۱۳۷۶ داوطلب کاشانی در آزمون های نظام مهندسی شرکت می کنند

 
 
رییس اداره راه و شهرسازی کاشان گفت: یک‌هزار و ۳۷۶ داوطلب مرد و زن از فردا (چهارشنبه) با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مروبط به کرونا در آزمون‌های نظام مهندسی و صلاحیت حرفه‌ای مهندسان، کاردانی، معماران تجربی و ماده ۲۷ در این شهرستان رقابت می‌کنند.
مجتبی آراسته روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه آزمون‌های نظام مهندسی از فردا به مدت سه روز به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود، افزود: یکهزار و ۱۵۶ نفر داوطلبان کاشانی مرد و بقیه زن هستند.
وی ادامه داد: این آزمون‌ها با موضوع‌های اجرای عمران، اجرای معماری، نظارت تاسیسات مکانیکی، نظارت تاسیسات برقی، اجرای تاسیسات مکانیکی، اجرای تأسیسات برقی، نظارت معماری، نظارت عمران، نقشه‌برداری، شهرسازی، ترافیک، معماری طراحی، محاسبات و عمران،  طراحی تاسیسات مکانیکی، طراحی تاسیسات برقی، طراحی و اجرای گود، پی و سازه‌های نگهبان، ارزیابی طرح و اجرای بهسازی و در رشته‌های مرتبط با کاردانی با عنوان معماری، شهرسازی، عمران، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی، نقشه‌برداری و در قالب معماران تجربی در تمامی پایه‌ها برگزار خواهد شد.
رییس اداره راه و شهرسازی کاشان با بیان  اینکه یکی از محل‌های آزمون با پیگیری‌های اداره کل راه و شهرسازی اصفهان در دانشگاه کاشان مستقر شد گفت: کارت شناسایی آزمون روز شنبه نهم مرداد راس ساعت ۲۱ بر روی سامانه آزمون ارایه شد و هر یک از داوطلبان با وارد کردن مشخصات خود کارت شناسایی خود و چاپ دریافت کردند.
آراسته با یادآوری اینکه داوطلبان در صورت هر گونه مغایرت موظف است فقط امروز (سه‌شنبه) با در دست داشتن کارت چاپ شده آزمون و برگه تاییدیه ثبت‌نام برای رفع مغایرت به آدرس‌های اعلام شده در لینک کارت ورود به آزمون مراجعه کند اضافه کرد: ساعت‌های مراجعه رفع مغایرت از ۸:۳۰ صبح تا ۱۲ ظهر و از ۱۳ تا ۱۶ عصر اعلام شده است.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونا رعایت موارد بهداشتی برای تمامی داوطلبان با استفاده از ماسک سه لایه برای ورود هنگام ورود حوزه و خروج از آن، همراه داشتن مواد ضدعفونی برای هر شخص به صورت مستقل با ‌پد الکلی، داشتن زیرانداز مناسب برای قرار گرفتن کتاب و جزوها روی آن بدون  تماس با زمین و سطوح دیگر، جلوگیری از ازدحام و رعایت فاصله اجتماعی در حوزه از موارد الزامی آزمون خواهد بود.
به گفته وی، حتی باتوجه به اینکه آزمون هشت ساعته است به دلیل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی سرو غذا وجود نخواهد داشت و همراه آوردن تبلت، ساعت هوشمند و موبایل نیز داخل حوزه ممنوع است.
آزمون کارشناسی ماده ۲۷ نظام مهندسی ویژه مهندسان دارای پایه یک پروانه نظام مهندسی اشتغال (دارای عضویت در سازمان نظام مهندسی) با سابقه کاری ۱۰ساله پس از اخذ مدرک کارشناسی است. و هر سه سال یک بار با برنامه ریزی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی در هفت رشته اصلی عمران، معماری ،تاسیسات برقی،تاسیسات مکانیکی، شهرسازی،نقشه برداری و ترافیک در سطوح عمومی و تخصصی برگزار می شود.
یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه همسنگ در شهرستان کاشان وجود دارد که شامل ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی درجه یک، ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی و فرعی و ۴۰۰ کیلومتر آزادراه است

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید