به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان، با توجه به مصوبات چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مبنی بر اعمال محدودیت در تجمعات عمومی، اصناف و حضور کارکنان در دستگاه های اجرایی، حسب وضعیت های زرد، نارنجی و قرمز بیماری کرونا

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان، با توجه به مصوبات چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و بخشنامه 374899 تاریخ27/08/99 سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر اعمال محدودیت در تجمعات عمومی، اصناف و حضور کارکنان در دستگاه های اجرایی، حسب وضعیت های زرد، نارنجی و قرمز بیماری کرونا و از طرفی اعلام وضعیت قرمز این بیماری در شهرستان کاشان، به اطلاع عموم شهروندان این شهرستان می رساند:

در راستای تسهیل در روند اجرای طرح، قطع خدمات کلیه دستگاه های خدماتی آب، برق، گاز و مخابرات در این بازه زمانی ممنوع می باشد.

بانک ها و موسسات مالی و اعتباری در طول اجرای طرح ملزم به همکاری با صاحبان مشاغل، کسبه و اصناف می باشند از این رو می بایست از برگشت زدن چک در این بازه زمان خودداری کنند.

دستگاه ها ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های خدماتی با مأموریت های اساسی و مدیریت شهری میتوانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول در سطح ملّی یا استان(نسبت به کاهش حضور تا 50%) پنجاه درصد کارکنان خود اقدام نمایند، مشروط به آنکه خللی در ارائه خدمات بوجود نیاید.

در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور حداکثر یک سوّم کارکنان انجام خواهد شد.

بانک ها طبق مصوبه شورای عالی بانک ها و موسسات مالی و اداری مکلف به کاهش تعداد کارکنان می باشند.

 تعداد شرکت کنندگان مجاز در جلسات، در وضعیت قرمز، حداکثر 15 نفر است.

مأموریت های اداری غیر ضروری لغو می گردند و دستگاه ها اجرایی موظفند از اعزام کارکنان خود به مأموریت های اداری غیر ضروری خودداری کنند

محدودیتها حضور کارکنان صرفاً در مورد کارکنان شاغل در ادارات شهرها قابل اعمال خواهد بود و کارکنان ارائه دهنده خدمات در مراکز روستایی نمی باشد.

کلیه مراکز آموزشی(آموزشگاه ها، مدارس، دانشگاه ها و...) به طور کامل تعطیل و صرفاً کارکنانی که برای حفاظت فیزیکی و حفاظت تأسیسات و سامانه ها الکترونیکی ضروری باشند، حضور خواهند یافت.

دستگاه ها اجرایی موظفند با استفاده از سامانه ها و امکانات ایجاد شده دولت الکترونیک ارائه خدمات را به  صرورت  الکترونیکی و غیرحضور را در دستور کار خود قرار دهند و زمینه دسترسی شهروندان به کلیه خدمات را از طریق سامانه های الکترونیکی فراهم کنند.

کلیه مراکز گردشگری تعطیل و استقرار در پارک ها و مراکز تفریحی و گردشگری ممنوع است.

برگزاری کلیه تجمعات و آیین های مذهبی ملغی و اقامه نماز جمعه و نماز های یومیه در مساجد و حسینیه ها ممنوع است.

خودرو‌ها با پلاک بومی حق خروج از شهرستان متبوع را ندارند و پلاک‌های غیربومی هم اجازه ورود به این مناطق را ندارند که در صورت عدم رعایت؛ توسط دوربین‌های راهور مشمول جرائم سنگین خواهند شد.( ورود از شهر قرمز به هر شهری مشمول جریمه ۱ میلیون تومانی است)

 تردد درون شهری از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح در مناطق قرمز ممنوع است.

 برخی مشاغل شیفت شب (کارکنان بیمارستان‌ها، کارخانجات و ...) مشمول جریمه تردد شبانه نمی‌شوند.مسئولان این سازمان‌ها و مشاغل با ارسال فهرست شماره خودرو  به فرمانداری‌ از جریمه جلوگیری کنند.

 محدودیت‌های شبانه شامل تاکسی ها و تاکسی های اینترنتی که نامه مکتوب از پلیس دارند نخواهد شد.

فعالیت کلیه گروه های شغلی دو و سه و چهار ممنوع می باشد و فعالیت گروه شغلی یک با توجه به وضعیت بیماری کرونا در  این شهرستان به شرح زیر می باشد: 

جدول گروه شغلی 1 شهرستان کاشان

به استناد مصوبه ستاد مقابله با کرونا کاشان

صنوف ضروری که می توانند تا ساعت 21  فعالیت نمایند

فروشگاههای زنجیره ای مواد غذایی

فروشگاههای بزرگ مواد غذایی و تعاونی ها ی مصرف

 

مراکز فروش محصولات پروتئینی نظیر قصابی  مرغ فروشی  و ماهی فروشی

 لبنیات ( تولید وعرضه فراورده های لبنی ) 

 میدان میوه وتره بار ، فروش میوه و سبزی

 نانوایان (تولید فراورده های نان )

 خواروبار  - سوپرمارکت ها -  فروش مواد بهداشتی وشوینده پخش مواد غذایی- عطاریها

-  صنوف رستوران ، آشپزخانه  ، کبابی ، سفره خانه ،طباخی  واغذیه فروشان ( ساندویچ- فست فود) بصورت اینترنتی و  تلفنی  با   ارسال پیک   و بصورت بیرون بر   می تواند فعالیت نمایند.

صنوفی که می توانند  تا ساعت 14  فعالیت نمایند

- تعمیرگاههای  انواع خودرو و نمایندگیهای مجاز- تاسیسات فنی ( تعمیرلوازم خانگی و الکتریکی - تعمیرتلفن همراه )

- فروشگاههای قطعات ولوازم  یدکی و تهویه مطبوع

- فروشگاههای مصالح ساختمانی و آهن آلات

 - کارگاههای صنعتی ( جوشکاری تراشکاری  و مشابه آن )

 

- دفاتر خدمات اپراتورهای  ارتباطی  تلفن همراه ، فعالیتهای پستی

 

مشاغل گروه 2 ، 3 و 4 در شهرستان کاشان تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد.

در خانه بمانیم تا کرونا را شکست دهیم

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید