رشد ۷۰ درصدی دریافت زکات فطره نسبت به سال گذشته در شهرستان کاشان

 
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ مسعود خاندایی در جلسه شورای زکات شهرستان کاشان با اشاره به اینکه بیش از ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در سال جاری زکات فطره در شهرستان کاشان توسط مراکز مجوزدار وصول شده است، اظهار داشت: از این مقدار بیش از سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال مربوط به منطقه راوند و ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال مربوط به شهرستان کاشان بوده است.
وی با بیان اینکه جمع آوری زکات فطره در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد ۷۰ درصدی داشته است، ابراز داشت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده امسال ۱۷۲ مجوز برای دریافت زکات فطره توسط شورای زکات شهرستان کاشان صادر شد.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان تصریح کرد: این مجوزها برای 6 شهر و ۴۸ روستای شهرستان کاشان صادر شد.
وی افزود: سال گذشته بیش از هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال زکات فطره از مردم شهرستان کاشان  ثبت شد که بیش از پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال مربوط به شهرستان کاشان و دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای مربوط به منطقه راوند بوده است.
خاندایی اعلام نمود: هدف از تشکیل شورای زکات فطره ساماندهی و برنامه ریزی لازم برای این فریضه واجب اقتصادی هست که از اتلاف منابع و سو استفاده اجتماعی جلوگیری بعمل می آید.
معاون فرماندار کاشان ضمن تشکر از مساعدت و همراهی مردم تصریح کرد: کلیه مبالغ وصول شده توسط صاحبان مجوز برابر شرع مقدس و تحت نظارت دبیر شورای زکات شهرستان وصول هزینه شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید