پایتختی نهج‌البلاغه محدود به کاشان نیست

 
فرماندار ویژه کاشان گفت: با وجود انتخاب کاشان به عنوان پایتخت نهج البلاغه کشور، این موضوع را محدود به کاشان نمی دانیم چراکه نهج البلاغه متعلق به تمام مسلمانان و بلکه برای تمام تشنگان حقیقت طلب در جهان است. 
علی اکبر مرتضایی روز سه‌شنبه در نشست شورای هماهنگی طرح ملی کاشان پایتخت نهج‌البلاغه ایران افزود: منطقه مشهد اردهال به خاطر تشابه شهادت سلطان علی بن امام محمد باقر (ع) با نحوه شهادت حضرت امام حسین (ع) به کربلای ایران شهرت دارد و حضور این حضرت موجب خیر و برکت برای شهرستان کاشان شده است.
وی خاطر نشان کرد: دارالمومنین کاشان بزرگان و فعالان بسیاری در حوزه علمی و فرهنگی دارد که به بحث تفسیر آیات و روایات بزرگان اسلام پرداخته‌اند.
به گفته وی، شهرستان کاشان دارای 50 حافظ کل نهج البلاغه است که امیدواریم با طرح پایتختی کاشان هر روز بر شمار این عزیزان افزوده شود و پرچم این افتخار همیشه برای منطقه سرافراز باقی بماند.
فرماندار ویژه کاشان با یادآوری فرازی از نامه حضرت امیر المومنین (ع) خطاب به مالک اشتر فرماندار مصر مبنی بر لزوم دیدار چهره به چهره با مردم پیشنهاد داد که فرمانداران بخشی از زمان خود را با مردم بگذارند و مردم بدون نگرانی مشکلات خود را مطرح کنند؛ این مهم اکنون با دستور استاندار اصفهان روزهای دوشنبه در فرمانداری‌های 24 شهرستان اصفهان رخ می دهد و مردم بدون واسطه مشکلات خود را مطرح می کنند.
جانشین ستاد اجرایی طرح ملی کاشان پایتخت نهج‌البلاغه ایران تاکید کرد: برای اثرگذاری هر چه بیشتر نهج البلاغه و کلام حضرت امیر المومنین (ع) برای جوانان و مردم لازم است کاشان رنگ و بوی نهج البلاغه به خود بگیرد و تمامی ارگان ها اقدامات فرهنگی خود را با محوریت این موضوع پیاده سازی کنند.
وی با تاکید بر اینکه موضوع آموزش در دانشگاه و ارائه نهج البلاغه به عنوان یک درس یا رشته علمی دانشگاهی از اهمیت بسیاری برخوردار است ادامه داد: اگر دانشجو در دانشگاه با تفاسیر و کلام حضرت امیر المومنین (ع) شناخت درستی پیدا کند می توانند مبلغ ترویج این کتاب ارزشمند باشد.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از راهکارهایی که می توانند موجب ترویج و تولید مقالات علمی و کتاب‌های بسیاری در حوزه تفسیر و انعکاس مفاهیم نهج البلاغه باشد برگزاری همایش های ملی و بین المللی برای این موضوع است که امیدواریم با مهار ویروس کرونا اقدام‌های ارزشمندی در این خصوص صورت گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید