تجهیز اتوبوس‌های شهری به رک دوچرخه

 
 
سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر شهرداری کاشان جهت ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری و رفاه شهروندان دوچرخه‌سوار، تجهیز اتوبوس‌های درون‌شهری را به رک دوچرخه آغاز کرد.
 
مدیرعامل سازمان مدیریت حمل ونقل بار و مسافر با تأکید بر اینکه فعلاً نصب رک دوچرخه برای یک دستگاه اتوبوس انجام شده است، خاطرنشان کرد: به زودی در اولین مرحله از این طرح، اتوبوس‌های خطوط پیرامونی، شهرک‌ها و مناطقی چون راوند، طاهرآباد، فین، حسن‌آباد، ناجی‌آباد، شهرک ۲۲ بهمن و … به رک دوچرخه مجهز شده و شهروندان امکان جابه‌جایی و استفاده از دوچرخه‌هایشان را در مرکز شهر و مناطق دیگر خواهند داشت.
 
متشکره با اشاره به لزوم  توجه به دوچرخه به عنوان یکی از وسایل نقلیه شهری؛ تصریح کرد: دوچرخه‌سواری علاوه بر آثار و فواید فردی و سلامت جسمی شهروندان، نقش مؤثری در کاهش ترافیک، مصرف سوخت، آلودگی هوا و افزایش آرامش و نشاط در زندگی شهری دارد و طرح حاضر این امکان را به شهروندان خواهد داد تا همراه با دوچرخه‌های خود تردد راحت‌تری بین محل سکونت و محل کارشان داشته باشند.
 
وی یادآور شد: سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کاشان تأثیر این اقدام را مورد بررسی قرار داده و طی ماه‌های آینده آمار دقیق استقبال شهروندان از این طرح را ارائه خواهد داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید