کشف یک هزار دستگاه ماینر غیرمجاز طی ۴۵روز ابتدای سال جاری در کاشان

فرمانده انتظامی کاشان گفت: یک‌هزار دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) غیرمجاز در حالی طی ۴۵ روز ابتدایی امسال در این شهرستان کشف شد که مجموع کشفیات سال گذشته این کالای قاچاق ۸۰۰ دستگاه بود.
سرهنگ حسین بساطی در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: ۸۰۲ دستگاه از مجموع دستگاه‌های ماینر کشف شده به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با تلاش ماموران پلیس امنیت اقتصادی از کارگاهی متروکه و غیرفعال در یکی از شهرک‌های صنعتی کاشان کشف شد.
وی ادامه داد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی پس از دریافت خبری مبنی بر نگهداری و به کارگیری دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز قاچاق در کارگاهی متروکه و غیرفعال در یکی از شهرک های صنعتی شهر کاشان مراتب را به طور ویژه در دستور کار قرار دادند و پس از شناسایی محل مورد نظر و هماهنگی با دادستان عمومی و انقلاب کاشان علاوه بر کشف ۸۰۲ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز، یک نفر را نیز در این زمینه دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی کاشان با تاکید بر اینکه شناسایی و دستگیری مجرمان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد، همکاری شهروندان در زمینه اطلاع از چنین مواردی را برای کمک به اقتصاد، آرامش و به ویژه امنیت جامعه از طریق تماس با شماره ۱۱۰ به پلیس خواستار شد.
انهدام باند سارقان احشام 
وی در ادامه  از انهدام یک  باند سه نفره  سارقان احشام با سرقت ۲۸۱ رأس دام در کاشان خبر داد و اظهار داشت: با وقوع چندین مورد سرقت احشام در دامداری‌های شهر مشکات رسیدگی به این موضوع به طور ویژه در دستور کار پلیس شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی کاشان با انجام یکسری اقدام‌های فنی، پلیسی و کار شبانه‌روزی متوجه حضور سارقان در شهر مشکات شدند و در یک عملیات سریع و غافلگیرانه  سارقان را هنگام سرقت شناسایی ودستگیر کردند.
فرمانده انتظامی کاشان گفت : متهمان تاکنون در بازجویی‌های انجام شده در پلیس آگاهی به سرقت ۲۸۱ راس احشام دامداران در ۱۱ فقره سرقت به ارزش ۵۶۲ میلیون تومان اعتراف کردند.
سرهنگ بساطی اظهار داشت : اخلال‌گران نظم و امنیت جامعه بدانند فرزندان ملت در نیروی انتظامی با عزمی راسخ در برخورد با آنان اجازه هنجارشکنی را به احدی نخواهند داد.
کاهش ۲۱ درصدی وقوع جرم 
فرمانده انتظامی کاشان از کاهش ۲۱ درصدی وقوع جرم از ابتدای امسال تاکنون با توجه به هوشمندی، هدفمندی، برخورد محکم با سارقان و بالابردن هزینه جرم خبر داد و گفت: در ۶ ماهه دوم سال ۹۹ نیز وقوع جرم به ۲۲ درصد کاهش یافت و در مجموع از نیمه دوم سال گذشته تاکنون ۴۳ درصد کاهش یافته است.
در ادامه سرهنگ بساطی با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی کشفیات جرائم و افزایش ۱۸ درصدی دستگیری‌ها در تمامی حوزه‌ها گفت: امسال کاهش ۳۱ درصدی سرقت‌های مهم، ۲۹ درصدی سرقت منزل‌ و ۴۷ درصدی موتورسیکلت را شاهد بودیم.
وی خاطر نشان کرد: کاهش وقوع جرم، افزایش کشفیات و دستگیری‌ها سه مولفه مهم برای نیروی انتظامی در برقراری امنیت و آرامش مردم است.
فرمانده انتظامی کاشان با اشاره به اینکه نزدیک به ۱۵۰ هزار دستگاه موتورسیکلت دارای مجوز و سرانه بالای استفاده از این وسیله نقلیه در شهرستان وجود دارد، اضافه کرد: نهادینه کردن فرهنگ استفاده و آموزش مهارت صحیح استفاده از موتورسیکلت به‌عنوان یک وسیله نقلیه و نه وسیله قتاله از سوی خانواده‌ها ضروری است تا بواسطه تخلف‌های فرزندانشان مقابل پلیس قرار نگیرند.
وی اضافه کرد: بسیاری از موتورسواران استفاده از کلاه ایمنی و حتی داشتن گواهینامه را در تردد رعایت نمی‌کنند که عواقب بدی برای آنان دارد.
افزایش ۳۲۵ درصدی کشفیات مواد مخدر
وی با یادآوری افزایش ۳۲۵ درصدی کشفیات در حوزه مواد مخدر و افزایش ۱۰۰ درصدی دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه آن در سال ۹۹، گفت: افزایش ۲۸۰ درصدی دستگیری قاچاقچیان کالا، افزایش ۱۰۰۰ درصدی اراذل، اوباش و افراد شرور، افزایش ۱۹ درصدی سارقان، افزایش ۸۹ درصدی معتادان و انتقال به کمپ‌ها از دیگر آمار قابل توجه و اقدام‌های ارزنده پلیس است.
بیش از ۱۱ هزارتا با سامانه فوریت های پلیس ۱۱۰ 
سرهنگ بساطی بیش از ۱۱ هزار و ‌۶۵۰ تماس در ۴۵ روز با میانگین تقریبی روزانه ۳۰۰ تماس از سوی مردم با سامانه فوریت‌های پلیس ۱۱۰ را از ابتدای سال جاری تاکنون نشانه اعتماد شهروندان به پلیس دانست و افزود: نزدیک به ۶۰ درصد این تماس‌ها منجر به عملیات انتظامی و تشکیل پرونده شد.
وی با بیان اینکه ۲۹ درصد تماس‌های مردمی را نزاع و درگیری به‌عنوان نخستین اولویت موضوعی با سامانه فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اعلام و اضافه کرد: این مهم بیانگر لزوم تلاش وافر دستگاه‌های اجتماعی و فرهنگی کاشان در کاهش درگیری‌ها و افزایش آستانه تحمل مردم است.
دومین اولویت تماس ها با  نزدیک به ۲۶ درصد تماس‌در حوزه راهور و ترافیک کاشان می باشد  که این موضوع نیز تلاش هر چه بیشتر دستگاه‌های خدمات‌رسان حیاتی شهرستان و نقش موثر آنها در کاهش تصادف‌ها می‌طلبد.
همچنین در ۴۵روز گذشته، ۲۱ درصد تماس‌های مردمی با پلیس با موضوع جرایم خرد و علیه اموال، ۱۳ درصد موضوع مفاسد اجتماعی و پنج و سه دهم درصد با موضوع سرقت به ترتیب به عنوان اولویت‌های سوم تا پنجم تماس‌ها بوده است.
رتبه نخست استانی پلیس فتا و برخورد با اراذل و اوباش
فرمانده انتظامی کاشان خاطر نشان کرد: پلیس فتای این شهرستان به عنوان پلیس هوشمند با افزایش ۱۰۴ درصدی کشفیات پیش از وقوع، موفق‌ترین پلیس استان اصفهان است.
سرهنگ بساطی افزود: نیروی انتظامی کاشان نیز در برخورد قاطع با اراذل و اوباش از چندین سال پیش تاکنون همواره رتبه نخست استان اصفهان را دارد.
وی با یادآوری تلاش‌ها و حضور در صحنه و فعال نیروی انتظامی در دوران شیوع کرونا و مواجهه آنان به‌عنوان نخستین لایه ارتباطی با شهروندان تصریح کرد: این نیرو تلاش گسترده و وظیفه سنگینی در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، ترددهای شبانه، محدودیت‌های روزانه مردم و سایر موارد دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید