وبسایت خبری سلام کاشان
خرید لوازم بهداشتی ساختمان

یادش بخیر روزهای پر جنب و جوش دکه های مطبوعاتی

یادش بخیر روزهای پر جنب و جوش دکه های مطبوعاتی

دکه های مطبوعاتی یکی از مراکز فروش روزنامه و مجلات در سطح شهرستان ها است که این روزها حال خوشی ندارند تا چند سال قبل هر وقت از جلوی دکه های مطبوعاتی عبور می کردی افرادی را میدیدی که در حال مطالعه تیترهای روزنامه ها هستند به خصوص روزهای شنبه که روز بعد از بازی های فوتبال لیگ کشور بود و عده ای هم کنار دکه کری خونی میکردند اما امروز افسوس و صد افسوس دیگر خبری از تعداد روزنامه ها که نیست هیچ بلکه خبری از آن آدم ها هم نیست. در پی این رکود بازار مطبوعات سراغ یکی از دکه داران کاشان واقع در میدان 15 خرداد رفتیم و پای صحبت های وی نشستیم.

علی صادقی که از سال 1393 روی به کار دکه داری آورده است می گوید چند سال اول بازار کسب و کار مطبوعات نسبتا خوب بود ولی 2 موضوع باعث تعطیلی کار دکه های مطبوعاتی شده است. اول وجود فضای مجازی که تکنولوژی جدید و به روز است. دوم اینکه افزایش قیمت روزنامه ها و مجلات و مشکلات اقتصادی مردم.


صادقی می گوید غیر از مشکلات ذکر شده جدیدا شهرداری هم با افزایش چشمگیر قیمت عوارض توان ادامه کار را از ما گرفته است امیدواریم که مدیران شهری در تعیین قیمت عوارض دکه ها تجدید نظر کنند و انشاا... که یک بار دیگر شاهد جنب و جوش دکه های مطبوعاتی همچون گذشته نه چندان دور باشیم.


ابراهیم قربانی/ فعال رسانه

برگشت به بالا