طرح هر خانه یک امدادگر در کاشان اجرا می شود

فرماندار ویژه کاشان:
طرح هر خانه یک امدادگر در کاشان اجرا می شود
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان علی اکبر مرتضایی در دیدار با سیدمنصور میرابوطالبی رئیس جمعیت هلال احمر کاشان که در محل ساختمان فرمانداری کاشان برگزار شد، اظهار داشت: هلال احمر به عنوان یک سازمان مردم نهاد از توان بالایی برای خدمت به مردم برخوردار است.
وی با بیان اینکه امداد و نجات یک نیاز اصلی برای مردم است، ابراز داشت: در کاشان طی سال های گذشته حوادث طبیعی و غیرطبیعی فراوانی داشته ایم که همواره هلال احمر به خوبی در کنار این سوانح به کمک مردم آمده است.
فرماندار ویژه کاشان با اشاره به اینکه هلال احمر باید نیروهای متخصص، باانگیزه و شجاع داشته باشد، تصریح کرد: افرادی که در هلال احمر فعالیت می کنند باید از زوایای مختلف خاص و زبده باشند.
وی با اشاره به اینکه پیشنهاد می دهیم هلال احمر پیگیر ورود خیرین به حوزه امداد و نجات باشد، خاطرنشان کرد: کاشان از ظرفیت های بسیاری از خیرین برخوردار است که ورود آنها در حوزه امداد و نجات می تواند منشا خدمات گسترده ای برای نجات جان انسانها باشد.
مرتضایی با بیان اینکه آموزش مهمترین رکن در ارائه خدمات توسط هلال احمر است، افزود: اجرای طرح هر خانه یک امدادگر در کاشان می تواند نقش موثری در توسعه فرهنگ آموزش خدمات امداد و نجات برای مردم داشته باشد.
وی ضمن لزوم بهره مندی هلال احمر از دانش و تجربیات روز جهانی گفت: در بخش آموزش پیشنهاد میشود بودجه ای خاص در هلال احمر دیده شود و فرمانداری کاشان این آمادگی را دارد که در حوزه های مختلف همکاری لازم را با هلال احمر داشته باشد.
فرماندار ویژه کاشان با اشاره به شیوع ویروس کرونا ادامه داد: از هلال احمر و داوطلبین این سازمان می خواهیم در زمینه پست های ایست و بازرسی همکاری لازم را با دیگر دستگاه های مربوطه داشته باشد.
وی ضمن اشاره به همکاری بسیار خوب و مطلوب هلال احمر در طرح شهید سلیمانی برای پایش و غربالگری بیماران مشکوک کرونایی با دانشگاه علوم پزشکی کاشان تاکید کرد: جمعیت هلال احمر از بازوهای مفید مردم در سوانح و حوادث مختلف است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید