمینتون توانستند در دوبل آزاد مدال برنز را کسب کنند.گفتنی است سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از تاریخ يكم لغایت هشتم در تبریز برگزار شد.

 

جدول رده‌بندی لیگ برتر پس از پایان هفته دهم

به مناسبت عید قربان انجام می شود: برگزاری مسابقه دو و میدانی در کاشان

معاونت ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، از برگزاری مسابقه "دو و میدانی" به مناسبت عید قربان در کاشان خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، سجاد مظفری تبار با اعلام این خبر گفت:  با توجه به اینکه برگزاری اینگونه مسابقه ها، موجب شناخت استعدادهای بالقوه و کسب موفقیت بیشتر ورزشکاران درسنین و در سطوح بالاتر می شود، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و مجمع محبان اهل بیت (ع) اقدام به برگزاری مسابقه"دو و میدانی" ویژه سنین 8 تا 12 سال نمود. 
سجاد مظفری تبار ضمن اشاره به اینکه آخرین مهلت ثبت نام در این مسابقه سه شنبه 30 مرداد ماه می باشد، هدف از برگزاری مسابقه"دو و میدانی"را ایجاد انگیزه در کودکان و نوجوانان، شناخت استعداد ها در این رشته ورزشی و همچنین ارتقای سطح ورزشکاران در جهت اعزام آنان به مسابقات استانی و کشوری دو و میدانی عنوان کرد. 
وی ضمن دعوت از علاقه مندان جهت حضور در این مسابقه، خاطر نشان کرد: مسابقه "دو و میدانی"صبح چهارشنبه مقارن با عید قربان از ساعت 7:30 آغاز شده و شرکت کنندگان با پیمودن مسیر 2 کیلومتری از چهار راه آیت اله کاشانی به سمت خیابان باب الحوائج با یکدیگر به رقابت می پردازند.  
معاون ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در پایان ضمن تاکید براینکه دویدن تاثیر زیادی در حفظ تقویت سلامت جسم و روان آنان دارد افزود: به نفرات برتر جوائز نفیسی اهدا خواهد شد و جایزه نفر اول این مسابقه یک دستگاه دوچرخه می باشد. 
 
 

کارشناسی داوری دیدار تیم های استقلال و سپاهان

دزفولی کارشناس داوری فوتبال کشورمان در مورد قضاوت داور دیدار استقلال و سپاهان گفت: این بازی درگیری های فیزیکی زیادی داشت ولی به گونه ای نبود که برای داور دردسر ایجاد کند، تیم استقلال 16 بار خطا کرد و سپاهانی ها 11 بار مرتکب خطا شدند.
 
دزفولی در خصوص صحنه دقیقه 56 که فرشاد احمدزاده با مدافع استقلال برخورد داشت و اعتراض به خطای پنالتی داشت گفت: در این صحنه تصمیم داور بدلیل اینکه هر دو بازیکن در موقعیت تنه به تنه قرار داشتند درست بود و خطایی رخ نداد.
 
دزفولی در پایان در خصوص صحنه برخورد نورافکن با مدافع استقلال در محوطه جریمه استقلال گفت: این صحنه شبیه سازی بود و خطایی صورت نگرفت.
 

"تیم فوتسال آرمان سیلک کاشان در آستانه ی قهرمانی کشور"

مسابقات جام حذفی فوتسال باشگاه های کشور به ایستگاه آخر رسید ونماینده ی کاشان تیم آرمان سیلک باید با تیم مقاومت تهران دیدار پایانی وفینال را برگزار نماید تا چهره ی قهرمان جام حذفی فوتسال کشور که به نوعی دومین جام معتبر فوتسال کشور محسوب میشود معلوم گردد.طبق قرعه کشی انجام شده مسابقه ی فینال روز چهارشنبه۵/۳۱ به میزبانی کاشان ودر سالن تختی کاشان برگزار خواهد شد وتیم آرمان سیلک از شانس خوبی برای قهرمانی برخوردار است.در مرحله ی نهایی این مسابقات نماینده ی کاشان در دو دیدار رفت وبرگشت موفق شد با نتیجه ی ۵ بر۴ تیم قدرتمند نفت آبادان را مغلوب کند ودر مرحله ی نیم نهایی نیز در مجموع دو دیدار رفت وبرگشت۶بر ۵ تیم پرقدرت اتحاد برنای ورامین را پشت سر گذاشت تا به فینال مسابقات راه یابد.این مسابقات که از اسفند۹۶ شروع شده است به روز های پایانی خود نزدیک میشود.مدیر تیم فوتسال آرمان سیلک جناب مهندس مهدیزاده با اعلام این موضوع که این موفقیت با تلاش قابل تحسین بازیکنان وکادر فنی در طی یک سال تمرین وتحمل سختی های فراوان حاصل شده و با حمایت مسئولانه ودلسوزانه ی هیئت فوتبال و حامیان وخیران متعددی حاصل شده است.بازیکنان این تیم عبارتند از:امیرعباس علایی،جواد دشنگی،وحید صادقی،حسین بابایی،محمد یزدی،علی جانجانی،محمد حسین توانا،مهدی الوانکاریان،محمد جواد حسینی،آرش زمانی،علیرضا کریمی،مهدی رستمی ها،ابوالفضل عیانی،امیرحسین خدادادی،سعید حلواچی،سلمان فارسی،محمد امین رحیمی،مهدی جعفری،محمدامیر کریمی،ابوالفضل احمدی،محسن فتاحی، سعید جلالی،سرمربی؛وحید اکرمی نژاد.سرپرست؛احمد تصدیقی.

درخشش بوکسورهای نونهال و نوجوان کاشانی

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کاشان، تیم اعزامی ۹نفره بوکسور های نونهالان و نوجوانان کاشان به مسابقات قهرمانی استان موفق به کسب ۶ مدال رنگارنگ شدند.
 تیم ۹ نفره بوکس نونهالان و نوجوانان شهرستان کاشان به سرپرستی جواد استادی اعزامی به مسابقات قهرمانی استان که در تاریخ ۱۸و ۱۹ و۲۰ آذر ماه در محل ورزشگاه تختی اصفهان برگزار شد با کسب ۲ مدال طلا و ۴ مدال برنز  با دست پر به خانه بازگردد.
مدال آوران بوکس شهرستان کاشان در مسابقات قهرمانی استان :
 *نوجوانان:* 
محمد سجاد آقاجانی  *سوم* 
عباس آلوچه ای  *سوم* 
قاسم مجرد  *سوم* 
محمد رضا خزایی  *سوم* 
 
 *نونهالان:* 
امیرسهیل آبیار *اول* 
سپهر آبیار *اول*

کسب کاپ قهرمانی نهمین المپیاد بازیهای بومی محلی شهرستان کاشان توسط تیم راوند

 

 

نهمین المپیاد بازیهای بومی محلی شهرستان کاشان تحت عنوان جام خبرنگار با حضور بیش از۴۵۰نفر از ورزشکاران در بوستان شهدای راوند ساعت۱۷تا۲۱برگزار گردید.

در پایان مسابقات از تمامی عزیزانی که در این دوره مسابقات مقام اورده بودند به رسم یادبود مدال و کاپ ولوح و هدایایی توسط سیدعلی افراشی ریئس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی کاشان اهدا گردید.

هدف برگزاری این دوره از المپیاد علاوه بر ترویج و احیای بازیهای بومی محلی در شهرستان انتخاب تیم منتخب کاشان برای شرکت در  مسابقات استان اصفهان اعلام گردید.در پایان ضمن تقدیر و تشکر از فرمانداری ویژه کاشان،ریاست محترم اداره ورزش و جوانان کاشان و خانه ورزش راوند و مدیریت شهرداری منطقه پنج کاشان ناحیه سه راوند برترین های این دوره از مسابقات به شرح ذیل اعلام میشود:

تیرکمان سنتی بانوان:

۱-آسیه نراقی

۲-مهسا رسمی

۳-راضیه نراقی

طناب کشی -۷۵کیلو گرم:

۱-فاطمه صفدری

۲-طاهره قطبی

۳-سمیه میرزایی و محدثه کفاش

لی لی بانوان:

۱-نفیسه درخت شان

۲-فاطمه میرزایی

۳-مینا حیدری

یک قل دوقل:

۱-لیلا خدابخش

۲-ناهید سلطانی

۳-مرضیه سادات حسینی

دال پلان:

۱-نرگس مریدی

۲-زهرا برقی

۳-مریم صالحی

هفت سنگ مهارتی:

۱-حدیثه اسلامی

۲-ریحانه رئوفی

۳-ریحانه یگانه،رباب جبیبی

داوران خانم ها:خانم ها جعفری،زارع،میرزایی،گرامی، حسینی

و در بخش آقایان

الختر:

۱-محمد رضا زینلی

۲-محسن غلامحسینی

۳-علیرضا میرزایی

دال پلان

۱- رسول رسولیان

۲-معین نوروزی

۳-پورقاضی

هفت سنگ:

۱-امیر عباس فکری

۲-فرشاد مختاریان

۳-محمد حسین غلامحسینی

تیرکمان سنتی:

۱-علی محمد نادی

۲-علی اکبر پور قاضی

۳-علی آخوندی

لی لی مرحله ایی:

۱-امیر حسین سرمستی

۲-رضا بابکی

۳-علیرضا تال

چوب کشی -۱۲۰کیلوگرم

۱-محمد نوروزی

۲-سید حسین سیروس نژاد

۳-ابوالفضل موغاری

چوب کشی -۸۰کیلوگرم

۱-مرتضی رحیمیان

۲-شهرام ملکی

۳-رضا رضایی

داوران بخش آقایان:

آقایان سید ماشالله طالبیان،مجتبی سرمستی،علیرضا ناظمی

درپایان این دوره از مسابقات تیم راوند با کسب ۱۷۵امتیاز اول

تیم آب شیرین با کسب

۱۵۰ امتیاز مقام دوم

و تیم جوینان با کسب ۱۴۵امتیاز مقام سوم را کسب نمودند.

لیگ برتر والیبال جوانان باشگاه‌های ایران در کاشان آغاز شد

رقابت‌های لیگ برتر والیبال جوانان باشگاه‌های ایران در بخش پسران روز شنبه با انجام ۶ مسابقه در سالن‌های ورزشی جهان پهلوان تختی و شهدای اردهال کاشان آغاز شد.

رییس اداره ورزش و جوانان کاشان اظهار داشت: مسابقه‌های لیگ برتر والیبال جوانان باشگاه‌های ایران با حضور ۱۴ تیم در ۲ گروه هفت تیمی به مدت ۱۰ روز برگزار می‌شود که تیم‌های سایپا تهران، آذرباتری ارومیه، راه‌یاب ملل مریوان، مس رفسنجان، شهرداری ارومیه، شهرداری گنبد و شهرداری رامسر در گروه نخست رقابت می‌کنند.

محمدجواد سلامیان‌زاده افزود: در گروه دوم نیز تیم‌های پیکان تهران، فولاد سیرجان، هراز آمل، پاس گرگان، شهداب یزد، سپاهان اصفهان و شهرداری ورامین به مصاف یکدیگر می‌روند.

در نخستین روز این رقابت‌ها و از گروه نخست، تیم‌های سایپا تهران و آذرباتری ارومیه با نتایج مشابه سه بر صفر به ترتیب مقابل تیم‌های شهرداری گنبد و شهرداری ارومیه پیروز شدند و تیم راه‌یاب ملل مریوان با حساب سه بر یک از سد مس رفسنجان گذشت.

در گروه دوم نیز تیم‌های فولاد سیرجان، پاس گرگان و پیکان تهران با نتایج مشابه سه بر یک به ترتیب بر تیم‌های شهداب یزد، هراز آمل و سپاهان اصفهان غلبه کردند.

تیم‌های شهرداری رامسر و شهرداری ورامین در روز نخست استراحت داشتند.

در پایان مرحله مقدماتی این رقابت‌ها، چهار تیم برتر هر گروه به مرحله حذفی صعود می‌کنند.

حسن فتاحی رییس هیات والیبال کاشان به عنوان سرپرست کل، اصغر حاجی کاظمی ناظر داوری و احمد دامغانی‌نژاد و فریبرز مرادیان به عنوان ناظر فدراسیون در این مسابقه‌ها فعالیت دارند.کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر، پرجمعیت‌ترین شهر اصفهان پس از مرکز این استان و بیست و هشتمین شهر پرجمعیت ایران محسوب می‌شود و تا پیش از شیوع کرونا در سال گذشته نزدیک به ۱۴ هزار ورزشکار سازمان‌یافته فعال در ۴۰ رشته ورزشی داشت.ایرنا

مسابقات واليبال روستايي استان اصفهان

اين مسابقات طي روزهاي٢٨ و٢٩ تيرماه جاري

با حضور ٢٦ تيم وبه ميزباني شهر كامو وچوگان 

وبا سطح فني روز اين رشته جذاب وپر طرفدار ؛

برگزار خواهد شد.

 

ورود تيمها به شهر كامو وچوگان  از ساعت ١٥روز پنج شنبه ٢٨تيرماه ومراسم قرعه كشي  ساعت ١٦همانروز  وافتتاح رسمي مسابقات با حضور مردم ومسئولين ؛

ساعت ١٧روز پنج شنبه ٢٨تيرماه ودر سالن امام علي ع خواهد بود.

 

کاشان میزبان لیگ برتر والیبال جوانان کشور شد

 
محمدجواد سلامیان زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به برگزاری مسابقات لیگ برتر والیبال جوانان کشور در کاشان اظهار داشت: این دوره از مسابقات با حضور 14 تیم از سراسر کشور و در دو گروه و در سالن جهان پهلوان تختی و شهید اردهال کاشان برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه تیم ها در دو گروه هفت تایی تقسیم می‌شوند، افزود: در گروه نخست سایپا تهران، آذرباتری ارومیه، راه یاب ملل مریوان، مس رفسنجان، شهرداری ارومیه، شهرداری گنبد و شهرداری رامسر قرار دارند.
 
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کاشان ضمن اشاره به تیم‌های گروه دوم لیگ برتر والیبال جوانان کشور ابراز داشت: در این گروه پیکان تهران، فولاد سیرجان ، هراز آمل، پاس گرگان، شهرداری یزد، سپاهان اصفهان و شهرداری ورامین قرار دارند.
 وی با بیان اینکه تیم ها در محل از پیش تعیین شده مستقر شدند، گفت: قرعه‌کشی این دوره از مسابقات لیگ برتر والیبال کشور در محل هتل امیرکبیر کاشان با حضور مسئولان کشوری از فدراسیون والیبال برگزار شد./تسنیم

صعود تیم فوتبال استقلال کاشان به لیگ دسته یک

مسابقات مرحله نهایی فوتبال زیرگروه کشور در گروه 5 با حضور تیم های مقاومت تهران ، مدرسه عالی مشهد ، سنگ آهن بافق ، هماراهیان گلستان به میزبانی استقلال در شهرستان کاشان با انجام 10 بازی در استادیوم شهید فکری برگزار گردید که در پایان تیم استقلال موفق گردید به لیگ دسته یک جوانان صعود نماید که این اتفاق برای اولین مرتبه در فوتبال کاشان اتفاق افتاده است . بازیکنان تیم استقلال در این دوره از مسابقات عبارتند از :

1 – حسین ابراهیمی ، 2- امیر حسن الهویرن پور ، 3- حامد رضایی ، 4- حسین موسوی ، 5- علیرضا حلاجی ، 6- امیرحسین رضایی ، 7- علی پیشباز ، 8- حسن کرمانشاهی ، 9- امین علیپور ، 10- محمدرضا طحان ، 11- سید علی ثنایی ، 12- مرتضی چشم پاک ، 13- محمد باقر زاده ، 14- علی زاهدی ، 15-علی دارچه ، 16- ابوالفضل براتی ، 17- محمد نیازی ، 18- علیرضا موسوی ، 19- حسین عباسی ، 20- مهدی دهقانی ، 21- صادق باقری ، 22- محمد مومن     ،    سرمربی : مرتضی کافی زاده ، مربی دروازه بان ها : مهران مازندرانیان ، مدیر فنی : نادر مهربان نواز ، مدیر تیم های پایه : مجید رهبر نژاد

جشنواره گل در بازی فوتبال پیشکسوتان استقلال ایران و باشگاه پیشکسوتان آران و بیدگل در هوای مطبوع پاییزی آران و بیدگل

 
به گزارش پایگاه خبری فوتبال ایران از شمال استان اصفهان در آران و بیدگل، عصر جمعه ورزشگاه بزرگ امیرکبیر نوش آباد میزبان تیم های فوتبال پیشکوتان استقلال ایران و پیشکسوتان آران و بیدگل بود که در پایان با رد و بدل شدن 10 گل به پایان رسید.
 
در این دیدار زیبا و پرگل تیم استقلال موفق شد با بازیکنان آماده خود 8 گل توسط مهدی صالح پور 3 گل، ادموند اختر 1 گل، علیرضا اکبرپور 1 گل، بهمن طهماسبی 1 گل، شاهین خیری 1گل و مصطفی اردستانی 1 گل  وارد دروازه پیشکسوتان آران و بیدگل کند و تیم میزبان (باشگاه پیشکسوتان آران و بیدگل)  هم 2 گل توسط علیرضا کویری به ثمر رساند.
 
این بازی به مناسبت بزرگداشت فوتبالیست های فقید آران و بیدگل و روز پرستار در حضور تماشاگران، مسئولان فوتبالی شهرستان، بازیکنان و داوران قدیمی فوتبال شهرستان  برگزار شد و جدا از نتیجه شاهد برخوردهای زیبای ورزشی از سوی دو تیم بودیم که صحنه هایی جالب در ورزشگاه امیرکبیر نوش آباد را برای تماشاگران به وجود آورد.
 
جا دارد در پایان از مسئولان برگزاری مسابقه به خصوص خیر بزرگوار و عاشق ورزش و فوتبال جناب آقای مهدی ذکاری و همراه همیشگی ایشان آقای حسین بیک و آقای مسعود اولیایی که در این چند روز به خصوص روز مسابقه زحمات طاقت فرسایی متحمل شدند تشکر شود که به پویایی و نشاط جوانان شهرستان کمک می کنند.
 
در حاشیه این بازی شاهد تجلیل از سالها فعالیت فوتبالی مرد خوش اخلاق و دوست داشتنی فوتبال آران و بیدگل آقای حبیب الله آزادپور بازیکن اسطوره ای فوتبال آران و بیدگل و همچنین   خداحافظی یکی از داوران باسابقه و زحمت کش فوتبال شهرستان آران و بیدگل در عرصه شهرستان و استان اصفهان آقای احسان چاقیان بودیم که پس از چند دهه قضاوت امروز در ثانیه های پایانی از قضاوت در بازی فوتبال به شکل زیبایی خداحافظی کردند.
 
جا دارد از مسئولان بزرگوار پیشکسوتان استقلال به خصوص آقای محمد نوری، آقای جعفری و..... که با نهایت صبر و حوصله به این بازی زیبا کمک کردند قدردانی شود و از تمام بازیکنان تیم استقلال به خاطر بازی محکم و خوبشان که روز خوبی را رقم زدند تشکر می کنیم.
خبرنگار: کامران شاهزاده

سفر ۳۰۰ میلیونی مدیران فوتبال به ایتالیا

این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد. این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد.

ادامه مطلب: سفر ۳۰۰ میلیونی مدیران فوتبال به ایتالیا

راز پیروزی مقابل پیکان از زبان فرهاد مجیدی

 
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: در مورد بازی فکر می‌کنم در هر دو نیمه تیم برتر بودیم و به بازیکنانم بابت فوتبال خوبی که ارائه کردند خسته نباشید می گویم.
 
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ فرهاد مجیدی بعد از پیروزی ۳ بر صفر مقابل پیکان در نشست خبری اظهار داشت: در مورد بازی فکر می‌کنم در هر دو نیمه تیم برتر بودیم و به بازیکنانم بابت فوتبال خوبی که ارائه کردند خسته نباشید می‌گویم. امیدوارم از بازی‌های آینده هم روحیه تهاجمی داشته باشیم.
وی ادامه داد: از تمام بازیکنانم راضی هستم. امروز بازی مالکانه و خوبی انجام دادیم و تیم برتر بودیم. هر دو بازیکن خارجی فوق العاده هستند. بخصوص ژستد با اینکه امروز گل نزد اما بهترین بازیکن زمین بود.
مجیدی افزود: با بازیکنانم صحبت کردم. این بازی با پیکان تمام شده است. از فردا تمام تمرکزمان روی مسابقه با سپاهان است و بازی سنگینی خواهیم داشت. بازیکنانم باید خودشان را آماده کنند تا آن بازی را هم پیروز شویم.
سرمربی استقلال در پایان گفت: خوشحالم که تیمم در ۹ بازی تنها دو گل دریافت کرده است که آن هم روی ضربات ایستگاهی بوده است. روی ضربات ایستگاهی کار کردیم چون سر زن های خوبی داریم. امروز بچه ها به نحو احسن از ضربات ایستگاهی استفاده کردند. با دریافت دو گل در ۹ بازی از فاز دفاعی راضی هستم ولی باید در فاز هجومی بهتر باشیم.

قهرمانی احسان حدادی در مسابقات آمریکا

این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد. این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد.

ادامه مطلب: قهرمانی احسان حدادی در مسابقات آمریکا

تیم والیبال بانوان باریج اسانس بر مهرسان غلبه کرد

 به گزارش روابط عمومی باشگاه باریج اسانس کاشان ، در هفته هفتم بازی لیگ برتر والیبال زنان تیم والیبال باریج اسانس کاشان به سرمربی‌گری فرزانه شعبان خمسه در کاشان به مصاف تیم مهرسان رفت. شاگردان خمسه در ست اول بازی را با نتیجه 25 بر 16 به سود خود پایان دادند و در ست دوم با نتیجه 25 بر 21 بر تیم حریف غلبه کردند تیم والیبال زنان باریج اسانس کاشان در ست سوم با نتیجه 25 بر 15 نتیجه را به نفع خود به پایان برد و در مجموع با نتیجه سه بر صفر به پیروزی رسید. این دیدار را نرگس افشین و راحله اکبرزاده داوری کردند و شهناز برادران مهاجری و زهرا قویدل به عنوان ناظر داور و ناظر فنی قضاوت و نظارت بر این بازی را برعهده داشتند.

افتتاح خانه بیلیارد اصفهان در سال 97

این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد. این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد.

ادامه مطلب: افتتاح خانه بیلیارد اصفهان در سال 97

لیگ دو میدانی

مقام سوم لیگ دو و میدانی کشور برای ورزشکار آران و بیدگل
 
به گزارش پایگاه خبری ورزش ایران از تهران، عصر یکشنبه از سری مسابقات لیگ دو و میدانی کشور آقای علی رمضانی پرتاب گر آران و بیدگلی مقام سوم کشور را به دست آورد.
 
 
این مسابقه که در مجموعه انقلاب تهران برگزار شد در ماده پرتاب نیزه آقای علی رمضانی با پرتاب 68 متر و 74 سانتی متر پس از نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی و صنعت مس کرمان مدال برنز را به دست آورد و نماینده شایسته آران و بیدگل در تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان شد.
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه ورزش ایران بیست چهارمین دوره مسابقات لیگ دو و میدانی کشور امروز و فردا با رقابت های آقایان و بانوان ادامه پیدا خواهد کرد که خانم ریحانه مبینی رکورد دار پرش طول ایران از آران و بیدگل به مصاف حریفان خود خواهد رفت تا از عنوان خود دفاع کند.
 
 
رشته دو و میدانی در آران و بیدگل در سالهای دور شاهد قهرمانان بزرگی بود همچون حاجی باقری و آقای حسن بادپی که در چندین دوره آقای بادپی با پرورش و کشف استعدادهای دو و میدانی خدمت بزرگی به ورزش استان و حتی کشور کرده و امید است حمایت بیشتر از این مربی صورت گیرد.
 
خبرنگار: کامران شاهزاده

پتانسیل بسیار بالایی اصفهان در هندبال

این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد. این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد.

ادامه مطلب: پتانسیل بسیار بالایی اصفهان در هندبال

لیگ دو میدانی

مقام سوم لیگ دو و میدانی کشور برای ورزشکار آران و بیدگل

 

به گزارش پایگاه خبری ورزش ایران از تهران، عصر یکشنبه از سری مسابقات لیگ دو و میدانی کشور آقای علی رمضانی پرتاب گر آران و بیدگلی مقام سوم کشور را به دست آورد.

 

 

این مسابقه که در مجموعه انقلاب تهران برگزار شد در ماده پرتاب نیزه آقای علی رمضانی با پرتاب 68 متر و 74 سانتی متر پس از نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی و صنعت مس کرمان مدال برنز را به دست آورد و نماینده شایسته آران و بیدگل در تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان شد.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه ورزش ایران بیست چهارمین دوره مسابقات لیگ دو و میدانی کشور امروز و فردا با رقابت های آقایان و بانوان ادامه پیدا خواهد کرد که خانم ریحانه مبینی رکورد دار پرش طول ایران از آران و بیدگل به مصاف حریفان خود خواهد رفت تا از عنوان خود دفاع کند.

 

 

رشته دو و میدانی در آران و بیدگل در سالهای دور شاهد قهرمانان بزرگی بود همچون حاجی باقری و آقای حسن بادپی که در چندین دوره آقای بادپی با پرورش و کشف استعدادهای دو و میدانی خدمت بزرگی به ورزش استان و حتی کشور کرده و امید است حمایت بیشتر از این مربی صورت گیرد.

 

خبرنگار: کامران شاهزاده

قهرمانی احسان حدادی در مسابقات آمریکا (4)

این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد. این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد.

ادامه مطلب: قهرمانی احسان حدادی در مسابقات آمریکا (4)

روان سازی ترافیک

مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان:

روان سازی ترافیک با فرهنگ سازی در استفاده از حمل و نقل عمومی میسر است

 

محمد حسین واحدیان مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با مهدی پاکروان رئیس پلیس راهور کاشان دیدار کرده و پیرامون همکاری‌های مشترک و مباحث آموزش شهروندی در حوزه ترافیک به گفتگو نشستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، مدیر عامل سازمان در این دیدار گفت: سازمان حوزه کاری وسیعی دارد و اقدامات فراوانی در راستای خدمات رسانی شایسته به شهروندان انجام می‌دهد که یکی از آن‌ها برگزاری برنامه‌های متنوع در رابطه با آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی و همچنین عبور و مرور است.

واحدیان گفت: در حوزه فرهنگ شهروندی موضوعات زیادی در دستور کار سازمان قرار دارد و تلاش می‌کنیم تا با انجام فعالیت‌های مختلف برای تبدیل الگو به رفتار موضوعات نظم و انضباط ترافیکی و رعایت حق تقدم عابران پیاده فرهنگ سازی کنیم.

وی با اشاره به بافت تاریخی کاشان،  عرض کم معابر و خیابان‌ها و گسترش شهرنشینی که باعث بوجود آمدن ترافیک شده، ساخت پیاده راه‌ها، تشویق مردم به استفاده از حمل و نقل عمومی و دوچرخه را در رفع معضل ترافیک و کاهش آلودگی هوا بسیار موثر دانست.

مدیر عامل سازمان یادآور شد: در کنار توجه به مسیرهای پیاده در درون بافت تاریخی شهر تلاش می‌کنیم تا با  انجام برنامه‌های متنوع در جهت آموزش شهروندی پیرامون روان سازی ترافیک و کاهش حوادث رانندگی گام برداریم.

واحدیان با قدردانی از فعالیت پلیس راهور بویژه در برنامه‌های سازمان نظیر دوچرخه سواری، دو همگانی و پیاده روی ، کار در این حوزه را سخت دانست و افزود: پلیس راهور در کنار مدیریت شهری نقش مهمی در انجام هر چه بهتر برنامه‌ها و فعالیت‌ها ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه به دنبال فرهنگ سازی برای رفع و روان سازی مشکلات ترافیکی در سطح شهر هستیم تا با اجرای برنامه‌های متنوع به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم، تعامل با پلیس راهور را مثبت ارزیابی و بیان کرد: این تعامل فرصت مناسبی برای تشکیل کارگروه فرهنگ و رفتار ترافیکی و انجام کارهای ارزنده فرهنگی است.

قهرمانی احسان حدادی در مسابقات آمریکا (5)

این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد. این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد.

ادامه مطلب: قهرمانی احسان حدادی در مسابقات آمریکا (5)