آغاز نام نویسی«آزمون سراسری قرآن و عترت» از دهم دی ماه و آزمون، به صورت مجازی در آران و بیدگل برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران وبیدگل، سعید ضابطی از برگزاری نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت به صورت مجازی خبر داد و گفت: متقاضیان شرکت در نوزدهمین دوره آزمون قرآن و عترت، از ده تا سی ام دیماه فرصت دارند در نوزدهمین دوره آزمون قرآن و عترت ثبت نام نمایند و با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا، نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود: این آزمون در ۳ گروه امتحانی و ۱۴ رشته شامل:« ترجمه و مفاهیم قرآن شامل ۲ رشته ترجمه سوره بقره و تفسیر سوره بقره»، «معارف اهل بیت(ع) شامل سه رشته حفظ و مفاهیم نهج‌البلاغه، حفظ و مفاهیم صحیفه سجادیه و سبک زندگی معصومین»، «حفظ قرآن کریم در ۹ رشته شامل حفظ و مفاهیم جزء ۳۰، حفظ و مفاهیم جزء اول، حفظ و مفاهیم سوره بقره، حفظ و مفاهیم ۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۵ جزء اول و حفظ و مفاهیم کل قرآن کریم» برگزار می‌شود.
 
ضابطی اظهار داشت: هر یک از متقاضیان می‌توانند بدون محدودیت سنی؛ حداکثر در ۶ رشته و در گروه حفظ فقط در یک رشته ثبت‌نام کنند.
 
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: بنا بر اعلام ستاد اجرایی نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در آزمون امسال به تمامی حافظان کل قرآن کریم که در آزمون اینترنتی و شفاهی حائز حدنصاب لازم شده اند، بدون قرعه کشی 300 هزار تومان اهدا می گردد و در صورت کسب نمره 100 در آزمون شفاهی توسط این دسته از داوطلبان مبلغ یک میلیون تومان بدون قرعه کشی اهدا خواهد شد.
 
ضابطی ادامه داد: در خصوص سایر داوطلبان آزمون، در صورت کسب حد نصاب قبولی در آزمون اینترنتی(نمره 75) به قید قرعه، به 2000 نفر از آنها در رده سنی بالای 10 سال مبلغ 100 هزار تومان و به 500 نفر در رده سنی زیر 10 سال مبلغ 150هزار تومان اهدا می گردد.
 
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل با اشاره به برگزاری آزمون به صورت مجازی در هفته اول اسفندماه از تمامی علاقمندان و قرآن آموزان و فعالان قرآنی درخواست کرد تا از فرصت بوجودآمده استفاده نموده و در "نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت"  ثبت نام نمایند.
 
خاطرنشان می شود: شهرستان آران و بیدگل در هیجده دوره قبل آزمون سراسری قرآن و عترت حضور پررنگ و خوبی داشته و در چندین سال متوالی از لحاظ تعداد شرکت کننده و موسسات فعال رتبه های استانی و کشوری را کسب نموده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید