پیوست فرهنگی مد و لباس در کارگروه ها و شوراهای فرهنگی و سیاستگذار تدوین و ابلاغ گردد

 
در نشست دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اعضای ستاد برگزاری دومین رویداد ملی فرهنگی و هنری "فردخت" در کاشان عنوان شد:
پیوست فرهنگی مد و لباس در کارگروه ها و شوراهای فرهنگی و سیاستگذار تدوین و ابلاغ گردد
در نشست مریم پور شهابی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اعضای ستاد برگزاری دومین رویداد ملی فرهنگی و هنری "فردخت" در کاشان بر توسعه و استمرار همکاری های همه جانبه تأکید شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان؛ میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری این نشست ضمن طرح موضوعاتی برای استمرار فعالیت دبیرخانه رویداد فرهنگی و هنری فردخت و لزوم توسعه همکاری مشترک با کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، گفت: برپایی دومین رویداد ملی فرهنگی و هنری "فردخت" در کاشان فرصت و ظرفیت مغتنمی برای توسعه و تقویت فعالیت های هنری در حوزه طراحی پوشاک و کمک به رونق اقتصاد هنر طراحی و دوخت به شمار می رود.
وی، افزود: به منظور نیل به اهداف متعدد و زیربنایی این رویداد، ضمن لزوم همگرایی و انسجام دستگاه های متولی و بخش خصوصی، تبدیل ایده ها به محصولات و پشتیبانی از رویدادهای پژوهش محور یک ضرورت بنیادین است.
نمکی در ادامه، تصریح کرد: بر اساس دغدغه ها، اولویت ها و مطالبات دبیرخانه این رویداد فرهنگی هنری، پیشنهادات طی سرفصل های 17 گانه ای به دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور ارائه شد.
مریم پور شهابی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور نیز در این نشست ضمن تشکر از دست اندرکاران و اعضای ستاد اجرایی رویداد فرهنگی هنری فردخت، سطح این رویداد را در طراز جشنواره مد و لباس فجر برشمرد و آثار ارائه شده را آثاری فاخر و دارای ایده پردازی و خلاقیت بالا دانست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نگاه مثبت دولت سیزدهم به حوزه مد و لباس، بر لزوم تلاش برای برندسازی پوشش ایرانی اسلامی و تبدیل شدن به قطب صادرکننده در منطقه تأکید کرد.
پور شهابی در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به قدمت و فعالیت های درخشان فعالان مد و لباس در کاشان بر تلاش کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برای راه اندازی انجمن طراحان کاشان تأکید کرد.
گفتنی است در ابتدای این نشست خانم دکتر معزی رئیس دانشکده فنی و حرفه ای دختران کاشان (فدک)، خانم تقاعدیان رئیس بسیج جامعه زنان کاشان، آقایان عابدی نماینده بازرسی اتاق اصناف کاشان و دکتر نجفی نماینده مرکز فنی حرفه‌ای شهید موسویان کاشان به طرح مسائل و پیشنهادات خود پرداختند.
شایان ذکر است آیین گشایش رویداد ملی فرهنگی و هنری فردخت روز یکشنبه 25 مهرماه در کاشان انجام شد و آیین پایانی نیز شامگاه سه شنبه 27 مهرماه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان با معرفی آثار و نفرات برتر به کار خود پایان داد. همچنین نمایشگاه آثار برگزیده تا تاریخ 29 مهرماه در خانه تاریخی طباطبایی ها دایر خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید