وبسایت خبری سلام کاشان
خرید لوازم بهداشتی ساختمان

‍ زیرساخت‌های گردشگری آران وبیدگل متناسب با ظرفیت‌های موجود نیست

‍ زیرساخت‌های گردشگری آران وبیدگل متناسب با ظرفیت‌های موجود نیست

علی اکبر رضایی با اشاره به اینکه گردشگری یک صنعت پربازده برای توسعه هر منطقه است، اظهار داشت: شهرستان آران و بیدگل در حوزه‌های مختلف گردشگری از جمله صنعتی، طبیعی، مذهبی و غیره شاخص است.

وی با بیان اینکه کویر آران و بیدگل یک اثر طبیعی منحصر به فرد برای توسعه گردشگری در منطقه است، ابراز داشت: با این وجود متأسفانه زیرساخت‌های گردشگری این شهرستان متناسب با ظرفیت‌های موجود نیست.

فرماندار آران وبیدگل موضوع راه را یکی از مهمترین مشکلات و معضلات این شهرستان دانست و تصریح کرد: این مشکل حتی در مسیرهای گردشگری مثل مرنجاب نیز وجود دارد که به دنبال بهسازی این جاده هستیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین ملزومات توسعه گردشگری آموزش و فرهنگ‌سازی در این صنعت است، گفت: آموزش قوانین و مقررات این صنعت به مردم و فعالین این حوزه می‌تواند کمک شایان توجهی به رونق صنعت گردشگری داشته باشد.

گردشگری آئینی از مهمترین حوزه‌های توریستی شهرستان آران و بیدگل

رضایی یکی از مهمترین حوزه‌های گردشگری شهرستان آران و بیدگل را در بخش گردشگری آئینی دانست و افزود: در مجموعه شهرستان و در جای جای آن رسوم و آئین‌های سنتی و کهن ریشه دوانیده است که با احیای آن می‌توان گردشگران زیادی را شهرها و روستاهای این شهرستان جذب کرد.

وی با اشاره به اینکه گردشگری مذهبی یکی دیگر از حوزه‌های فعال در صنعت توریسم شهرستان آران و بیدگل است، خاطرنشان کرد: وجود حرم مطهر امامزاده هلال بن علی (ع) در این شهرستان به عنوان یک اثر شاخص مذهبی می‌تواند گردشگران زیادی را به خود جذب کند.

لزوم رسیدگی به آثار فرهنگی و تاریخی آران

فرماندار آران و بیدگل با اشاره به لزوم رسیدگی به آثار فرهنگی و تاریخی این شهرستان تاکید کرد: حدود ۷۰ درصد آثار شهرستان نیاز به تعمیر فوری دارد که امیدواریم با اختصاص اعتبارات لازم این موضوع به زودی محقق شود.

خبرگزاری مهر

برگشت به بالا