رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان : فرهنگ سرای دانش می تواند نقش یک قرارگاه عملیاتی را ایفا کند

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان از راه‌اندازی فرهنگسرای دانش با همکاری شهرداری کاشان و مراکز آموزش عالی شهرستان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این مرکز می‌تواند موجب هم‌افزایی بیشتر شود و مانند یک قرارگاه عمل کند.
سید علیرضا مروجی در گفتگو با شهرآن با بیان اینکه تا الآن جلسات مختلفی با حضور شهرداری و مؤسسات آموزش عالی برای رسیدن به طرحی جامع درباره فرهنگسرای دانش برگزار شده است، عنوان کرد: این اقدام إن‌شاءالله دستاوردهای خوبی با هدف استفاده از دانش در مجموعه شهری برای مدیریت بهینه و ایجاد فضایی برای تعامل و به کارگیری دانسته‌ها و بایسته‌ها برای پیشبرد اهداف کلان شهری خواهد داشت.
مروجی در حاشیه نشست هم‌اندیشی درباره فرهنگسرای دانش در محل شهرداری کاشان، وجود مراکز دیگر پژوهشی در سطح شهرستان را مورد اشاره قرار داد و درباره تمایز این فضای در آستانه ‌تأسیس گفت: این مکان تحت عنوان فرهنگسرا بیشتر برای هم‌افزایی است. پژوهشگاه‌ها و مرکز تحقیقات محتوا را فراهم می‌کنند و فرهنگسرای دانش برای تصمیم‌گیری و اجرایی کردن طرح‌ها می‌تواند به مثابه یک قرارگاه عملیاتی ایفای نقش کند.
وی بر سابقه همکاری‌های بینابخشی در حوزه امور پژوهشی تأکید و خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی کاشان کارهای تحقیقاتی مختلفی داشته‌ که مبتنی بر همکاری بینابخشی بوده است؛ اما الگویی که قرار است در فرهنگسرای دانش اجرا شود برای اولین بار است.
مروجی در پایان یادآور شد: نام این فرهنگسرا در ابتدا دانشجو بود که بنا بر پیشنهادها قرار شد به نام دانش به سبب فراگیری مفهومی بیشتر تغییر کند.
لازم به ذکر است که فرهنگسرای دانش در محل خانه تاریخی رضوی‌ها، جنب فرهنگسرای معراج به دست شهرداری در آستانه بهره‌برداری است که در آن کارگروه‌هایی منتخب از سوی مراکز دانشگاهی به مطالعه عمده‌ترین مسائل مبتلا‌به شهر کاشان و همفکری در این زمینه خواهند پرداخت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید