وبسایت خبری سلام کاشان
خرید لوازم بهداشتی ساختمان

تثبیت و ماندگاری پایتختی نهج البلاغه برای کاشان حیاتی است

تثبیت و ماندگاری پایتختی نهج البلاغه برای کاشان حیاتی است

علی تمنایی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در سفر به کاشان با دکتر محمد شریف زارعی فرماندار ویژه کاشان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان؛ دکتر محمد شریف زارعی فرماندار ویژه کاشان در دیدار با علی تمنایی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به نقش پر اهمیت و با ارزش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: کاشان از جنبه های مختلف زمینه ساز بسیاری از مسائل دینی و ارزشی است و از این شهر، فرهنگ سازی صادر می شود.

وی، افزود: نگاه فرهنگی مردم کاشان نگاه عمیقی است و انتظارات عمیقی هم دارند. مراکز فرهنگی متعدد، گروه های جهادی، کانون ها، هیأت ها و ... در فعالیت های خود عاشقانه و با جدیت کار می کنند و نسبت به مسائل ارزشی و فرهنگی اهتمام دارند. بنابراین جهت دهی، برنامه ریزی و انسجام میان آنها ضروری است.

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی کاشان، تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی، بنیان اندیشه های جاری فرهنگی در هر شهر است و کارگروه هایی تخصصی در شورای فرهنگ عمومی کاشان برای پیشبرد امور راه اندازی شده و فعال سازی آنها می تواند تأثیرگذار باشد.

فرماندار ویژه کاشان همچنین با اشاره به انتخاب کاشان به عنوان پایتخت نهج البلاغه ایران، تثبیت و ماندگاری این افتخار را برای کاشان حیاتی دانست و افزود: ماندگاری پایتختی در کاشان توأم با برکات زیادی برای این شهر و کشور خواهد بود.

علی تمنایی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این دیدار با بر شمردن شاخص های ویژه کاشان در سطح استان، گفت: در خصوص حمایت همه جانبه از فعالیت های فرهنگی هنری و قرآنی کاشان آمادگی داریم و معتقدیم کاشان شهری در تراز ملی است.

گفتنی است، این دیدار شامگاه سه شنبه 28 تیرماه با حضور علی تمنایی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، اصغر مختاری مسئول امور شهرستان های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی‌محمد سرجه‌پیما رئیس انجمن سینمای جوانان کاشان همزمان با آیین پایانی دوازدهمین هفته فیلم و عکس کاشان انجام شد.

برگشت به بالا