ویژه برنامه روز آتشنشان

ویژه‌برنامه‌های روز آتش نشان  سال 99 کاشان اعلام شد

مدیرعامل سازمان  آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، ویژه‌برنامه‌های روز آتش‌‌نشان شامل اقدامات فرهنگی و رسانه‌ای، مراسم و آیین‌ها و فعالیت‌های اجرایی و عملیاتی را اعلام کرد.

محمدعلی پیراسته با اشاره به تصویب روز آتش‌نشانی و ایمنی در سال 1379 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: اين روز با هدف ترويج فرهنگ ايمني و پيشگيري از حوادث در سطح كشور يادآور حماسه آفريني‌ها و از  خودگذشتگي‌هاي آتش‌نشانان ميهن اسلامي‌مان به ویژه در زمان دفاع مقدس نامگذاري گرديده است.

وی خاطرنشان کرد: ايجاد زمينه‌هاي مناسب براي آموزش همگاني مردم در جهت پيشگيري از بروز حوادث مختلف و حفاظت از سرمايه‌هاي ملي نيز از ديگر اهداف نامگذاري اين روز است.

مدیرعامل سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان افزود: آتش‌نشانان و امدادگران علاوه بر حضور در صف اول خدمت رساني به آسيب‌ديدگان در شهرها و روستاها، در هنگام وقوع حوادث و سوانح غيرمترقبه نيز در خط مقدم امداد و نجات به آسيب‌ديدگان قرار دارند و از هيچ تلاش و كوششي برای دستيابي به اين امر مهم فروگذار نمی‌کنند.

پیراسته با یادآوری اقتضائات مدنظر برای برگزاری ویژه‌برنامه‌های روز آتش‌نشان، محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا و همچنین همزمانی با ایام ماه صفر را در این زمینه متذکر شد.

وی، با اشاره به برگزاری مراسم رسمی روز ملی آتش نشانی و خدمات ایمنی  گفت: همزمان با  این آیین، رونمائی و بهره برداری از تجهیزات جدید خودرویی و عملیاتی  خریداری شده در قالب طرح چلچراغ توسعه شهرداری کاشان صورت می‌گیرد.

پیراسته به صدا درآوردن زنگ ایمنی در ایستگاه‌های پنج‌گانه سازمان با حضور مسئولین شهری  در روز 7 مهر در محل ستادفرماندهی 125 را  خاطرنشان و به برگزاری مانورها ویژه این روز اشاره کرد.

وی اضافه کرد:  علاوه بر مانور شهری در این روز که با مشارکت سازمان‌های و ارگان‌های  امدادی  و انتظامی شهرستان برگزار می‌شود، رژه ناوگان خودرویی سازمان در این روز در معابر اصلی انجام می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، تقدیر از تلاش‌ها و زحمات یک ساله کارکنان و مأموران آتش‌نشانی، تبجیل از آتش‌نشانان بازنشسته، اعطای درجات آتش نشانی مطابق دستورالعمل و شرایط احراز درجات آتش نشانان کشور، حضور پرسنل آتش نشانی در گلزار شهدای کاشان و غبارروبی مقبره شهدای گمنام، تقدیر از فرزندان ممتاز علمی آتش‎نشانان و اهدای خون کارکنان سازمان را به عنوان برنامه‌های دیگر به مناسبت 7 مهر نام برد.

پیراسته، از پیگیری «نامگذاری معبری به نام آتش نشان» کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن شهر کاشان، شروع عملیاتی کلیات طرح مصوب ایمنی بازار بزرگ کاشان و ساخت تندیس آتش‌نشان به همراه ارتقای تجهیزات تصویری سازمان به منظور استفاده عملیاتی و آموزشی، اجرای نقاشی دیواری با موضوعیت آتش نشانی به عنوان اقدامات در دستور کار این سازمان به بهانه روز آتش‎نشان یاد کرد.

وی، ارائه اطلاعات و آمارهای عملیاتی و آموزشی سازمان در یک سال گذشته از طریق اصحاب رسانه به جامعه، اطلاع رسانی محیطی و رسانه‌ای با هدف معرفی روز هفتم مهر و اشاعه فرهنگ ایمنی، معرفی سازمان، تارنمای آن و سامانه 125 و همچنین تبیین نکات ایمنی از طریق ابزار ارتباطی، ویژه‌برنامه‌های رادیویی، اطلاع رسانی محتواهای تهیه شده آموزشی  در قالب  کتاب، انیمیشن، کلیپ گزارشی، پوستر و ... در سطح شهرستان، تهیه، طراحی و چاپ کتاب آموزشی آتش نشانی ویژه کودکان در شمارگان 5 هزار نسخه و بهره برداری از  سامانه آنلاین آماری  عملیات‌های سازمان از جمله برنامه‌های رسانه‌ای و فرهنگی است.

پیراسته متذکر شد: اجرای مسابقه کتبی از کتاب آتش نشان داوطلب و اهدای جوایز برای خانواده‌های پرسنل سازمان، مسابقه نقاشی در مقطع ابتدائی شهر با همکاری آموزش و پرورش و با موضوعات مربوطه آتش نشانی و مسابقه پیامکی برای شهروندان و دانش آموزان  با موضوع آتش نشان و شغل آتش نشانی به همراه  صعود کوهنوردان سازمان به یکی از قله‌های مرتفع شهرستان و برگزاری مسابقه دو استقامت در سطح منطقه نیز از جمله برنامه‌های تعاملی است که به مناسبت 7 مهر در نظر گرفته شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید