بازدید رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل از مرکز صنایع دستی شهرستان

  
 
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل از مرکز عرضه و نمایش فروش محصولات صنایع دستی و هنری این شهرستان دیدن و با هنرمندان این حوزه گفتگو نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل، سعید ضابطی از مرکز عرضه و نمایش فروش محصولات صنایع دستی و هنری این شهرستان واقع در بازار شهروند دیدن و با هنرمندان این حوزه گفتگو کرد.
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل ضمن تأکید بر اینکه مرکز عرضه و نمایش فروش محصولات صنایع دستی نقش موثری در معرفی و فروش این آثار به عنوان تولیدات هنری به علاقمندان همچنین تبادل تجربیات صنعتگران دارد بیان کرد: وجود این نوع مراکز نمایش و عرضه محصولات هنری موجب ارتقای کمی و کیفی محصولات، اشتغالزایی و در نهایت رونق اقتصادی در حوزه‌های صنایع دستی و هنری می شود.
 
سعید ضابطی با اشاره به گرانی ابزار و وسایل مورد نیاز هنرمندان افزود: افزایش هزینه های تولید، سبب شده تا هنرمندان این رشته ها تمایل کمتری برای ادامه کار داشته باشند لذا می طلبد مدیران فرهنگی شهرستان از هنرمندان دستگاه های مرتبط خود حمایت کافی را بنمایند.
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل تحت پوشش قرارگرفتن بیمه هنرمندان، عضویت در صندوق اعتباری هنر، معرفی هنرمندان از طریق رسانه های مکتوب و الکترونیکی به جامعه و استفاده از آثار و تولیدات هنری آنان را در قالب اهدای جوایز نفیس در برنامه های فرهنگی و هنری را از جمله اقدامات حمایتگرانه از این هنرمندان برشمرد.
 
دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: در این مرکز آثار هنری و صنایع دستی همچون نقاشی روی سفال، حکاکی و نقاشی روی چرم، طراحی و دوخت لباس های سنتی، قفل سازی سنتی، قلم زنی، رودوزی سنتی، نساجی سنتی، محصولات چوبی (همچون: خراطی، منبت چوب، معرق چوب، پیکره تراشی، مشبک و...)، نساجی سنتی و قالی بافی  از ساعت 20 الی22:30 هرشب به جز جمعه ها برای علاقمندان به صورت فروشگاه و نمایشگاه به نمایش درآمده است ضمن اینکه برخی غرفه ها هنرآموز می پذیرند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید