شهردار کاشان مطرح کرد رسالت سنگین بانوان شاغل برای ایفای نقش الگوساز در محیط کارسعید ابریشمی‌راد در ویژه‌برنامه پاسداشت روز زن و مادر آیین تکریم بانوان شهرداری کاشان که در فرهنگسرای مهر برگزار شد، با بیان اینکه بانوان به ویژه بانوان شاغل نقش سنگین‌تری در تنظیم نقش خود در خانه و خانواده و جامعه نسبت به همسران خود ایفا می‌کنند، گفت: اصولا نامگذاری تاریخ و روز به نام قشر نشانگر اهمیت و مسئولیت اعضای آن در جامعه است.

وی،با تأکید بر انتظار ویژه از بانوان در محیط کار عنوان کرد: تقریبا همان توقعی که از بانوان در محیط خانواده در مقام نقشی تربیتی و الگو داریم، در محیط کاری نیز به شکل ویژه‌تر وجود دارد، چراکه حضور خانم‌ها در فضای کاری به صورت ناخودآگاه احترام، ادب و برخورد شایسته را به ارمغان می‌آورد.

شهردار کاشان، با یادآوری تصویر موجود از شهرداری‌ها، لزوم اصلاح این تصویر را خواستار شد و افزود: با وجود تمام اقدامات، هنوز شناخت درستی از خدمات شهرداری وجود ندارد و احساس متناسب با مجموعه‌ای کاملا فداکار، خدمتگزار و فعال به صورت شبانه‌روزی پدید نیامده است.

ابریشمی‌راد، با بیان اینکه نمونه مشابهی از لحاظ ابعاد کیفیت و کمیت خدمت‌رسانی به اندازه شهرداری وجود ندارد، بیان کرد: پرچم توسعه در این کشور بر دوش شهرداری‌هاست چراکه 80 درصد جمعیت ایران اسلامی را شهرنشین تشکیل می‌دهند، بر این مبنا آبادانی شهرها به منزله توسعه و رونق کشور محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: گرچه توسعه روستاها نیز بخشی از روند آبادانی کشور به شمار می‌رود اما بخش عمده و مبتنی بر کمیت توسعه کشور در زمینه شهرها تعریف شده و طبیعتا شهرداری‌‌ها عهده‌دار نقش اصلی در این حوزه هستند.

به گفته وی، ارگان‌ها و سازمان‌های زیادی در حوزه شهرها فعالیت می‌کنند اما هیچکدام به اندازه شهرداری‌ها اهمیت و گستردگی خدمات نداشته و همچنین بسیاری از آنها نیز بدون همکاری و حضور شهرداری امکان ایفای نقش خود را ندارند.

شهردار کاشان، رسالت فرهنگی اجتماعی شهرداری‌ها را نیز یادآور شد و بیان کرد: تأثیر فعالیت مدیریت شهری در این عرصه به خوبی عیان شده چنانکه عملکرد غیرقابل انکار این نهاد عمومی در ترویج و تبیین مفاهیمی نظیر فرهنگ و حقوق شهروندی و... به ثبت رسیده است.

ابریشمی‌راد، نقش بانوان در حوزه فرهنگی اجتماعی را در دو جایگاه فعالیت‌های این حوزه در سطح شهر و همچنین رفتار سازمانی و رعایت منشور اخلاقی و حرفه‌ای متذکر شد و گفت:این فرصت که می‌توانید با برخورد مناسب و رفتار متعهدانه، لبخند رضایتی را بر سیمای مردم در این شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی بنشانید یک نعمت الهی محسوب می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید